Fotografi per gjeegjeza

Diskutime tek 'Mistere, Konspirime, Kuriozitete' filluar nga DriniS, 7 Jun 2004.

 1. DriniS

  DriniS Ecejak

  Fotografi per gjeegjeza

  Me shkoi ndermend te hapja nje teme me fotografi te cilat anetaret duhet ti gjejne se cfare jane. Rregullat do ishin: 1) fotografite te kene detaje ne menyre qe anetaret te kene mundesi ti gjejne dhe 2) te mos postohen fotografi pa u gjetur ato te meparshmet.


  Fillojme me kater foto nga ana ime.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  E para breshke,
  e dyta antene PC-je ke xhami shpise /pf/images/graemlins/laugh.gif
  e treta, pellumb qaf-lesh /pf/images/graemlins/laugh.gif
  e katerta, nje nga Hotelet ne Durres, ndoshta ajo qe ka qene ngjit me turizmin

  :confused:
   
 3. DriniS

  DriniS Ecejak

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  Gishteza, ke gjetur vetem te treten :)
   
 4. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  E para gjarper?!
   
 5. DriniS

  DriniS Ecejak

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  I je afruar por nuk eshte gjarper
   
 6. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  ndonje lloj zvarraniku duhet te jete atehere:
  iguana?
   
 7. disku

  disku UNI

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  Ajo e katerta eshte burg ne brazil gjate revolte. /pf/images/graemlins/laugh.gif

  E para duket se hardhucke. :shrug:
   
 8. assassino26

  assassino26 Primus registratum

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  E dyta eshte gomone...
   
 9. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  Ajo qe une i thashe breshke mund te jete edhe syri i grenxes ose kurrizi :lol: se Drini s'ka ku i gjen zvarraniket si iguana apo ku di una :confused:
   
 10. assassino26

  assassino26 Primus registratum

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  duket edhe syri,por ngjyra s'ma mush menjen te jete zhapik,hardhucke.Te paren se more vesh se ca eshte :confused:
   
 11. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  Ate po mundohemi te gjejme Peshkatar!!!


  Edhe mu e dyta me duket gomone!
   
 12. assassino26

  assassino26 Primus registratum

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  E dyta mos e diskuto qe eshte gomone...Sikur ka fotografu gomonen time /pf/images/graemlins/laugh.gif Megjithse gomonja ime eshte me e madhe edhe litaret i ka me te forte,me te trashe me i llaf.
   
 13. DriniS

  DriniS Ecejak

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  Riddick ka gjetur te paren, Peshkatari ka gjetur te dyten dhe Gishteza ka gjetur te treten, ngelet e katerta /pf/images/graemlins/smile.gif

  Kur te gjindet dhe e katerta, do postoj fotografite origjinale qe te shihni pjeset e nxjerra ne quiz.
   
 14. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  O Drini mos eshte Crociera e katerta :confused: nga ato transoqeaniket qe te bejne te shetisesh boten ne 10 dite :confused:
   
 15. DriniS

  DriniS Ecejak

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  Foto 1 eshte hardhuce, e gjeti Riddick
  Foto 2 eshte gomone, e gjeti Peshkatari
  Foto 3 eshte pellumb, e gjeti Gishteza
  Foto 4 eshte Crociera, e gjeti Gishteza
  Meposhte po ve fotot origjinale duke treguar dhe se cila pjese eshte shfaqur ne fotografite e para per quiz.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Urime Gishtezes :)
   
 16. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  ama BLTQ time s'e gjeti, ja tregova vet :tipsy:

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. Rrapatushja

  Rrapatushja Nelk@

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  Ou po ate gomonen ja kemi bere dhurate bashkimit europian meqe kemi shume? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 18. moonlight

  moonlight Primus registratum

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  Do e kene marr si souvenir nga Shqipria.
   
 19. zog

  zog Primus registratum

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  kush e gjen qytetin?

  [​IMG]
   
 20. Poseidon

  Poseidon Primus registratum

  Re: Fotografi per gjeegjeza

  Ka qene nje reklame kefeje italiane qe thoshte nese ja hiqje ate gjene qe ka ne qender ai qyteti ngjan me teper me periferine e tokios /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Nejse besoj se nga emri i jpeg file qe ka foto merrej vesh se per cfare behej fjale. Belvederja eshte e bukur dhe akoma me interesante ishte ajo adresa nga e kishe marre ate foton.
   

Shpërndajeni këtë faqe