Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga rinigjon, 5 Sep 2003.

 1. Isac

  Isac Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  A e ka dikush textin e TRIXI-t me akorde? "Lutje nga barku i nenes"
   
 2. Shqipetar

  Shqipetar Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Hey aka ndonje qe mund te postoj intron ose the gjithe kengen e ALboys "Stacioni I Fundit"
  Po pati mundesi me numra dhe me chordet te muzikes perendimore jo Do re mi por A b c d e f g
  Faleminderit Mezi e pres.
   
 3. g_lani

  g_lani Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Tung te gjithve . . .

  Po provoj te postoj ca kenge edhe pse eshte hera pare per mua . . .

  Minatori - Si Shiu Ne Xhama Qe Bien

  Akordet jan keto gjat gjithe kenges :
  C#m/B/A

  C#m:x46654
  B:x24442
  A:x02220

  Teksti :
  Ti je sikur drita e diellit te pare
  Sikur shiu ne token e pare
  si nje lajm i mire ne fund

  Ti je si nje zog qe fluturon
  Nje sy qe lotin pikon
  Dashuri qe ndodhe vetem nje here

  E une te pres,sikur nata ne sy qe vdes
  Si nje yll qe shuhet ne det
  Dashuri qe ndodhe vetem nje here

  Te shikoj,sikur shiu qe ne xhamat bjen
  Sa e bukur,e embel me vjen
  Sa e bukur e embel me je

  Ti e din se jeta nuk eshte aventure
  Ditet vijne dhe shkojne askund.

  gjitha te mirat . . . sa per kenge tjera do ti postoj ndonje her tjter se tash edhe nuk kam kohe por besoj se do tr postoj edhe kenge te tjera

  :rockband: /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 4. g_lani

  g_lani Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  ************************
  Edhe ket se syt jon tu mu mshel :sleep:

  Vjollca Robelli - Ajo

  B/G/A
  Mos Harroni te gjitha akordet duhet te luhen ne barre
  B:X99877
  G:X55433
  A:X77655

  Bye Byeeeeeeeeeeeee

  Nesra prap ma merr mendja qe do postoj nese kam kohe . . . KalofshiMire
   
 5. g_lani

  g_lani Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Tung me falni se paskam harruar ta cek se te kenga e Minatorit akordet duhet te luhen keshtu :
  C#m/B/A/B ............

  tung gjitha te mirat /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 6. g_lani

  g_lani Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  ------------------
  * TNT - Kujtimet *
  ------------------


  G/D# C Em
  e|----------------------------------0--||
  B|------------------------------0---0--||
  G|------0--------0------------------0--||
  D|---4--------2---------------------2--||
  A|-5--------3-----------------------2--||
  E|-------------------3--2--0--------0--||

  ndersa kenga sipas meje ka keto akorde

  Em/Cadd9/Bm

  Refreni : D/G/Am/Em

  Em:022000
  Cadd9:X32030
  Bm:X24432
  D:XX0232
  G:320003 ose 320033 ( si te doni )
  Am:X02210

  Ndersa tekstin e keni shume te leht ta kuptoni po nese e doni shkruani .......

  tung pres ndonje koment ne lidhje me kete kenge sepse nuk jam edhe shume i sigurt ne lidhje me ket zberthim te kenges qe e kam bere ...

  Me Te Miraaaaaa /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif :thumbsup:
   
 7. luck_on

  luck_on Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  O dead forum /pf/images/graemlins/tongue.gif
  qe nje kenge te Grupit Humus


  Humus - asaj

  Am----G
  Ne mesnate
  Am----G
  Po kujtoja
  C ------G-----------F
  zerin e saj qe me humbi tani..

  Am----G
  e kujtoj-oj-o
  Am-----G
  ooo me mall
  C--------G-----F
  Sikur ta kisha prane...

  rex:2x
  :rockband:
  G------Am
  Ajo me ishte
  G--------Am
  e vetmja shprese
  C--------G
  Gjithnje per mua ..oo
  -------F
  ma e mira do te mbes..

  Am----G
  Tani Mbeta
  Am----G
  i vetmuar

  C---------G-----F
  vetem per te mendoj..

  Am-------G
  Nje dite ndoshta
  Am----G
  do ta gjeje
  C-----------G-------F
  Gjithmone e imja do mbes


  rex:2x

  G------Am
  Ajo me ishte
  G--------Am
  e vetmja shprese
  C--------G
  Gjithnje per mua ..oo
  -------F
  ma e mira do te mbes..
   
