Fjale me shume kuptime sinonime dhe antonime.

Diskutime tek 'Gjuhësia' filluar nga Diavolessa, 29 Jan 2003.

 1. abs

  abs nuk e di...

  Re: Fjale me shume kuptime sinonime dhe antonime.

  hej njerez eshte fjala Shpik sinonim i fjales ZBULIMI :confused:

  m duket se ma n fund e gjeta

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Gjetje moj gjetje. Shkencëtarët zbuluan (gjetën) vaksinën kundër budallallikut.

  Shpikje është për diçka totalisht të re (bomba atomike është një rast i saktë).
   
 3. taulant

  taulant Guest

  kjo eshte anotinme sepse edhe shihet qe perpara ka fjalen c e cila eshte parashtese qe fjales i jap kuptim te kundert c/sh/zh p.sh armatos-carmatos, qep-shqep, thur-shthurr, vendos-zhvendos
   
 4. gjuhe shqipe

  gjuhe shqipe Guest

  cili eshte sinonimi i fjales shtepi
   
 5. Rrezart

  Rrezart Forumium praecox

  kjo munde te quhej edhe gjuha standarte.Si mendoni?.
   
 6. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  Gjuha standarte futet tek shkrimi.
   
 7. Rrezart

  Rrezart Forumium praecox

  p.sh
   
 8.  
 9. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Ndaloj(folje)kaloj-sinonim&antonim.
   
 10. aanjeza

  aanjeza Guest

   
 11. kishe

  kishe Guest

   
 12. shaft iayalt

  shaft iayalt Guest

   
 13. melek

  melek Guest

   
 14. Endi Tresa

  Endi Tresa Guest

   
 15. enita

  enita Guest

   
 16. Megg

  Megg Carpe Diem

  Gjuaj....:D
   
 17. abs

  abs nuk e di...

  hmmmm sa bukur tingelloka, Un dua gjuaj njerin :D
   
  Megg likes this.
 18.  
 19. sinonimi i fjales zbuluan eshte gjeten per tjetren nuk kam pergjigjije
   
 20. eshte antonim
   

Shpërndajeni këtë faqe