Gota me uje....

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Petroninsja, 27 Feb 2009.

 1. Has

  Has Primus registratum

  Re: Gota me uje....

  e mjaftueshme per te shuar etjen per momentin, e pamjaftueshme per sa me duhet qe ta quaj veten te hidratuar.
   
 2. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Gota eshte gjysem e boshatisur.
   
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Per mua nje gote eshte gjysme e mbushur.
   
 4. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Optimiste:Gjysem plot:)
   
 5. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  per ca behet fjale ktu me gote e mbushur dhe gjysem?
   
  joetisti_ likes this.
 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Behet fjale per optimizem apo pesimizem. Kur nje gote ka uje deri ne gjysme, ai qe eshte optimist thote se gota eshte gjysme e mbushur, kurse pesimitsti thote qe gota eshte gjysme e zbrazet. Por qe te dy jane realist.
   
 7. Shkrimtari

  Shkrimtari Forumium maestatis

  gota me raki ,gota me dhalle.
   
  joetisti_ likes this.
 8. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  perseritje temash
   
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  here gjysme te mbushur here gjysme plot
   
  dr love likes this.
 10. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  ti the me gote plot
  ja fute kot joetisti
   
  joetisti_ likes this.
 11. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Nuk ia futa kot. Ne situata te ndryshme e sheh ndryshe. Varet se sa ne humor te mire je.
   
  dr love likes this.
 12. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  eh joetist ,leri keto
  nga njera ane thua ndryshe,ketu thua ndryshe
  nuk te kuptojme fare se ca thu.
   
  joetisti_ likes this.
 13. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Shume qarte e thashe.
   
 14. dr love

  dr love Locus omnem

  Goten e sheh sipas momentit ne te cilin ndodhesh shpirterisht dhe ndoshta materialisht.

  Per mua gota eshte gjysem bosh,,mundohem ta mbush dhe ne perpjekje ndihem mire
   
  joetisti_ likes this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Keto momente e shoh gjysme te mbushur (por me birre :) )
   
 16. dr love

  dr love Locus omnem

  lum si ti..pi edhe per mua;)
   
  joetisti_ likes this.
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Ti e festove 1 Majin?
   
 18. dr love

  dr love Locus omnem

  a nuk duhet te jete proteste?
   
  joetisti_ likes this.
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Sipas njohurive qe morem me shume vonese ne shqiptaret, duhet te ishte si thua, por na ka hyre ne gjak festimi dhe per force zakoni e pijme te pakten nje birre ne kete date. Ti i mban mend festimet e dikurshme?
   
 20. dr love

  dr love Locus omnem

  Po vishnim sandalet e fustanet e reja dhe benim parada me flamuj..paradoks por ishte bukur.
   

Shpërndajeni këtë faqe