GRUPET E PARA MUZIKORE SHQIPTARE

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Billy, 10 Oct 2004.

 1. Billy

  Billy Primus registratum

  GRUPET E PARA MUZIKORE SHQIPTARE

  Do isha kurjoz te dija dicka mbi historine e grupeve te para muzikore shqiptare dhe nese keni ndonje foto me keto grupe :rockband:
   
 2. S6T6N6

  S6T6N6 Forumium maestatis

  Re: GRUPET E PARA MUZIKORE SHQIPTARE

  Albatros...
   
 3. regele

  regele Forumium maestatis

  Re: GRUPET E PARA MUZIKORE SHQIPTARE

  Nga grupet e para kane qene:
  1. MegaHerzt;
  2. Ritfolk;
  3. Djemte e detit;
  3. Arb;

  Perpara ketyre ka qene grupi i formuar nga Bled Seiko dhe Redon makashi, por sek kishte nje emer komunist dhe s'me kujtohet mire! Bled Seiko perpara qe te hynte tek MegaHerzt krijoi nje grup tjeter, por moren vetem njehere pjese ne festival, keshtu qe s'ka shume histori!
   
 4. mostro

  mostro Putraku

  Re: GRUPET E PARA MUZIKORE SHQIPTARE

  Sa i bukur ka qene festivali i pare i 91 a i 92-shit.Gjithe cunat e rinj vesh me lekure te zez floke te gjata tu kendu hard rock shqiptar.Mua me pelqente grupi i Elton Dedes.
  duam jeten ndaj na lini te jetjoooooooooommm
  ..djemt e detit
  Sa shume kisha gabuar
  si s'me shkoi aspak ne mendjeee
  se endrrat qe per ty i thura do me jepnin kaq shume dhimbje...
  Gjergj jorgaqi
  Ne kte nate dua te jetoj
  ne kte nate dua te vallzoj
  te dua ty vec ty yeah yeah yeahyeah..
  shume shume bukur.
  A ka ndonje kaset a c.d ne xhiro te ketij festivali????
   
 5. Billy

  Billy Primus registratum

  Re: GRUPET E PARA MUZIKORE SHQIPTARE

  grupi i pare quhej ..JEMI ZEMRAT E CDO MOSHE KRIJUAR NGA MESI I VITIT 90 KU ISHTE NE GRUP DHE NJE I AFERM I IMI SI TASTJERIST.PASTAJ NDERRUAN EMRIN DHE U QUAJTEN MEGAHERZT.
  ME KENGEN..JAM SHQIPTAR MOREN PJESE NE FESTIVALIN E VITIT 90..
  NE 91.SHIN ME KENGEN ..NA LINI TE JETOJME .
  I KAM NDJEKUR KENGET NGA SALLA E FESTIVALIT ATO DITE. :wave:
   
 6. teab

  teab Primus registratum

  Re: GRUPET E PARA MUZIKORE SHQIPTARE

  Edhe une dua ti gjej keto kenget se me te vertet qe nuk kthehen me!! /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 7. assassino26

  assassino26 Primus registratum

  Re: GRUPET E PARA MUZIKORE SHQIPTARE

  Morena reken kush e ma men
  Kam pas maru per ate kongen qe knote me ata dy cunat si pallosha /pf/images/graemlins/laugh.gif ne 91-shin ose 92-shin
   
 8. S6T6N6

  S6T6N6 Forumium maestatis

  Re: GRUPET E PARA MUZIKORE SHQIPTARE

  Ne fillimet e viteve 90 nuk ngeli shqiptar pa bo grup muzikor. Mblidheshin tre veta dhe frrrrap behej grupi. Thuaj shyqyr qe koha i skarcoi se sot e kesaj dite po te kishte vazhdu ai ritem sdo kishte ngel njeri pa knu /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 9. Guest

  Re: GRUPET E PARA MUZIKORE SHQIPTARE

  Nga shprehja e Enverit "gjithe populli ushtar"
  do dilnim te "gjithe populli kengetar" /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 10. assassino26

  assassino26 Primus registratum

  Re: GRUPET E PARA MUZIKORE SHQIPTARE

  Me mire te gjithe populli kengetar se sa te gjithe populli *ar /pf/images/graemlins/tongue.gif Ose me mire gomar
  Si shpjegohet qe shumiva e gjojnave qe marojne me -ar jane te keqija /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. Marini666

  Marini666 Primus registratum

  Re: GRUPET E PARA MUZIKORE SHQIPTARE

  Edhe peshkatar ma -ar mbaron /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 12. klocari1

  klocari1 Primus registratum

  Re: GRUPET E PARA MUZIKORE SHQIPTARE

  Pershendetje.
  Disa nga ato kenge mund ti gjeni tek www.fajtori.com tek muzika koncerte dhe festivale

  :wave:
   
 13. tola77

  tola77 Primus registratum

  Re: GRUPET E PARA MUZIKORE SHQIPTARE

  grupi i pare shqiptar u krijua ne viti 1970 ishin 4 te rinj nga Tirana,(emri nuk me kujtohet)por pas festivalit te 11 u quajt si shfaqe e huaj dhe u ndaluan tee kendonin sot secili prej tyr vazhdon ne fushen e artit edhe pse nuk ndjekin degen e muzikes.
  NJeri prej tyri eshte nje regjizor Bujar Kaperxhi me duket(TE ME FALNI POR EMRAT NUK I MBAJ MEND)(ka bere batuten kemi humbje(floket9 POR DHE FITIMI(mustaqet))para nje viti pashe nje emision per te ne RAI2 ai punon dhe jeton ne Itali dhe ushtron zanatin si tornitor ne te njejten kohe regjizon filma per kinostudion shqiptare.
  Grupi i dyte i ishte redoni me bledin dhe miren ne 89 por ne 91 e shkrine dhe u krijua grupi Arb ne 90 ish grupi ''jemi zemrat e cdo moshe'' me Elton Deden qe ne fest 90 konkuruan me kengen Ne
  ne 91 ishte kulmi i grupeve shqipetare RITFOLK,ALBATROS DJEMTE E DETIT,etj
   

Shpërndajeni këtë faqe