Gota me uje....

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Petroninsja, 27 Feb 2009.

 1. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Gota me uje....

  Nje gote ne tavoline.
  E mbushur me uje 3 gisht.

  Per ju gota si do konsiderohej gjysem e mbushur apo gjysem bosh?

  Sqaroni pergjigjen tuaj..
   
 2. ImoRtaL4EveR

  ImoRtaL4EveR Forumium praecox

  Re: Gota me uje....

  kjo varet nga kendveshtrimi. pasi faktikisht te dyja pergjigjet jane te sakta. mund ta konsiderojme si gjysem plot ose gjysem bosh.
  p.s eshte shume e vjeter kjo
   
  Sonia007 likes this.
 3. ExTaZy_OnLiN3

  ExTaZy_OnLiN3 Primus registratum

  Re: Gota me uje....

  Uji eshte i pishem ?
   
 4. Timi

  Timi Valoris scriptorum

  Re: Gota me uje....

  Ti qe je pijanec kuptoje keshtu. Ke goten me tre gisht birra per ty gota si do konsiderohej gjysem e mbushur apo gjysem bosh?
   
  Ermiraal likes this.
 5. ExTaZy_OnLiN3

  ExTaZy_OnLiN3 Primus registratum

  Re: Gota me uje....

  une do e konsideroja gjysem te mbushur sepse jam pozitiv, shikoj anen e mire te gjerave
   
 6. policia

  policia Forumium maestatis

  Re: Gota me uje....

  tani te sqarojme dicka
  nje gote e mbushur 3 gishte me uje do te quhej "pak e mbushur" nese gota do te ishte 10 gisht, dhe do te quhej e mbushur nese ajo do te ishte 4 gisht gjithesej...
  ne rast se ajo do te ishte 6 gisht dhe 3 do te jene te mbushur, une them varet nga momenti...
   
 7. Lule^bore

  Lule^bore Primus registratum

  Re: Gota me uje....

  Une ne pergjithsi jam optimiste dhe shoh si gjysem plot.
   
  scadarsko likes this.
 8. SiL3nT

  SiL3nT Super Moderator Anëtar i Shtabit

  Re: Gota me uje....

  ore pse lodheni gota eshte e vogel dhe vetem 3 gisht uje mban /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif kshuqe gota eshte plot
   
 9. SiL3nT

  SiL3nT Super Moderator Anëtar i Shtabit

  Re: Gota me uje....

  <div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: ImoRtaL4EveR</div><div class="ubbcode-body">kjo varet nga kendveshtrimi. pasi faktikisht te dyja pergjigjet jane te sakta. mund ta konsiderojme si gjysem plot ose gjysem bosh.
  p.s eshte shume e vjeter kjo </div></div>

  kur flet dhe ti me fjal te mdhaja o zot o zot /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif
   
 10. Lule^bore

  Lule^bore Primus registratum

  Re: Gota me uje....

  <div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: SiL3nT</div><div class="ubbcode-body">ore pse lodheni gota eshte e vogel dhe vetem 3 gisht uje mban /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif kshuqe gota eshte plot </div></div>


  U lal kjo eshte shprehje filozofike( optimist apo jo) jo ta marresh nje got me uj e ta masesh sa uj ka e sa e madhe eshte mos fol si kodra pas bregut
   
 11. ExTaZy_OnLiN3

  ExTaZy_OnLiN3 Primus registratum

  Re: Gota me uje....

  Hahhahahah o Goddess po ky Sil3nt ka filozofine e tij mbas bregut :p Ti Cke ?
   
 12. eli

  eli Primus registratum

  Re: Gota me uje....

  Gota me uje, asht e mbushun se me t'marr etja, edhe ato tre gisht uje i pin njeri. Masanej gota si gote, kur "krijohet" asht gjithmone bosh, e finaliteti i saj i pare, asht me u mbush. Asht thjesht nje mjet qe perdoret me "permbajt" diçka, e si qellim i pare do t'ket kên uji e masanej rakia. Para gotes ka kene dora, por ata ma t'squtet n'dite te sodit t'japin "me pi uj n'bisht t'luges". Shkenca perparon... e une asht dasht me kete shpjegim me u ba akademik shkencash. Por s'â kush profet n'vend t'vet !!!
   
 13. Princesha

  Princesha Primus registratum

  Gota me uje....

  Varet se ne cfar gjendje je, nqs je esull edhe i ngim te duket gota gjysem plot, nqs je i dehun dhe prap te pihet te duket gota gjysem bosh.
   
 14. valbona

  valbona Primus registratum

  Re: Gota me uje....

  une e shoh goten gjysem plot qe te mos shoh ( te jem ne denial) ate gjysmen bosh.

  jam e lumtur qe kam nje "gote gjysem plot ose bosh" se mund te kisha goten bosh fare ose mos te kisha gote fare.
   
 15. Princesha

  Princesha Primus registratum

  Re: Gota me uje....

  Njeriu gjithsesi ben edhe pa gote.
   
 16. eli

  eli Primus registratum

  Re: Gota me uje....

  Rozalin, pash kryt e gjithkujt ke m'kallxo kush a njaja vajza n'fotografi. T'kam pyt edhe nji here tjeter por s'm'je pergjigj, sigurisht s'e ke pa. Jo per gja por tham t'ia çoj 40 shkus te shpia, a me e marr a me e grabit (se t'kisha ken i mir i kisha shku vet). Ban mir me m'kallxu se ndoshta e ka rrisk e m'thot po lol . Se me ça po duket nuk i bjen te mires me shtjelm /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif .

  Ne fillim ishte gota
   
 17. Princesha

  Princesha Primus registratum

  Re: Gota me uje....

  Kush e ka rrisk ajo a ti?

  Ku e pe se asht njeri i mire, te kamt a?

  /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/pippiripi.gif
   
 18. eli

  eli Primus registratum

  Re: Gota me uje....

  Mirmrama Rozalin

  Rrisk e ka ajo e mu m'takon me e pas t'shkrume... prej nalt. Por faleminders prej tejet se ma ke dhane nji gjys pergjigjet. Ne fakt mu m'u duk e mir prej tatuazhit /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif por ti m'the me shikju tjerakund /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/cool.gif . E tu njek me sy rrugen qe m'kallxove pashe nji pjes t'pergjigjes : copyright-in. Howard Rosenberg, nip Marubajsh /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/lol.gif . Itesh ta po e torturoj kte zotnin n'google e qe gjej diça, t'diftoj.

  ... e pastaj Zoti krijoi rakine. E Zoti pa qe ishte e mire. Dhe Zoti tha : "Kamarier, me sill edhe nje dopio"
   
 19. Princesha

  Princesha Primus registratum

  Re: Gota me uje....

  Keke pi keqas e...gjynah se kshu njeri i mir je ti :)
   
 20. eli

  eli Primus registratum

  Re: Gota me uje....

  Jo se une i kam kamt e shtremta :p
   

Shpërndajeni këtë faqe