Ftese Dasme

Diskutime tek 'Antarët e forumit' filluar nga Noe, 26 May 2003.

 1. Noe

  Noe Primus registratum

  Ftese Dasme

  Kerkoj nje tekst per Ftese Dasme, me keto te dhena: Martohet x-i me y-nen, dasma behet ne lokalin x, dita, ora, menyra e te ftuarit çift ose familjarisht.
  Merreni seriozisht pasi dua nje tekst te bukur.
   
 2. Noe

  Noe Primus registratum

  Re: Ftese Dasme

  Lara, te lutem me ndihmo per tekstin e nje Ftese dasme pasi me duhet shpejt. Flm per transferimin pasi disa gjera dhe nuk i dime.
   
 3. moonlight

  moonlight Primus registratum

  Re: Ftese Dasme

  Shpetimtari, po te jap nja dy-tre ide te miat:

  Nese ftesat behen prej nenes dhe babait te nuses apo dhendrit, mund te shkruhet dicka e tille:

  "Zoti dhe Zonja ....
  kerkojne nderin e pjesemarrjes tuaj
  ne dasmen e vajzes (apo djalit)te tyre X
  me Y (emri dhendrit), etj."
  (me pas mund te shkruash emrat e prinderve te dhendrit 'jo e domosdoshme', e daten, adresen e oren e dasmes).

  Ose me pak formale mund te jete:

  Nese ftesat nisen prej familjes se nuses e te dhendrit njekohesisht
  "Zoti dhe Zonja ...
  dhe Zoti dhe Zonja ....
  ju ftojne te merrni pjese ne gezimin
  e tyre per martesen e femijeve
  X me Y.
  Ky festim i dashurise do te behet me ..filan date... ne filan ore..ne filan vend".
  p.s. ne ftese mund te shkruash vetem emrin e personit, mund te shkruash " X i shoqeuar", apo cift, ose "familjarisht".

  URIME CIFTIT! /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 4. edda

  edda Primus registratum

  Re: Ftese Dasme

  Z. filan fisteku


  Me rastin e marteses se vajzes/djalit tone, filani, me Z./Zj. fisteku, jeni te lutur te na nderoni bashke me Zj Tuaj (ose familjen) ne darken e organizuar me kete rast ne restorant xxx, me date xxx, ora 21.00.
  Ne te tilla raste gezimi jua shperblefshim

  Emrat e prinderve

  U trashegofsh, kujtohu te na sjellesh confettit
   
 5. edlira hysa

  edlira hysa Guest

   

Shpërndajeni këtë faqe