Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga rinigjon, 5 Sep 2003.

 1. geri

  geri Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Albion, po te jap email tim: geruci2000@yaoo.it. Po pate mundesi ma dergo te email.
  Rrofsh ja kalofsh mire e gezuar festat. Ciau
   
 2. AlbiPearlJam

  AlbiPearlJam Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Me siguri eshte geruci2000@yahoo.com e jo si e ke shenuar ti me yaoo nejse klm do ti dergoj.albi
   
 3. geri

  geri Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Gezuar dhe ty plako,
  e-mail eshte:
  geruci2000@yahoo.it (e jo .com)
  Gjithsesi pashe qe me kishe dergu 1 email keshtu qe nuk ka proleme.

  Ja kalofsh mire
   
 4. geri

  geri Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Albion,
  po te jap e-mail tjeter qe e lexoj me shpesh se ai i yahoo nuk e hap dot.Per cfardo lloj gjeje me dergo te e-mail qe vijon:

  cresg52@cedacri.it

  Ciao,
   
 5. AlbiPearlJam

  AlbiPearlJam Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  E----------------------------|---------------------|
  B----------------------------|---------------------|
  G--------0---------0--------0|-----0-----------0---|
  D----0-2---2-0-h-2--0-0-h-2--|--2---2-0h-2-0-0-- 2-|
  A----0-2---2-0---2--0-0---2--|--2---2-0--2-0-0---2-|
  E----------------------------|---------------------|
   
 6. AlbiPearlJam

  AlbiPearlJam Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  -----------------------------|
  -----------------------------|
  ------0---------0--------0---|
  --0-2---2-0-h-2--0-0-h-2-----|
  --0-2---2-0---2--0-0---2-----|
  -----------------------------|
   
 7. AlbiPearlJam

  AlbiPearlJam Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Po e ndaj ne dy pjes tabs
   
 8. AlbiPearlJam

  AlbiPearlJam Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  ----------------------|
  ----------------------|
  ----0-------------0---|
  --2---2-0-h-2-0-0---2-|
  --2---2-0---2-0-0---2-|
  ----------------------|
   
 9. AlbiPearlJam

  AlbiPearlJam Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  pastaj kur fillon teksti e luan tabelen pastaj shkon n akordin C mudesh me vrejt perderisa e degjon kangen,kurse ne refren i luaj keto akorde ne nje kalim D Am ,dhe pasjtaj keto akorde D Am Em dhe C tek pjesa''and i forget the saddnes"...,tek pjesa ''I am the desert you are my rain....mos harro nuk kalon ne akordin C por vetem tabs i luan,mundesh edhe te permirsosh ndonje gje,por kjo eshte menyra se si une luaj kete keng,faleminderit albioni nga Prishtina.
   
 10. AlbiPearlJam

  AlbiPearlJam Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Ah harrove gjithashtu te them se tek pjesa "In my spaces in my places ke te besh me akordin Em ne ket menyre d d u d
   
 11. shefki

  shefki Papirus rex

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  A DI NDONJERI AKORDE TE REDON MAKASHIT,NE VECANTI AKORDET E KENGES "NE C'STACION DO TE ZBRESESH"!JU LUMEM SHUME POSTONI SA TE MUNDENI,FALEMINDERIT.
   
 12. shefki

  shefki Papirus rex

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  A mund te postoni akordet e "NE C'STACION DO TE ZBRESESH" te Redon Makashit,ju lutem!
   
 13. shefki

  shefki Papirus rex

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Sapo mesova te gjithe kengen "bohemian rhapsody" ne piano(u perpoqa jashtezakonisht) Nese dikujt i pelqen kjo kenge legjendare me kenaqesi do t'i postoj akordet.
   
 14. Marini666

  Marini666 Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Eeee sa u b pa shkrujt m...
  1 kenge shpejt e shpejt:
  Minatori- Pse shkove ti

  Strofa,refreni: Cm--G#--D#--A#
  Ne momentin qe ndalon te "pse shkove ti" Mbaj Cm pastaj luaj shpejt D#--G#--D#--A#. Nqs e degjon kengen e kupton per cfar po flas. Diku n fund te strofes kitara e dyte ka 1 lick D#5--D5--C5--Bb5
  Ja edhe 1 kenge tjeter se kushedi kur shkruj pastaj:
  Prap nga Minatori quhet Engjell

  Intro: Em--D--C--B
  Strofa: Em--C--B 2X
  Am--D--G--B
  Am--C--B
  Refreni si intro
  Kaq per tani mos nxjerr 1 kenge t Akullthyesve kto dite.
   
 15. metall.death

  metall.death Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Minatori - Mihane

  Am Em G Am Em G
  a e keni pa ju mihanen
  qe edhe djellit ja merr anen
  kur me bjen ajo ndermend
  nuk me zihet vendi vend

  Dm G
  Beli i saj osht si selvi
  Dm GGG
  kur ec rruges si jatki

  Am Em G Am Em G Am Em G F G
  Mihane mihane .. mihane mihane loqka jeme

  Am Em G Am Em G
  Ni dit mihanen e pash me kule
  ne kok e kishte shamin me lule
  sa e mir i thash pom dukesh
  tkisha majt veq me tul tbukes

  Dm G
  me na ndreq punt i thash edhe fates
  Dm GGG
  i kishe than ik moj qyqja e nates

  Am Em G Am Em G Am Em G F G
  Mihane mihane .. mihane u tranova per ty

  Am Em G Am Em G Am Em G F G
  Aaaa aaaaaa
  Aaaaaa Aaaaaaa
   
 16. metall.death

  metall.death Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Fisniket - Shiu

  Intro/ edhe ne disa vende te tjera

  e|-9----------9--9-----------9--9------------------------------8--8---------8--8--------------
  B|--------------------------------------------------------------------------------------------
  G|----10--10---------10--10---------11--11--10---8--8--8----------8--8-------9--9--8---7--7--7
  D|--------------------------------------------------------------------------------------------
  A|--------------------------------------------------------------------------------------------
  E|--------------------------------------------------------------------------------------------
  e|--------7--7------7--7------------------------6--6-----6h7----8----9------
  B|------------------------------------------------------------------------
  G|-------------7--7---------8--8--7--6--6--6------------------------------
  D|------------------------------------------------------------------------
  A|------------------------------------------------------------------------
  E|------------------------------------------------------------------------


  Ndersa akordet jan keto
  Am(V):577555
  G(III):355433
  F:133111
  E:022100

  huahuahahuahu un skom lidhje me kto..ama i gjeta me 1 web tjeter edhe thash hajt me i postu:p:p
   
 17. godfather

  godfather Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  akoma gjalle kjo faqe??? /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
   
 18. godfather

  godfather Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Aleksander Gjoka - Kuturu


  Capo ne perden e 3-te


  Intro: em – am – em –am –em/g – am - em/g - am


  Am----------------Em
  Eci rrugës kot, kuturu,
  ------F---------G
  dhe s'di ku shkoj...
  Am ---------------------------Em
  Xurxull jam prapë unë... se ajo,
  -------F-------------G
  një bohem nuk e do.
  Dm
  Sa të desha, shpirt,
  ------------G
  s'mund ta dish.
  ---C--------------------Am
  Të vodhën ty pabesisht,
  ------F--------------------------E
  me pije mbys dhimbjen pa fund.


  Am Em
  Sa e lumtur je, unë s'e di,
  ------F---------G
  me atë që jeton.
  -------------Am----------------------Em
  Mund ta blejë ai për ty dhe botën,
  -------------F-------G
  vetëm zemrën, jo!
  Dm------------------------------G
  Mbeti shkretë tani streha jonë,
  ----C-----------------------------Am
  në luks je ngrirë... në kyç, trishton,
  ---F-----E-------------------Am------Em—Am
  si në muze... si një Xhokondë.

  Ref.
  -----------F----------------------G
  Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
  -----------C-----------------------------Am
  por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
  ----------F-------------------------------G--
  Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
  ---------------C---G---Am
  unë Hënën si monedhë.
  --------F------------------------E
  Ti po fle tani, Xhokonda ime,
  ---------Am
  shiu si det mbi mua zbrazet,
  --------F--------------------G
  as rrufetë s'më ngasin dot,
  -------------Am
  sa ka një Zot...!  Eci rrugëve kot, mori fund,
  ky fati im - kuturů.
  Ty s'të kam tani dhe në shi,
  dehja po më shkund.
  Se në dashuri, kur të dhemb,
  jo dehja s'del dhe aq lehtë.
  Të desh, Xhokondë, ty... një bohem....!


  Ref.: 2x
  Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
  por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
  Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
  unë Hënën si monedhë.
  Ti po fle tani, Xhokonda ime,
  shiu si det mbi mua zbrazet,
  as rrufetë s'më vrasin dot,
  sa ka një Zot...!

  as rrufetë s'më vrasin dot,
  sa ka një Zot...!
   
 19. Lissus1980

  Lissus1980 Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Nqs do njeri "Victims of Confusion by Thunderway" TAB... me thoni se nuk e di perse por nuk mundem ta postoj dot ketu!
   
 20. genci87

  genci87 Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Mund te me gjej njeri nga ju kitarista akorde e kesaj kenges me poshte:
  Muzika A. Lalo, Teksti J.Papingji. kenduar ne Fest. 19-te.

  Kur zbardh agimi, perhere une ty te pres
  Bashke me shoket te shoh dhe ty.
  Dhe dielli lind me shpejte
  Dhe gazi zemren ndez
  Kur shihemi te dy.

  Mbremjeve parkut
  Shetisim bashke te dy.
  Dhe flladi floket na perkedhel.

  Kur vellon nata hedh
  Dhe dielli s'eshte aty
  Diellin kemi ne sy.

  Dielli lind, dite e re pershendet.
  Jete e re, vrulli i saj me fton tek ty.
  Ne uzine ne aksion dhe ne jete.
  Me e bukur puna del, me e bukur jeta rrjedh,
  Kur jemi bashke te dy.

  La la ra la la la, la ra la la la...
  web:www.teksteshqip.com

  Video....
  http://www.youtube.com/watch?v=_qDvNIfJolc
   

Shpërndajeni këtë faqe