Ftesa martese...

Diskutime tek 'Koktej Diskutimesh' filluar nga Isabelle, 24 Jul 2003.

 1. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Ftesa martese...

  /pf/images/graemlins/laugh.gif ...

  Me jepni nje mendje si formulohen... Nuk mbaj mend si i benin dikur ne Shqiperi...

  Kush ka mundesi te pergjigjet ...

  /pf/images/graemlins/smile.gif

  :wave:
   
 2. sweet eda

  sweet eda Primus registratum

  Re: Ftesa martese...

  shko tek florist shop, aty te japin disa samples, zgjdh e merr me te miren
   
 3. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: Ftesa martese...

  me rastin e marteses se vajzes sone Filone Filon'ja me te birin e Filn Filonit, Filon Filoni, jeni te ftuar te na nderoni me ardhjen tuaj ne date xyz.
  kan pas qene e ca vizatime me trendafila e me the te thashe.

  ps: mos harro oriz e karamele, po deshe kalo knej nga mhalla jon se 1 e 2 centshat per me i gjujt kalamojve kaptines kur bojn zhurme i maj une /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. Ema

  Ema Goddes

  Re: Ftesa martese...

  FTESE PER MARTESE

  Me rastin e marteses se djalit tone BH me zonjushen GK jeni te ftuar per dreke/darke/vizite ,cift/familjarisht te na nderoni me ardhjen tuaj.
  Ne raste te tilla jua shperblefshim!

  Zoti dhe Zonja(prinderit e djalit)
   
 5. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Ftesa martese...

  N'dat xx/xx/xx dukuni anej ka shpia se doe tunim me rastin e martese se vajzes sone Shote me Z. Azem Galica. Merrni dajre me vete.

  Per t'mira jau shkelshim deren (emblema e familjes ftuese)
   
 6. bebi

  bebi Primus registratum

  Re: Ftesa martese...

  :lol:

  muno je ba edhe ma i lezetshem se dikur...

  si shkoj puna e shkodranve ne bashkim sovjetik?
   
 7. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Ftesa martese...

  Flete me dy faqe!
  Ne faqe te pare nje cift i lumtur ajo me fustan te bardhe, ai me kollare dhe me i tufe floke te medha si me qen bubi, te krefura me shteg anash. E gjitha kjo rrethuar nga nje kurore lulesh.

  Ne faqe te dyte, siper brenda

  Z. .......................

  Ne fund te kesaj faqe

  Adresa ................
  .......................

  ( e vendit ku zhvillohet darka/vizitat/pritja)

  Ne faqe te trete

  Me rastin e marteses se ................ (djalit/vajzes)
  tone .................(emri i personit) me
  ........................ (emri mbiemri i partnerit/res)
  diten e .............. me date ............
  ora .............. ne ................ (darke/vizite)


  Jeni te lutur te na nderoni me pjesmarrjen tuaj
  per ................. (dreke/darke/vizite)

  Ne raste gezimi jua shperblefshim dhe juve!


  Me nderime
  ........................
  (emri i mamit e babit dhe mbiemri i atij/asaj te shkretes /pf/images/graemlins/laugh.gif )

  Faqa e katert lihet bosh, po asht faqe me shkelqim! /pf/images/graemlins/wink.gif

  Hajt ju hengshim e pifshim dasmen!
  /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 8. Kollarja

  Kollarja Primus registratum

  Re: Ftesa martese...

  Kom more kete ftesen:

   
 9. Rrapatushja

  Rrapatushja Nelk@

  Re: Ftesa martese...

  Linoske sa kam qesh o perendi, sikur ke bere ndonje studim shkencor, cdo detaj starngely too exact /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Zabelle nje ide per te ardhmen (e afert ose te larget /pf/images/graemlins/wink.gif ) ,qe i shkon shume edhe personalitetit tend : Merre te fejushmin me vete ne ndonje nga ato "photo booths" qe gjenden ne mall dhe beni nje seri me cute and goofy photos, fotokopjoji dhe veri ne faqe te pare te cdo ftese, they are the sweetest thing.
   
 10. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Ftesa martese...

  Ejvalla qe keni shkrujt. Desha me ju njoftu nderkohe per dy gjona njisoj kryesore /pf/images/graemlins/laugh.gif : e para qe ftesat me duhen prej verteti dhe e dyta qe nuk i du per vete... /pf/images/graemlins/laugh.gif

  :wave:

  Linoso, shume goxha ide u dukte ajo /pf/images/graemlins/smile.gif - vec u dashka fut njeri ne pune per faqosje /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/smile.gif !!!

  :wave:
   
 11. Guest

  Re: Ftesa martese...

