Fjale me shume kuptime sinonime dhe antonime.

Diskutime tek 'Gjuhësia' filluar nga Diavolessa, 29 Jan 2003.

 1. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  shpik = krijoj diçka të re = inovoj (e huazuar)
   
 2. tokë

  tokë Guest

   
 3. eddddd

  eddddd Guest

  sinonimet e fjales tok dhe i perzemert
   
 4. përgëzoj

  përgëzoj Guest

   
 5. larisa gjokaj

  larisa gjokaj Primus registratum

  cili eshte antonimi i fjales dhimbje???
   

Shpërndajeni këtë faqe