He kush e gjen......?????

Diskutime tek 'Mistere, Konspirime, Kuriozitete' filluar nga Erison700, 9 May 2003.

 1. Erison700

  Erison700 Forumium maestatis

  He kush e gjen......?????

  Nje djale merr borxh 10 leke nga x dhe 10 leke nga y per te blere nje TV. Shkon ne dyqan me 20 lekshin dhe blen nje TV 15 leke. Per tu kthyer ne shtepi merr nje taxi dhe ate e paguan 1 leke. Ketij i ngelen dhe 4 leke, shkon dhe i jep x 2 leke dhe y 2 leke dhe ka per ti kthyer atyre nga 8 leke secili. Athere mbledhim 8+8=16+2+2=20 Po 1 lekshi i taxise qe del i tepert? Si ka mundesi???
   
 2. Sallaku

  Sallaku Primus registratum

  Re: He kush e gjen......?????

  Zoti Xander e di po pres ja dy dite per te pa rezultatin e te jap pergjigje(si mbledhje ne rregull,pak si......) /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 3. Guest

  Re: He kush e gjen......?????

  po tv kushtoj 15 lek jo 16 lek.so ai 16 lekshi e ka brenda edhe 1 lekshin e taksise.
   
 4. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: He kush e gjen......?????

  :thumbsup:Dott.essa!
   
 5. Sallaku

  Sallaku Primus registratum

  Re: He kush e gjen......?????

  "Zotnia Xander"Llogaria behet kshu.20-4qe i ka dhene=16Qe ka per ti dhene X e Y.Ke 16 lekshi eshte edhe 1 lekshi i taksise :lol: :lol:
   
 6. shine*

  shine* Primus registratum

  Re: He kush e gjen......?????

  Më falni gjëegjëzë eshte kjo? /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif :wink: /pf/images/graemlins/blush.gif k/j
   
 7. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: He kush e gjen......?????

  Cunat e kane sa dora, gocat e duan sa krahu. Cfare eshte ? /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 8. woooooow

  woooooow Primus registratum

  Re: He kush e gjen......?????

  Mduket se osht me t´futme kjo ktu lart /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 9. Anana

  Anana Primus registratum

  Re: He kush e gjen......?????

  Qeke lodh me na e fut 16 per 15...s'te eci :wave:
   
 10. Anana

  Anana Primus registratum

  Re: He kush e gjen......?????

  More Durrsak, si kalama te fotoja e benke kshu pyetjesh ti... :smash:

  Mendja do jete them une :shrug:
   
 11. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: He kush e gjen......?????

  Epo neshi fotoja s'dmth qe jom akoma kalamo.Ncuk nuk e ke gjet akoma /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 12. eM

  eM Paper Moon

  Re: He kush e gjen......?????

  :confused:

  do na e thuash apo cfare?
   
 13. erisa

  erisa Primus registratum

  Re: He kush e gjen......?????

  heheh ca budalliku

  po Tv a beri 15?!dhe 1 lek taxia bejne 16 ...2 njonit 2 tjetrit ene ka 8 leke i takojne .ca ka per tu zgjidh ktu??16+4=20
   
 14. woooooow

  woooooow Primus registratum

  Re: He kush e gjen......?????

  sa e qut qeka kjo erisa mer jahu...une kisha tre ore dhe spo e gjeja dot.... /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 15. kissemissan

  kissemissan Primus registratum

  Re: He kush e gjen......?????

  heheh e kom si yll per matematike osht e para ka msu nga masteri....

  bajs korven haha /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe