Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga rinigjon, 5 Sep 2003.

 1. RocK-You

  RocK-You Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  haha hiq keq se ki shum mir tka ra nmen :p edhe une qe 1 vjet jom ka lypi tekste :p uahua
  nuk di qaq mir mi ra kitares amo po msohna kapak :p
   
 2. khjkj

  khjkj Guest

   
 3. HorsemanAlbert

  HorsemanAlbert Primus registratum

  Per te gjithe fansat e grupit AkullThyesit. Tek keto adresa mund te gjeni akordet e te gjitha, jane ne format pdf, kengeve si te albumit Lindja e Ujkut dhe disa kenge te reja. Let's Rock

  Rapidshare link:
  rapidshare.com AkullThyesit.pdf

  Megaupload link:
  megaupload.com SVEXC0L9
   
 4. naim adili

  naim adili Guest

   
 5. arianit_90

  arianit_90 Primus registratum

 6.  
  Sweety and Al-Punk like this.
 7. hysendia

  hysendia Guest

   
 8. fatjonnnn

  fatjonnnn Guest

   
 9. fatjonnnn

  fatjonnnn Guest

  jo vellai ja kam mare nje grupi i quajtur bjello dume shum i njohur serb dhe vec teksti i eshte perkthyer muzika dhe teksti eshte i njejti dhe vija melodike e ter kenges po ja kerkoja nje dit por kishin ber shume keng dhe spo e gjeja dot por ne 95 kisha nje kaset te tyren
   
 10. elti

  elti Guest

   
 11. enis

  enis Guest

   
 12. leon selimi

  leon selimi Guest

   
 13. arbisa

  arbisa Guest

   
 14. Rrezart

  Rrezart Forumium praecox

   
 15. eltivlr

  eltivlr Primus registratum

  Po publikoj nje kenge qe e kam pasur shume qejf gjate viteve te gjimnazit:

  Ilir Veliu - Rrugica

  Koha 4/4
  Capo 1st fret (kapotasti ne perden e pare)

  Intro: Bm Em A Bm (2x)

  Bm---------------------Em
  Ne rrugicen tende te ngushte
  A-------------Bm
  kaloja me shoqerine
  Bm--------------------Em
  midis vajzave shum te vogla
  A----------------Bm
  te njoha un edhe ty
  Bm------------------Em
  por jo jo jo jo s'dota besoja
  A-----------------Bm
  se vajzen do ta dashuroja
  Bm---------------------Em
  shum e vogel vajza me dukej
  A--------------------Bm
  dhe thash per mua s'rritet

  Refreni:
  Bm(2/4)---A----------------Bm
  Por kaluan vite ne te dy u njohem
  -----------A-----------------Bm
  ti ishe e rritur, s'ishe me e vogel
  -------------A-----------------Bm
  me trupin e gjat dhe me syt e zi
  ----------------A--------------------Bm(2/4)
  djemte te veshtronin,gjithmon me zili

  Perseritet Intro

  Perseriten te njejtat akorde
  II.
  Ne rrugicen tende shpesh kaloja
  ne sy ne u shikonim
  por nje dite me un nuk durova
  dhe thash te bisedonim
  me fytyren tende te s'kuqur
  flak prush mu afrove
  fatkeqsine une parandieva
  kur pash lote te leshoje

  Ref:
  Te besova ty se me kishe pritur
  se un ty te quaja gjithmon vajz te mitur
  por kur e kuptova ishte teper von
  se nje djali tjeter fjalen kishe dhen.(x2)
   
 16. edidako

  edidako Primus registratum

  Elton Deda: Nuk kerkoj tjeter njeri.

  intro : G C Cm G
  strofa : G B7 Em A/A7 C D G C Cm G vazhdon intro
  G B7 Em A/A7 C D G C B7
  refreni : Em F# Dm E/E7 Am D G E/E7
  Em F# Dm E/E7 Am D G C Cm G vazhdon intro

  eshte edhe nje pjese tjeter po spo e luaj dot
   
 17. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Dashka me u vu tapa vesheve qe me mos degju keshtu muzike,kot kot(shaka).
   
 18. klodi4metal

  klodi4metal Primus registratum

  ejjj na gjej ndonjeri kengen Kacurrelja....nqs e ka dikush ...
   
 19. eltivlr

  eltivlr Primus registratum

  Endri dhe Stefi - Kacurrelja

  kapotasti ne perden e pare

  Em-------------Am-----------C----------------------Em
  Me ndini shoke te gjithe toke per hallin tim jo te vogel
  Em---------Am-------------C------------------------Em
  ka disa dite jam tu merzite a do te gjeje ndjenja zemren
  Em------------Am------------------C---------------Em
  ne lagjen time has dhe nje shitore ku ka dhe karamela
  Em-----------Am--------------C---------------Em
  por kryesorja eshte punetorja me floket kacurrela

  D--------------------Em
  o dredh o dredha dredha
  D--------------Em
  o si ajo s'ka t'tjera
  D---------------Em
  e embel si karamelja
  D-----------------Em
  kjo vajze me kacurrela

  Em----------Am-------------------C---------------Em
  Ka disa here n' shitore me shohin kinse per karamela
  Em------------Am---------------C--------------------Em
  por kacurrelja kur te me shikjoj dal dhe me gjena t'tjera (2 here)

  Em(1strum) Am(1strum)
  ma jep kete ma jep ate
  Em(1strum) Am(1strum)
  edhe kete edhe ate
  EM-----Am--------C--------Em
  kacurreljaaaaaa......

  EM-----Am--------C--------Em

  Ndihmomni shoke te gjithe toke per hallin tim jo te vogel
  ka disa dite kot jam tu prite a do te gjej ndjenja zemren
  ne lagjen time eshte nje shitore ku ka dhe karamela
  por kryesorja eshte punetorja me floket kacurrela

  o dredh o dredha dredha
  o si ajo s'ka t'tjera
  e embel si karamelja
  kjo vajze me kacurrela

  Ka disa here n' shitore me shohin kinse per karamela
  por kacurrelja kur te me shikjoj dal dhe me gjena t'tjera (2 here)

  ma jep kete ma jep ate
  edhe kete edhe ate
  kacurreljaaaaaa......
   
  klodi4metal likes this.
 20. Techno.Arli

  Techno.Arli Primus registratum

  Pergezime per ket teme te hapur ne forum! Un jam fillestar ne kitare , jam marre me msimet baze! Nese ka mundesi mund te me jepni akordet e This is life- Amy Macdonald? Me menyren perendimore e kam me te lehte , per cdo kenge por nuk ka problem dhe tradicionalja! E di qe nuk eshte shqip por kush ka mundesi te me ndihmoje! Per pjesen solo nuk ka problem sepse e di tashme , vetem akordet e kenges se nuk i kam dhe aq te qarta :) Flm, dhe ta mbajme sa me aktive kete pjese te forumit!
   

Shpërndajeni këtë faqe