Foto nga berati

Diskutime tek 'Fotografia dhe Piktura - Artet Figurative' filluar nga mydeir margjoni, 4 Nov 2002.

 1. Foto nga berati

  O Geek kur te vish ke kjo tema,te lutem brenda mundesive vendosi prap ato fotografite nga berati.
  Se vije edhe i shof ndonjehere edhe nxjerre mallin.
   
 2. Rrapatushja

  Rrapatushja Nelk@

  Re: Foto nga berati

  Dhe kesaj radhe i duam fotot me komente /pf/images/graemlins/smile.gif

  P.S.

  Si nuk e bere nje foto te bulevardit nga turizmi tek shkolla e mesme. Ajo rruge eshte centimeter e kujtime.
   
 3. geek

  geek Primus registratum

  Re: Foto nga berati

  do ti bej brenda fundjaves, FORZA INTERIT.
   
 4. Re: Foto nga berati

  ja ashtu me te lumte forza inter
   
 5. geek

  geek Primus registratum

  Re: Foto nga berati

  edhe nje here si nje here; ftoj ketu ne qoshene gjithe beratsat, skrapallinjte, uranjaket, kucovaret etj etj. dhe admiruesit e ketyre zonave

  Kjo eshte Gorica, e njihni mire po te kujtoni Tomken me shoket e tij
  [​IMG]

  Osumi me i piste se kurre, tallem se para 2 ditesh kishte rene shi
  [​IMG]

  ky eshte nje vend fatastik i kalase (sidomos per ata qe u eshte merzitur jeta)
  [​IMG]

  Shen Meria dhe Krishti te ristrukturuar
  [​IMG]

  Nje nga lagjet me te vjetra dhe me te bukura..
  [​IMG]

  ..dhe shume te logjistikuara, mjafton te shohesh se sa antena parabolike ka
  [​IMG]

  MANGALEMI
  [​IMG]

  ..dhe berberana ime
  [​IMG]
   
 6. geek

  geek Primus registratum

  Re: Foto nga berati

  Shikoni se cfare verande, imagjino kur ulesh nje mbasdite te pish kafene (me pak), dhe te sodisesh Osumin
  [​IMG]

  Kjo eshte harta e kalase, per ata qe vijne per here te pare
  [​IMG]

  Hyrja per ne kala
  [​IMG]

  plot me turiste vendas dhe te huaj
  [​IMG]

  kjo eshte rruga per nga çanaku
  [​IMG]

  qe ketej pamja e beratit eshte fantastike
  [​IMG]

  mali i Tomorrit
  [​IMG]

  top i mocem i kohes se luftes, i karikuar kunder.. ullinjve
  [​IMG]
   
 7. geek

  geek Primus registratum

  Re: Foto nga berati

  ja dhe qyteti me fantastik dhe lugina e osumit
  [​IMG]

  lagja e kalase me shtepite shekullore
  [​IMG]

  Nje nene jashte avllise per te thirrur pulat, shikoni cfar tarracash rrushi behen ketej...
  [​IMG]

  kaposh fare
  [​IMG]

  Guret e sokakut te Kozma Dushit
  [​IMG]

  Portat dhe penxheret e njehere e nje kohe
  [​IMG]

  pishnaje nen kala
  [​IMG]

  metropoli beratas
  [​IMG]
   
 8. geek

  geek Primus registratum

  Re: Foto nga berati

  Shpiragu ose Mali me Vija i Dane Tahirit, kush e di historine e Dane Tahirit???
  [​IMG]

  lexoni me kujdes shkronjat midis perrenjve ... /pf/images/graemlins/smile.gif
  [​IMG]

  Gorica e pare nga lart
  [​IMG]

  Ura e gorices, kujtoni filmin Gjeneral Gramafoni
  [​IMG]

  Gorica dhe Osumi
  [​IMG]

  pamje fantastike nga bedenat e kalase
  [​IMG]

  perseri qendra e beratit
  [​IMG]
   
 9. geek

  geek Primus registratum

  Re: Foto nga berati

  te zbresesh keto shtigjet eshte loje me vdekjen, e megjithate kam patur fatin te shoh njerez qe zbresin
  [​IMG]

  Mali partizan mbi gorice
  [​IMG]

  muret e kalase
  [​IMG]

  shikoni se sa centro ka bere kjo neneja ketu, edhe i shiste per 2 leke e shkreta
  [​IMG]