 8. g_lani

  g_lani Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  HEYYYYYYY a jeni gjalla bre . . .

  Ju kisha lut me qen me aktiv ne ket forum sepse nuk po ke edhe vullnet me postu kenge kur nuk po ka shume te reja me muj po mbetet njejt
  nejse . . . shpresoj te behet me mire . . .

  Ja dy kenge te grupit Minatori

  Minatori - Mihane
  Am , G , Dm , F
  Kryesisht behet me Am dhe G ka vetem nje pjese te vogel kur perdoret Dm , F si "kalim" ne strofa tjera . . .

  me mir ndegjojeni nuk eshte e veshtir

  Nese e doni tekstin me shkruani se po pritoj me shkru tash . . . tjetra keng eshte :


  Minatori - Ne Duar Tua Dua Te Vdes
  Am(V) G(III) dhe F

  nese shkruan edhe ndokush tjeter do postoj edhe disa kenge tjera . . .
   
 9. godfather

  godfather Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  nuk kam pas mundsine me e provu zberthimin e Mihane-s, po nga progresioni nuk mu duk ne rregull, pasi muzika eshte po ajo e A.Celentanos - Susanna. e akordet e ksaj te fundit nuk mbaj mend te jene tamam ashtu. nejse, uroj te gabohem une /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 10. luck_on

  luck_on Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Kenga e mintaroit - MIhane eshte keshtu

  Minatori - Mihane

  Am Em G Am Em G
  a e keni pa ju mihanen
  qe edhe djellit ja merr anen
  kur me bjen ajo ndermend
  nuk me zihet vendi vend

  Dm G
  Beli i saj osht si selvi
  Dm GGG
  kur ec rruges si jatki

  Am Em G Am Em G Am Em G F G
  Mihane mihane .. mihane mihane loqka jeme

  Am Em G Am Em G
  Ni dit mihanen e pash me kule
  ne kok e kishte shamin me lule
  sa e mir i thash pom dukesh
  tkisha majt veq me tul tbukes

  Dm G
  me na ndreq punt i thash edhe fates
  Dm GGG
  i kishe than ik moj qyqja e nates

  Am Em G Am Em G Am Em G F G
  Mihane mihane .. mihane u tranova per ty

  Am Em G Am Em G Am Em G F G
  Aaaa aaaaaa
  Aaaaaa Aaaaaaa
  ======================

  akordi Em osht vetem si kalim ashtu.
  ------

  kaq ,dhe ju kisha lut qe te postoni ne ket forum : http://www.rocksonte.com/forum/viewtopic.php?t=10021
  i cili eshte me i vizituar sa i perket sendeve qe jan lidhje me muzik.

  Ju kisha lut te gjitheve qe te postoni ne ket forum http://www.rocksonte.com/forum/viewtopic.php?t=10021
  sepse kjo tem ne albforum po vizitohet shum pak koheve te fundit dhe eshte harruarr krejt kshtu qe hyni ne ket forum(rocksonte.com) tash e kam hapur temen dhe qysh ne fillim kan filluar postimet kshtu qe edhe me ndihmen e juaj do te behet edhe me e vizituar tema ~Guitar tabs and Chord te kengeve shqip"

  Tung
  gjith te mira


  nick name-i imi ne forum eshte "UNTITLED"
  aty kam filluar ti postoj disa kenge

  http://www.rocksonte.com/forum/viewtopic.php?t=10021
   
 11. godfather

  godfather Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  u harrum prap per s'gjallmi m'duket....
   
 12. m4r1hu4n4

  m4r1hu4n4 Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  po ku jini burra. Mos valle ndonjeri prej juve gabimisht i ka ikur dora e i ka mesu ose i din akordet e Gjurmeve ose te Votres. nese i din ju lutem le t'i tregon. Pershendetje
   
 13. ention

  ention Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Shiu i veres - Jonida maliqi
  Kenga mund te gjendet tek http://muzika.albasoul.com/artist.php?id=372 Volumi
  Këngët e Shekullit — 100 Këngët e Shekullit - vol. 5
  Gjithashtu e kendon dhe Naim Krasniqi.

