Grupet maqedonase kërcënojnë :Do tju kallim o shqiptarë të gjallë

Diskutime tek 'Politika Shqiptare (ne te gjitha trojet shqiptare)' filluar nga vinjol, 3 Nov 2017.

 1. vinjol

  vinjol Primus registratum

  Në rrjetet sociale janë paraqitur disa fotografi të paramilitarëve maqedonas, për të cilët jozyrtarisht thuhet se janë duke u stërvitur nëpër kampe në Maqedoninë Lindore.Policia demanton ekzistimin e këtyre grupacioneve, por jozyrtarisht thuhet se ato do të aktivizohen në rast se formohet “qeveri antimaqedonase”.Supozohet se qeveri antimaqedonase këto grupacione do ta konsiderojnë qeverinë që do të krijohet pa VMRO-DPMNE-në.
   
 2. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Sot eshte dita e rringjalljes se te vdekurve i thote dikush shokut te vet.
  Mos, i pergjigjet tjetri, dje sa kalla ne dhe (varrosa) vjerren. Duhet te gezoj trashegimine.

  Groposja: Trupezimi


  Vdes nje burre i mencur dhe takon Zotin. I trishtuar thote, Mire i kisha punet, deri sa familja ime u konvertua ne hebrenj e katolike (presupozojne ZOT - FEMER). Mos ki hic merak i pergjigjet Zoti: Ndaj edhe kam lene nje testament te ri.


  Eleonore

  KUSH priti KE ? KUSH eshte ne krahun tjeter ?
   

Shpërndajeni këtë faqe