Grupi/et apo këngetari/ja e juaj më të preferuar/a

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Agon, 19 Feb 2006.

 1. Agon

  Agon Primus registratum

  Grupi/et apo këngetari/ja e juaj më të preferuar/a

  Per mua ne vend te pare vjen nirvana, pastaj coldplay dhe S.O.A.D., dhe kengetari James Blunt
   
 2. Agon

  Agon Primus registratum

  Re: Grupi/et apo kengetari/ja e juaj me te preferuar

  E juveeeeee
   
 3. Nakenak

  Nakenak Primus registratum

  Re: Grupi/et apo kengetari/ja e juaj me te preferuar

  METALLICAAA

  "If you're a Metallica fan, and if someone asked you what's you favorite group, you don't say 'metalica', you say "METALLICAAAAAAAAAAAAAA"..."lol
   
 4. Prespa

  Prespa Primus registratum

 5. bizi

  bizi Forumium praecox

  Re: Grupi/et apo kengetari/ja e juaj me te preferu

  METALLICAAAAAAA
   
  Airbourne likes this.
 6. Agon

  Agon Primus registratum

  Re: Grupi/et apo kengetari/ja e juaj me te preferu

  pse te gjithe metallica, a kerrkush nuk e do legjenden NIRVANA
   
 7. fantazma454

  fantazma454 Primus registratum

  Re: Grupi/et apo kengetari/ja e juaj me te preferu

  <<<AC+DC>>> are the best
   
 8. Scorpion

  Scorpion Guest

  Re: Grupi/et apo kengetari/ja e juaj me te preferu

  Evanesence, Metallica, Dj Alligator, Scooter /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 9. ^Res-Cogitans^

  ^Res-Cogitans^ Primus registratum

  Re: Grupi/et apo kengetari/ja e juaj me te preferu

  Tashi une i shoh nen formen e kitarres ... /pf/images/graemlins/tonguee.gif :

  Led Zeppelin, Malmsteen,Vai,Satriani,Blackmore,Navarro, Hendrix , The WHO , Santana /pf/images/graemlins/smile.gif

  Motley-Cure , Motorhead , R.A.M , Whitesnake , G'n'R , Radiohead , Depeche Mode /pf/images/graemlins/tonguee.gif
   
 10. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  B2N,..DAFINA ZEQIRI Dadyy y Yankke....Britney Spears TBA.....
   
 11. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  adelina tahiri,vedat ademi,pirro çako,alban skenderaj etj.....
   
 12. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Mbasi u kulturova per disa ore tashti ka gjume.

  Por me pare do meditoj disa momente me kembe shtrire siper jastikut.
  Noten.
  8802-3685-4977-a59e-4111fe274da9.jpg
   
 13. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Maroon 5 (Adam Levine) xD
   
 14. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  I vetmi kengetar te cilin do te kisha dashur t'a degjoja LIVE ka nderruar jete. Cdo kenge e tij eshte Himn.
  Michael Jackson

   
 15. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  STUDIMI ROCK TREGON: PINK FLOYD KANE NJË FJALOR TË MADH.

  Mund të qasesh shkencërisht në temën e muzikës pop, pasi një njeri i quajtur Matt Daniels tashmë e ka provuar. Ai shqyrtoi fjalorin e përdorur nga rappers , apo tekstet e 105 artistëve, të cilat ai i kishte vlerësuar. Brian Chesley tani e zbaton këtë metodë në zhanrin e Rock'n'Roll.
  Chesley përqendrohet në vetëm dhjetë grupe dhe fillon nga një sasi prej 17,000 fjalësh. Ai paraqet rezultatet e tij në formën e një diagrami. Aksi Y tregon numrin mesatar të fjalëve në një këngë. X-aks tregon fjalë të jashtëzakonshme. Si rezultat, numërimi mesatar i këngëve për grupet rock është 200 fjalë dhe fjalët unike janë rreth 2000.
  Për të pasur një bisedë normale, një person ka nevojë për një fjalor prej së paku 2000 fjalësh.
  Pink Floyd jane NJISHAT. Ata përdorin vetëm rreth 135 fjalë për këngë, dhe ne teresi mbi 2600 fjalë. Kështu, Pink Floyd ka fjalorin më të madh, të paktën midis grupeve të studiuara nga Chesley.
  Krahasuar me muzikantët rap(LLAPAQENAT vecanerisht ata ne troje), një gjë është e qartë për grupet ROCK: Këto të fundit zakonisht nuk tërheqin një sasi të madhe fjalësh, por mbështeten në... Orkestrim, Këngë dhe ENERGJI. Një faturë që mund të mos funksionojë gjithmonë(tek SHKRUESI 100%).

  Airbourne.
   
 16. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Thone apo ka <thashetheme> qe libretin e Gladiator 2, e ka ose do e beje KY.

  BRILIANT.
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  FAKTE NEWS....

  Mbas vdekjes se BON SCOTT,duhej nje VOCALIST i RI.<Pendikulus> apo orakulli ra mbi Brian JOHNSON.Angus Young SQAROI me pas....Me kujtohet qe BABY SCOTT kur po luante nje pjese te Little Richard,dhe me TREGOI nje HISTORI,kur e PA(dhe jo i thane) BRIAN te.....KENDONTE.

  Laut Youngs Aussage erzählte Scott: „Da ist dieser Kerl da oben, der aus vollem Herzen schreit, und als nächstes legt er sich auf die Bühne. Er liegt auf dem Boden, dreht sich herum und schreit. Ich fand es toll. Um das Ganze noch zu krönen – man konnte keine bessere Zugabe bekommen – wurde der Kerl mit dem Rollstuhl von der Bühne geholt.“ Später in dieser Nacht wurde bei Johnson eine Blinddarmentzündung diagnostiziert, was die Ursache für seine „Showeinlagen“ war.



  PS....kush e ka pasur APANDESITIN te INFEKTUAR e DI,se cfar DHIMBJESH KA....ULERET dhe lere me te.....KENDOSH.

  PRA...ku ka MESUES qe japin LEKSIONE, nuk mund te kete nxenes me diploma FALLSO.
  Si ne troje.



  Naten e mire....kombis.
   
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  DISTANCE OVERTIME merret me qështje të vështira, por pasqyron..... shpirtin, gëzimin dhe pasionin , qe karakterizon GRUPIN. Kuinteti James Labrie (vokal), John Petrucci (kitarë), Jordan Rudess (tastierë), John Myung (bas) dhe Mike Mangini (bateri) jane te njohur për koncertet e tyrej .....ENERGJITIKE.



  Kjo eshte dhe...........................FORZA.

  BRILIANTE.
   
 19. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Do isha shume PISHMAN...


  Es IST....OVER FUCKING BRILIANTE....LIVE.
  Dhe BOURNE nuk do....KALBESIRA.
  Shenojeni.
   
 20. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Te Paret JANE,te dytet po i quajme,ndersa i treti eshte...FLOP.
   

Shpërndajeni këtë faqe