  Kjo qe do vej me poshte eshte me e bukura qe kam pare ndonjehere ne jeten time dhe litery speaking ja merr ne kthese te gjithe atyre shqiptareve qe kane te gjitha te njejtin tekst dhe njesoj si ke shpija fmise :lol:

  Desiring God's will for their lives and believing that includes each other
  Brikena I .
  and
  David . T
  together with their parents
  B.I and Xh.I
  Richard and Nancy T.
  invite you to join them as they receive the Holy Sacrament of Matrimony on Saturday , the thirs of May
  two thousand and three
  at three-thirty in the afternoon
  Knowels Chapel at Rolling College
  Winter Park , Florida /pf/images/graemlins/smile.gif

  shkruar me te kuqe dhe shume contemporane eshte e vitit 2003 dhe kartolina ne faqen e pare ka ca qirinj te bardhe dhe dy pellumba te bardhe duke fluturuar siper qirinjeve ne fluturim /pf/images/graemlins/smile.gif

  Ndersa ne nje kartolien me te vogel
  Reception
  at six a clock in the evening
  Winter Park Country Club
  761 Old England Ave
  Winter Park , Florida /pf/images/graemlins/smile.gif

  kaq e gjitha ne nje zarf ne adresen e personit
  good luck /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 12. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Ftesa martese...

  Ueeeeeeeeee!
  Edhe nje here qe fola seriozisht une, nuk me besoi njeri!!! :shrug:

  Ne fakt une thjesht kopjova ftesen per dasem qe me ka ardh! Jam ftu me i aheng m'date 7 gusht, e jam tu vra menien si te mos dukem si nuse e pamartume (keni parasysh moooooo, ktu turqni e madhe fustonet :mad: /pf/images/graemlins/frown.gif )

  Kam harru i gja ke ajo tollona:
  Ne faqe te pare thote me italics font 16 Ftesë Martese

  Kuptohet mu pas kesaj s'me fto njeri n'dasem!

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 13. hot

  hot Hotgirl

  Re: Ftesa martese...

  :lol: :lol: :lol: pse sthoni juve..mpaska ardh dita dasmes muve :tipsy:
  kallare traft pika ejvalla! /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 14. ilva

  ilva Primus registratum

  Re: Ftesa martese...

  Hajde me trashegime ju aneja se nuk guzon njeriu me u martu se nuk tlejne te tjret or ti. :wave:
   
 15. Goca

  Goca Primus registratum

  Re: Ftesa martese...

  Izo, a do me lesh mu me i nda keto ftesat se kom edhe biciklete . I maroj tak fak mrena dites edhe me kismet naj bakshish te vogel e morr nga robt, 5 leke ketu, dhjete atje....

  E di si me pelqen mua?

  Ftesat te mos jene te stampuara po ti shkruajne me dore cuni dhe goca dhe ti lidhin me nje fjongo te bardhe . /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 16. D-J

  D-J Forumium maestatis

  Re: Ftesa martese...

  mor po ska renci fare se kush i shkru me dor apo me kom me fjongo apo me lesh jo hajde ktu jo atje jo ora e budalliqe si kto. Duhet shkrujt me tmodhe GJOBA sa osht, se tgjith vin si ne dasem han ene pin dhe nigjo dhe llafe ka mrapa. Ky milet sduhet lon me fut mrena pa hudh paret iher /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 17. a-alket

  a-alket Primus registratum

  Re: Ftesa martese...

  ik ere bleji ke dyqoni...jane robt profesionista...
   
 18. Goca

  Goca Primus registratum

  Re: Ftesa martese...

  Ftese per martese

  5.000 leke (te reja ) gjoba per cift.

  Nuk lejohen pantallonat e shkurtra dhe minifunet.

  Thashethemet mund te behen vetm kundrejt nje pagese.

  Kshu e don ti eeeeee? E kush i shkon ne dasem izit kshu re? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 19. D-J

  D-J Forumium maestatis

  Re: Ftesa martese...

  mor po i ka lon truni njerzit sot qe dun me bo dasma. Ik mi goc me mir ato pare qe ke bo nermen me i harxhu ndasem futja noi ibiza apo St lucia dhe bo qef se sa trish presesh popull qe si ke pa noiher me sy. Ky milet ka shku per lesh, sbohet qe sbohet :smash:
   
 20. Goca

  Goca Primus registratum

  Re: Ftesa martese...

  E shef qe s'bohet gjo per ne te dy , se edhe per muhabet dasme zihena... /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Po kush te tha me therrit 100 veta n'dasem, boje me 30 po boje ama....
   

Shpërndajeni këtë faqe