  Nenia i bente live centrot, gjithe diten tirrte me cfurk, ne plan edhe Balua.
  [​IMG]

  po tani? dihet, nga Shen Triadha
  [​IMG]

  Kisha e Shen Triadhes ...
  [​IMG]

  ndertuar ne shek. 14
  [​IMG]
   
 10. geek

  geek Primus registratum

  Re: Foto nga berati

  lugina e Velabishtit, Gjerovenit, dhe e gjithe fshatrave te humbur te Shpiragut
  [​IMG]

  ketu mbarojne... baterite
  [​IMG]
   
 11. geek

  geek Primus registratum

  Re: Foto nga berati

  Kjo eshte qendra e Ures Vajgurore. Aty ku ndodhet furgoni blu, ka qene vila e Protoduarve, qe tani e kane "spastruar" .. besoj se e dini historine e Protoduarve
  [​IMG]

  sondazhi i bere para ca viteve, ne Shqiperi 8 makina ne 10, jane Mercedes
  [​IMG]

  mbi uren e Ures
  [​IMG]

  Nje nga merkatat e rralla ne ure, shitje e vajrave lubrifikante
  [​IMG]

  prej vitesh...
  [​IMG]

  AZZZzzz... policia ne Poshnje, NO PROBLEM, jane te gjithe miqte e babit /pf/images/graemlins/smile.gif
  [​IMG]

  Ullishte (fantastike)
  [​IMG]
   
 12. geek

  geek Primus registratum

  Re: Foto nga berati

  Ambulanca ne "11 Shkurti" ne Kucove
  [​IMG]

  gjimnazi, (kujto Gjeneral Gramafonin)
  [​IMG]

  Duket konkurrenca midis AMCse dhe Vodafone
  [​IMG]

  Posta, Kucove
  [​IMG]

  Kisha Ortodokse
  [​IMG]

  Po te futesh aty ne mes te misrit, vjen era ... hashash
  [​IMG]

  Pub Borebardha
  [​IMG]
   
 13. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Foto nga berati

  [​IMG]
   
 14. IL MARE

  IL MARE Primus registratum

  Re: Foto nga berati

  o geek please shiko mos mi dergon pak perseri ato fotot e kucoves mer se u bene 10 vjetq e nuk e kam pare edhe me ka marre malli shume please..........................
   
 15. shqiperiamadhe

  shqiperiamadhe Primus registratum

  Re: Foto nga berati

  Shihni Gjelin e shkret viktima e fundit e virusit me shkatrimtar te ketij shekulli. Po , po e kam fjalen per HIV ( Human Immunodeficiency virus). Virus ky qe mirret nga fluidet e te infektuarve te tjere edhe qe shkakton dobsimin e sistemit imunitare SIDEN.
  Per fat te keq virusi nuk vuan vetem nga ky virus i tmerrshem por edhe traumat te cilat do tju shpjegoj me poshte.
  Gjeli tregon se si pas "fundosjes se kumunizmit ne Shqiperi" ai si shume mergimtare tjere Shqiptare kishte ikur per ne Greqi per nje jete me te mire. Endrra tij i kish dale Cgonderr edhe nga pamundsia per et fituar para ne menyre te ndershme ai filloj ta shiste trupin e vet per para te shpejta. Per fat te keq trrupin e tij aj e shiste per GjelAT PEDERAST GREEK Sepse siq dihet ne Greqi shume eshte i zhvilluar Pederllyku.
  Aty ne rruget e Greqise aj merr virusin nga nje Ped. Greek i cili ishte per vizite te e ema e tije ne Greqi, pra ky greeku ishte emigrant ne amerike.
  kaq pata, per ket here
  PA THERRA
   
 16. enkela

  enkela Primus registratum

  Re: Foto nga berati

  Fotografi fantastike, s'kam qene asnjehere ne Berat por duke pare fotografite e tua mbase do kthehem per nje vizite heren tjeter qe te shkoj ne Shqiperi. Fantastike edhe njehere.
   
 17. Re: Foto nga berati

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]
   
 18. Re: Foto nga berati

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   
 19. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: Foto nga berati

  O Geek,je i modh plako!!
  Me ke nxjerre mallin e Kucoves,kur isha i vogel aty i kam bere pushimet vit per vit!!
  Nice work :thumbsup:
   
 20. Re: Foto nga berati

  Pushimet ne Kucov???
   

Shpërndajeni këtë faqe