Fjale te Gjata ne Shqip

Diskutime tek 'Gjuhësia' filluar nga Bukuroshja, 9 Oct 2004.

 1. peson

  peson Primus registratum

  Re: Fjale te Gjata ne Shqip

  ashtuquajturave
  kembengulese
  gjeneratoreve
  kryeqytetin
  informacioni
  informatika
  matematika
  pershendetjeve
  Udheheqesit
  pergjithshmja
  deshmoreve
  shqiptarizmit
  permallshme
  bashkatdhetaret
  kombetarja
  pergjithshmja
  kembengulese
  Bulevardit
  korrupsionin
  Transporteve
  Telekomunikacionit
  Telekomunikacioneve
  Internacionales
  drejtperdrejte
  infrastrukturave
  automobilistike
  ristrukturimit
  bashkeqeverisjen
  kundershtaret
  bashkeekzistencen
  modernizuese
  dokumentuese
   
 2. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: Fjale te Gjata ne Shqip

  Fjala me e gjate ne gjuhen shqipe eshte:
  zevendeskryeredaktori,e cila ka 21 shkronja.
  Emer,trajta e shquar,numri njejes.
   
 3. bob

  bob Primus registratum

  Re: Fjale te Gjata ne Shqip

  katerciperisht,nuk e di a kane thene
  perpjestueshmerisht?
  pashmangshmerisht?
   
 4. peson

  peson Primus registratum

  Re: Fjale te Gjata ne Shqip

  pergjithesisht
  autokombanjat
  metalurgjiku
  kooperativat
   
 5. eli

  eli Primus registratum

  Re: Fjale te Gjata ne Shqip

  Drini /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 6. regele

  regele Forumium maestatis

  Re: Fjale te Gjata ne Shqip

  antifashiste-nacionalclirimtare...po kjo si ju duket /pf/images/graemlins/smile.gif ?
   
 7. r0306

  r0306 Primus registratum

  Re: Fjale te Gjata ne Shqip

  perkundruall!!
   
 8. E Perkedhelura

  E Perkedhelura Forumium praecox

  Re: Fjale te Gjata ne Shqip

  Drejtshkrimi
  Bashketingellore
  Gazetashites
  Pergjithesues, kunderpergjigje, jashteshkollor, elektromagnetike, fotoekspozite, kokederr, etj. etj. Mendoj se nuk jane thene
   
 9. E Perkedhelura

  E Perkedhelura Forumium praecox

  Re: Fjale te Gjata ne Shqip

  ja dhe nje numeror themelor: njemilionepeseqindeshtatedhjetepese
  fjale me te gjate se kaq nuk ka /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 10. Sineri

  Sineri Forumium praecox

  Re: Fjale te Gjata ne Shqip

  E Përkëdhelura, numri që ke dhënë ti nuk shkruhet ashtu por NJË MILIION E PESËQIND E SHTATËDHJETË E PESË. /pf/images/graemlins/frown.gif
  Ja një fjalë e gjatë:
  BRENDAPËRBRENDA.
   
 11. peson

  peson Primus registratum

  Re: Fjale te Gjata ne Shqip

  BRENDA PER BRENDA
   
 12. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: Fjale te Gjata ne Shqip

  Karikatutisti
  Austrolopiteku
   
 13. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: Fjale te Gjata ne Shqip

  NUK KONSIDEROHET SI NJE FJALE POR SI DY.
   
 14. Elida Raiti

  Elida Raiti Primus registratum

  Re: Fjale te Gjata ne Shqip

  Sikur ta besh dhe gjinia femerore, del me 22.
   
 15. Aimilius

  Aimilius Forumium praecox

  i pazëvendësueshem
  i mossuksesshëm
  i paimagjinueshëm
   
 16. I pakapshem si 5 shtatat

  I pakapshem si 5 shtatat Primus registratum

  Si thua per -> Telekomunikacionit
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Gjuha SHQIPE eshte KRIJUESE...ja nji e re.
  Laparaqparazitkrijueskatunaristklluf(si ne shkolle).
  36 shkronja te alfabetit SHQIP.
   
 18. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  papërpunuar
  papërgjegjshmërisht
   
 19. Strategu

  Strategu Oldschool

  shumellojshmeri
   
 20. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  zëvendëskryeministri
   

Shpërndajeni këtë faqe