  C#m------------------------
  Dyzet gersheta ti numrova
  -----------------------F#m
  dhe te ngroha n'gjirin tim
  ---------------------------G#
  kur si pellumba nga shiu i veres
  ------------------C#m
  u strehuam nen cati

  shiu i veres flokt mi lagu
  vetem buzet mi lage ti
  sa shume te doja vetem kur thoshe
  t'lutem mos u ndal o shi

  -------F#m--------------------------
  shiu i veres, shi i ngroht i dashurise
  -------G#--------------------C#m
  ma kujton ate puthjen nen cati
  ooo lutjen tende aq te embel e degjoj
  t'lutem bjer e mos u ndal o shi (2here)
   
 14. ention

  ention Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  Pranvera ne Prishtine! Capo 1st fret (ose A#m, F, D#m pa capo)
  kenga gjendet tek albasoul.com nen Aleksander gjoka
  ose Sabri fejzullahu.

  Am---------------------E
  A te kujtohet nate e pare?
  E -----------------------Am
  Shi kur binte ne Prishtine
  Dm---------------------Am
  Une dhe ti si dy kengetar
  E-------------------------------Am
  Pershperisnim per dashurine heyy

  Une te doja, ti me doje
  lugut te gjelbert te Germise
  Yjet mbi qiell na benin roje
  E lisat gjelbronin
  Prej lakmise

  Am--------------------Dm
  S'harrohet nje ngrohtesi e pare
  E---------------------------Am
  Kur pranvera ishte ne Prishtine
  Am--------------------Dm
  Une e ti si dy kengetare
  Dm-----------------------Em
  Thurnim vargje per merine (Perserit)

  E-------------------Am
  Ne prishtineeeeeeeeeeeeeee
   
 15. denisiiii

  denisiiii Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  pom duhet ni kang ...edhe vet kanga ( po menoj si .mp3 edhe akordet e saja) po problem eshte qe nuk pija di emrin e sakt ...eshte disi TRENDAliNA ...apo TRENDALEna trendinella" apo kshtu disi ...nese ndonjeri prej juve e din kte kang ..athher isha lut qe ta postoj ...nese e dini ju lutna qe ta postoni ..po me duhet shummmm
   
 16. denisiiii

  denisiiii Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  qysh ne vegjli ne u deshtem njeri tjetrin perqafum
  zemrat tona kur pa ja nda njera tjetren mee kerku
  martesa jone eshte e bukur kurorzimi i dashuris ..
  oj zemer kendooo pa pushue kengte e bukra te lumnis ... .....
  ...edhe kjo keng po me nevojitet ..edhe akordet e saja ...:( /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif pe di qe fshtir qe ka me mujt mee gjet dikush ket keng po nese e gjen le te me tregoj ...ju lutna
   
 17. denisiiii

  denisiiii Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  ndoshtaa dikur ne vjeshten e shemtuar ..
  kur gjethet binin nLLevenill tjeshilt .
  s'haroj te puthrat qe mi fale zemres qe ma bone drit
  te lutem.............
  ejaa prap si engjull qjelli ja ke u graborrr??
  vrapo e dashura ime vrapo dhe eja ngjirim tim ...
  kujto takimet tona nkOdra tbletra
  kur jepnim besen njeri tjetrit .
  qe do tjem bashk per gjithmon
  e sdot ndahemi per jet
  te lutem.............
  degjojeee degjojeeeee se si buqet per ty sot kenga ime .per ty qFaj ksaj zemre veq gezim........  :$ edhe qekjo kang po me duhet ----pe di qe u bona i merzitshem ...ama seriozisht qeto kang pom vyn shum ...nese i din dikush i lutna te mtregojjjj
   
 18. bebi

  bebi Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  PADRINO, kisha dasht' CHORDS te kanges q1 ka kndu elton deda, nuk ja kujtoj titullin por fillon kshtu: kam kohe pa e pare, nuk di ku do jete, at' vjeshte te brishte dhe zerin e saj si kristal,... dhe refreni asht kshtu: se shiu pushon prap dhe dielli ndricon nuk di zemra saj, nga dhimbja renkon ...

  /pf/images/graemlins/wave.gif
   
 19. peshkaqeni

  peshkaqeni Primus registratum

  Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

  fillimi i nje kenge te Diverge , po sja mbaj mend titullin

  E||-----------------------|------------||
  B||-----------------------|------------||
  G||-----------------------|------------||
  D||--6/---9----9----11----|--9----8----||
  A||-----------------------|------------||
  E||-----------------------|------------||
   
 20. Guest

  Post deleted by alinos
   

Shpërndajeni këtë faqe