Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga rinigjon, 5 Sep 2003.

 1. Pici

  Pici Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Urime Per punen qe keni bere,jeni te vetmit qe keni ven akorde dhe tabs shqiptare! HALLALL. Kush mund ti nxjeri akordet e Pranvera me nje lule s'vjen? Respekte!
   
 2. ssssssss

  ssssssss Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Amon mo burr ka na 1 qe ka tabs te Thunder Way?
  Une kam nxjerr The Devils Rule.Kush ta doje te me thote.Ca do lloj grupesh rock shqiptare qe te keni nxirini ne net.Po diti na 1 arese qe ka TAB hqiptare te me thote

  [/ QUOTE ]
  do me beje nder plako se ekt kenge e kam fiksim te pa pare ishalla e ke te mire se i cik sie zorrshme duket.po ma dhe je i modh.thnx
   
 3. Prespa

  Prespa Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  SA ZILI JU KAM JUVE QE DINI TI BINI KITARES? ESHTE INSTRUMENTI ME I BUKUR.
  www.plus2radio.com.al
   
 4. ention

  ention Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  shko tek website rocksonte.com dhe ne forum ke plot kenge.
   
 5. ention

  ention Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  O prespa nuk eshte dhe aq veshtire per te mesuar....sidomos me kte internetin mund te gjesh 100 lloj metodash falas si ti biesh kitares
   
 6. fantazma454

  fantazma454 Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  ej kitarrista na e shkruj nonjoni solon e 'Mos Qaj - Djemte e Detit' (kordat i kam vetem solo....)
   
 7. Admir

  Admir Forumium maestatis

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Em
  Do marr ciften do dal per gjah,
  ..........Am................Em
  Aman shoko more aman aman,
  ............G.................Em
  Do marr ciften ore dal per gjah,
  ...........Am ..............Em
  Aman shoko more aman aman.

  E me radhe...
   
 8. Admir

  Admir Forumium maestatis

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  O e bukura More....Dm-A7-Gm-A7-Dm.

  Nuk del me Godfather knej se ai di me shume.
   
 9. Admir

  Admir Forumium maestatis

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  ej kitarrista na e shkruj nonjoni solon e 'Mos Qaj - Djemte e Detit' (kordat i kam vetem solo....)

  [/ QUOTE ]

  Kapi me vesh, mos me bej te pyes Flamurin... /pf/images/graemlins/rockband.gif
   
 10. fantazma454

  fantazma454 Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  o nomad na i nxjerr dot kordat : 'Altin Goci - Me ty kaq prane' ... po pate koh amon na e boj icik. Arti
   
 11. ssssssss

  ssssssss Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  e----------------------------------------
  B----------------------------------------
  G----------------------------------------
  D---9-9-9--7-9-10-9-9-9--10-9-7----------
  A----------------------------------------
  E----------------------------------------  e----------------------------------------
  B----------------------------------------
  G----------------------------------------
  D---9-9-9--7-9-10-9-9-9--10-9-7----------
  A----------------------------------------
  E----------------------------------------  e----------------------------------------
  B----------------------------------------
  G----------------------------------------
  D---9-9-9--7-9-10-9-9-9--10-9-7----------
  A----------------------------------------
  E----------------------------------------  e----------------------------------------
  B----------------------------------------
  G----------------------------------------
  D---7h~~~~~------------------------------
  A----------------------------------------
  E----------------------------------------  e----------------------------------------
  B----------------------------------------
  G----------------------------------------
  D---9-9-9--7-9-10-9-9-9--10-9-7----------
  A----------------------------------------
  E----------------------------------------
  e----------------------------------------
  B----------------------------------------
  G----------------------------------------
  D---9-9-9--7-9-10-9-9-9--10-9-7----------
  A----------------------------------------
  E----------------------------------------  Djemte e Detit (Intro)
  Distortion del shum bukur ne elektrike

  TABs BY:ARDI (SiEnCe)
   
 12. ssssssss

  ssssssss Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  e paskan bere kete kengen e djemve te detit...tani e pashe po nejse.kismet ti gjej edhe solon ne nje te ardhme te afert /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 13. ilir_soad

  ilir_soad Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  -pershendetje..
  un kom shum tablatura edhe akorde te kongve rock shqip po edhe tjera..si t alban skenderaj, kthjellu, elita 5, poqi,
  minatorit, TnT, cosa nostras, machiato band, dani, sabri fejzullahu, votres, hana band,7 me 7.. etj..
  po i kemi disa kong pakez ma t vjetra.. edhe po na duhen kong t reja per mi deshifru..
  muzikat e reja shqipe rock edhe ato ma t mirfillta [ndaluar] kan parte t kitares.. muni me mi dergu n email, edhe ne do ta nxjerrim per ni koh sa ma t shpejt..
  iLoo.. prishtine
  email: iloo.1xx@gmail.com (qomi kongt qutu)
   
 14. ilir_soad

  ilir_soad Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Sabri Fejzullahu - fshatarja ime

  akordet jon Em, D, G, A, C, D, Em.. perseriten weq ndigjone ritmin e konges qysh shkon edhe kto jon 100% sakt...
  Em|022000|
  D |--0232|
  G |320033|
  A |-02220|
  C |-32010|
  iliri pr..
   
 15. ention

  ention Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Me Akordet qe kishe me perpara sikur shkon te pakten versionin qe kendojne kengetaret korcare. Provoje nje here me kto akorde.

  Gm--------------------------------D7
  Nje ditë të bukur maji unë ty të takova
  D7---------------------------Gm
  Tek po rrije futur nën një lule
  Gm-----------------------D7
  Lulet e majit për ty i ëndërrova
  d7-----------------------------Gm
  Lumturinë në shpirt veç ti ma fute.
  (2 herë)
  --------------------------Cm
  Por tani je vyshkur më s'ke erë
  F-------------------------------Gm
  Lulet e tua për mua s'kanë mëe vlerë
  Gm----------------------------------D7
  Nuk je ti lulja e bukur e ditës së Majit
  D7------------------------------Gm
  Por je lulja e këngëes sime të vajit
   
 16. geri

  geri Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Pershendetjte te gjithve
  Kus ka ndonje tab te Alban Skenderaj, vecanerisht My Oasis eshte e mirepritur.
   
 17. AlbiPearlJam

  AlbiPearlJam Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Ej bro kom kerku edhe une tabs/chords e kanges My Oasis po nuk kom gjet ,e i kom nxjerr me vesh kshtu qe nese don me ti dergu qoma imellen edhe ti dergoj.Kalo mire.  Whatever .........
   
 18. geri

  geri Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Hej po i pate mi dergo se dhe un i kam kerku po si kam gjet.
  ngjite file-in ne forum plako...
   
 19. AlbiPearlJam

  AlbiPearlJam Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  E----------------------------|---------------------|
  B----------------------------|---------------------|
  G--------0---------0--------0|-----0-----------0---|
  D----0-2---2-0-h-2--0-0-h-2--|--2---2-0h-2-0-0-- 2-|
  A----0-2---2-0---2--0-0---2--|--2---2-0--2-0-0---2-|
  E----------------------------|---------------------|
   
 20. AlbiPearlJam

  AlbiPearlJam Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Email im alb1.d@hotmail.com ta dergoj me text document my oasis se kshtu nuk po postohet si duhet,faleminderit per mirkuptim /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif Nga Albioni Prishtin.
   

Shpërndajeni këtë faqe