Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga rinigjon, 5 Sep 2003.

 1. klodi4metal

  klodi4metal Primus registratum

  Ejjj di ndonjeri si te luaj Nuk di - Upstream & Kelly...???
   
 2. klodi4metal

  klodi4metal Primus registratum


  Chord e a d g b e
  ----- - - - - - -
  A 0 0 2 2 2 0
  C#m x 4 3 3 2 4
  E 0 2 2 1 0 0
  G#(?) x 6 6 5 4 4


  Intro: C#m a e G#

  C#m
  Oh the wind whistles down
  a
  The cold dark street tonight
  e G#
  And the people they were dancing to the music vibe
  C#m
  And the boys chase the girls with the curls in their hair
  a
  While the shy tormented youth sit way over there
  e
  And the songs they get louder
  G#
  Each one better than before


  Chorus:

  C#m
  And you're singing the songs
  C#m
  Thinking this is the life
  a
  And you wake up in the morning and you're head feels twice the size
  e
  Where you gonna go? Where you gonna go?
  G#
  Where you gonna sleep tonight?  So you're heading down the road in your taxi for four
  And you're waiting outside Jimmy's front door
  But nobody's in and nobody's home 'til four
  So you're sitting there with nothing to do
  Talking about Robert Riger and his motley crew
  And where you're gonna go and where you're gonna sleep tonight  +Chorus etc etc
   
 3. Techno.Arli

  Techno.Arli Primus registratum

  Shume Flm vlla. Ej dhe nese ka mundesi kur te postojm kenge te shenojm dhe "Strumming Pattern" per kengen Written in the start Psh E ka vetem DxDxDxD D-Lart-poshte U- Poshte-lart x-Pushim fare i vogel Akordet jane Em-C-G-D Cdo akord per nje rresht te kenges.... Ky eshte refreni por mendoj se e gjithe kenga kshu eshte , nese eshte ndryshe korigjomni! Sic ju thashe jam fillestar ne kitare :p
   
 4. Techno.Arli

  Techno.Arli Primus registratum

  Po ndonje kege te Endri e Stefi Prifti?? SYcka si ato te tuat , ose Ne pijetore jam ulur? E te tjera , kush ka mundesi ti postoje sebashku me Strumming Pattern pergjate kenges. Flm
   
 5. silver metka

  silver metka Guest

   
 6. Techno.Arli

  Techno.Arli Primus registratum

  Djema a i doni tabet e Fur Elise by Beethoven per kitare!? Tingellon mjaft bukur dhe paster!
   
 7. Dreni gafuri

  Dreni gafuri Guest

   
 8. alvikacmoli

  alvikacmoli Guest

 9. romaket

  romaket Primus registratum

  Pershendetje. do te doja akordet e disa kengeve shqiptare te tipit Fati Yne Shprese e Marrezi. kenge te lehta te vjetra.
  Faleminderit.
   
 10. imachapya

  imachapya Primus registratum

  a e di njeri chordet per ditet e mia nga ermal mamaqi
   
 11. silvi banushaj

  silvi banushaj Primus registratum

  |-7--5----|-0320-0--|---------|-7--5----|
  |-----875-|-----3-0-|0--------|-----875-|
  |---------|--------2|---------|---------|
  |---------|---------|---------|---------|
  |---------|---------|---------|---------|
  |---------|---------|---------|---------|


  |-0320-0--|---------|-5-5---0-|-7-5---0-|
  |-----3-0-|0--------|----8---8|----8---8|
  |--------2|---------|-----5---|-----5---|
  |---------|---------|---------|---------|
  |---------|---------|---------|---------|
  |---------|---------|---------|---------|


  |---------|---------|-5-5---0-|-7-5---0-|
  |75-----5-|5--------|----8---8|----8---8|
  |--7--77-7|---------|-----5---|-----5---|
  |---------|---------|---------|---------|
  |---------|---------|---------|---------|
  |---------|---------|---------|---------|


  |---------|---------|-7--5----|-0320-0--|
  |75-----5-|875------|-----875-|-----3-0-|
  |--7--77-7|---------|---------|--------2|
  |---------|---------|---------|---------|
  |---------|---------|---------|---------|
  |---------|---------|---------|---------|


  |---------|---------|
  |---------|---------|
  |0--------|---------|
  |---------|---------|
  |---------|---------|
  |---------|---------|
   
 12. fleshandblood

  fleshandblood Primus registratum

  U kam shkruar edhe gazetave me ne ze, kam hapur edhe blog-e, por askush s'me ka botuar e as ma ka vene veshin: dy vjedhje te pastra te Elita 5, ku nuk ka lene note pa vjedhur jane: 1) Ah te isha me i ri = House of fire (ALICE COOPER); 2) Dua te vdes = Take me back (HEAVEN). Shembuj te tjere vjedhjesh jane kitarra solo tek "Dashuria e pare" e marre nga "The Unforgiven" i Metallica; apo kitarrat ritmike tek "Shqiperia po ndryshon" identike me "Summer of 69" te Bryan Adams.
   

Shpërndajeni këtë faqe