Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

Diskutime tek 'Njofto faqen tende' filluar nga Tango, 30 May 2003.

 1. Tango

  Tango Primus registratum

  Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  Hi të gjithëve,

  Une jam i ri në këtë forum, por meqë mu dha mundësia për të bërë një reklame po e shfrytëzoj këtë moment. Në faqen e ndërtuar nga unë (Tango), gjendet kohët e fundit fjalori më i mirë Gjermanisht -> Shqip (si dhe në të ardhmen do të futen edhe në gjuhët e tjera Anglisht, Frengjisht, Italisht te cilat ndodhen momentalisht në punim e sipër) i cili përmban afro 55.000 fjalë, si dhe shembuj ku illustrojnë fjatët në të dyja gjuhët. Mos humbni kohë vistojeni këtë faqe tek adresa e internet-it index e cila ju jep mundësin për të download (zbritur) programin në kompjuterin tuaj. 10 ditë gradis (badihava). Një design e shkëlqyer.

  Megjithatë ky program është futur në 1749 Makina-Kërkimi-Interneti (MKI).

  Ju përshëndet
  Tango
   
 2. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  do me bente pune nje anglisht-shqip-anglisht...
  ciao
   
 3. jack owar II

  jack owar II Primus registratum

 4. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  do ishte mire te ishte me program... se nga interneti seshte gje... e kam fjalen sdua te futem ne internet vetem per te kerkuar nje fjale /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 5. VIMAR

  VIMAR Forumium praecox

 6. Tango

  Tango Primus registratum

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  Fjalori Anglisht -> Shqip eshte ne perpunim e siper (design eshte bere, ne kete kohe po i jepen fjalet ne database) i cili eshte planifikur te arrij shumen e fjaleve deri ne 45.000 dhe rreth 50.000 shembuj (shpjegime te fjaleve te dhena)

  Tango
  www.nonstoptranslator.de
   
 7. Sulo_Kapedani

  Sulo_Kapedani Primus registratum

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  Vimar vllai.
  Ai fjalori.zip nuk punon ose te pakten tek une nxjer library.dll failed.
  Shendet.
   
 8. Tango

  Tango Primus registratum

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  Cfare OS ke te instaluar ne PC tend ?
  A i ke marre te dy Disqet (Disk1.zip, Disk2.zip) nga www.nonstoptranslator.de ne PC tende?
  Dhe si quhet ajo file *.DLL?

  Faleminderit per viziten tuaj tek faqja e internetit.

  www.nonstoptranslator.de
   
 9. Sulo_Kapedani

  Sulo_Kapedani Primus registratum

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  Une kam XP profesional.
  Me duket se kam zbritur vetem nje ... do e verifikoj tani..
   
 10. Sulo_Kapedani

  Sulo_Kapedani Primus registratum

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  Tango une po flisja per fjalorin anglisht-shqip te VIMAR e jo ate gjemanisht qe ke ti ok ?
  Shendet.
   
 11. Tango

  Tango Primus registratum

  Re: Fjalor i ri Gjermanisht -> Shqip

  Me fal RReBBeLii kisha ngaterruar pyetjen e bere.
   
 12. mertan

  mertan Guest

   
 13. rrezarta

  rrezarta Guest

   
 14. valdete

  valdete Guest

   
 15. Raman

  Raman Guest

 16. adem

  adem Guest

   

Shpërndajeni këtë faqe