FOTO – “Dëshmorët e Kombit” sot, nën portretet e martirëve katolikë

Diskutime tek 'Legjislacioni Shqiptar' filluar nga BeRaTsi_MiZeRje, 17 Sep 2014.

 1. BeRaTsi_MiZeRje

  BeRaTsi_MiZeRje Aktivist i AlbForumi

  [​IMG]

  Tiranë - Bulevardi kryesor i Tiranës “Dëshmorët e Kombit” ka ofruar një pamje të pazakontë, mëngjesin e sotshëm për qytetarët e tij me ekspozitën “ajrore” të priftërinjve katolikë martirë, të vrarë nga diktatura..

  Portretet e prifterinjve katolikë të vrarë nga diktatura, varur mbi rrugën kryesore nëpër të cilën do të kalojë makina e Papa Franceskut, mishërojnë edhe emrin që vetë ky bulevard mban.

  Ekspozita “ajrore” e priftërinjve të vrarë për shkak të misionit dhe besimit të tyre të ndaluar, është pjesë e aktiviteteve të organizuara me rastin e vizitës së Papës më 21 shtator.

  [​IMG]
   
 2. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Kot nuk thone politika asht kurve!vjen papa u shu Roma, thuhet n Shkodër. Ketoo imazhe kajn vendin ne nje mauzole i cili nuk xsiston askund n shqiperi.aty papa duhej te shkonte, ejo ti shikjoj prej n air ......
   

Shpërndajeni këtë faqe