Heavy Metal

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga loaded, 11 Nov 2002.

 1. loaded

  loaded Primus registratum

  Heavy Metal

  Hahahahahah...o loro pse ske shku per inxhinieri mekanike se i ke qejf shume kto hekrat.
   
 2. Pladomen

  Pladomen Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  Xingaro :
  )Hahahahahah...o loro pse ske shku per inxhinieri mekanike se i ke qejf shume kto hekrat.)

  Po ti a nuk e di qe Muzika eshte nje teme qe po flasim more karakter pa kuptim .... !

  Qfar hekra, per qar e ke fjalen ?

  CLEAR YOURSELF, MUSIC IS THE MOST IMPORTANT PART OF LIFE FOR SOMEONE AND YOUR NOT PART OF IT. Thanx
   
 3. Gjergj_Kastrioti

  Gjergj_Kastrioti Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  Grupet qe kam me qejf te degjoj jane Sepultura dhe Helloween. Grave Digger eshte i mire, por i ka kenget te ngjashme.
  Sa per Iron Maiden, ai eshte legjende, i pakrahasueshem. Por si cdo legjende, edhe ai e ka nje fund, qe tashm i ka ardhur, fatkeqsisht.
   
 4. Vegim

  Vegim Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  aaaa mos me leni te nxehem e t'ia nisi te flas per MetallicA-n. Jam anetar ne Metclub (nje klub eksluziv i MetallicA-s) dhe aty marim disa informata dhe po ashtu nje gazete speciale nga 4 here ne vit. Duket se albumi do te del ne pranvere edhe ka me qene nder me i miri deri me tani.... ok, po e perfundoj...
   
 5. champaign girl

  champaign girl Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  HaiL tO MuDvAyNe....WhO ShaLL bE tHe NeW KiNgS oF HeaVy MeTaL
   
 6. LOK BABLOKU

  LOK BABLOKU Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  Te lutem mos ofendo anetare te tjere te forumit dhe kujdes fjalorin
   
 7. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: Re: heavy metal

  ate po presim byrazer...pale bejne ndonje xhiro ne europe qafirat.
   
 8. SkinArt

  SkinArt Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  Sjam shume dakort me ty sepse smora vesh ne grupin Iron Maiden permende AI dhe nuk e di me ke e kishe kete ai < sepse Iron Maiden sjan <ai>
  Mua me pelqejn halloween sidomos ne albumin <Keeper in the seven keys> ka qene nje nga albumet e mia te preferuara por tani si degjoj me per sa i perket speed band halloween ne fjale.
  Por sic the dhe ti i ka ardhur fundi dua te kujtoj vetem live e fundit per sa i perket Iron Maiden ne RIO aty eshte nje audience qe thote se nuk kan vdekur per kete mund te shfletosh faqe ne internet nqs nuk ke mundesi ne menyra te tjera nqs kane vdekur nje legjende ateher cdo gje pas saj vdes dmth vdes dhe ato qe ti degjon te paktem ato qe degjon ti sepse jan te nje brezi muzike rock metal
   
 9. SkinArt

  SkinArt Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  Within Temptation

  me pelqejn shume
  Kenget: Cassandra,Ice Queen,Mother Earth etc...
   
 10. Lilith037

  Lilith037 Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  Atehere po pergjigjem me rradhe:
  Lori81: albumet e ma te preferuar jane "nightfall in middleearth" nga blind guardian, "keeper of the seven keys part II" helloween, "something witched this way comes"iced earth...etj
  Xingaro: mos ça koke se nazisti i vogel Schutzstaffel SS...etj nuk e mori vesh batutn tende:)))
  VogallicA: metallica ishin nje grup i degjueshem deri "master of puppets" pastaj...ehm nuk dua te ofendoj shijet e asnjerit prandaj s'po vazhdoj...por kur hodhen ne gjyq napster e humben te gjithe stimen time.
  SkinArt: jam me se dakort me ty!!!

  ju pelqen Virgin Steel?
   
 11. Lilith037

  Lilith037 Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  ndonjeri nga ju metalere te forumit jeton ne itali? jo per gje po do me "duhej" ndonje qe te vinte me mua neper koncerte...mund te me shkruani ne privat.faleminderit
  (kete vere kam vendosur te shkoj ne wacken ne gjermani tek mega koncertet metal qe zgjat 3 dite...shpresoj te me japin leje nga puna keta kapitalistat ketej:))) eheheh)
   
 12. Archi

  Archi Forumium praecox

  Re: Re: heavy metal

  --------------------------------------------------------------------------

  Hi Lilith,
  edhe une kam kohe qe po e bluaj ne koke mendimin per te vajtur kete vit ne Wacken, aq me teper qe edhe "Cradle of Filth" kane konfirmuar pjesmarrjen aty. Ndoshta mund te organizojme ndonje gje.
   
 13. usta_Qima

  usta_Qima Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  gjithmon gati.
  sidomos kur behet fjal per deutschland.
  po rammstein a jane ???????'
   
 14. the-skull

  the-skull Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  Lum si ju qe jeni ne Itali dhe Gjermani ketu tek ne vetem Dj Bobo ka ardh. /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 15. sauron

  sauron Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  edhe une mendoj te shkoj ne wacken kete vit madje kisha ndermend te hap edhe nje teme per kete pune per te gjetur ca shoke po ja ku qenkeni. megjithese nje mendje me thote te shkoj ne blind guardian fest po ta shohim te dali njehere lista perfundimtare e grupeve pastaj do vendos.
   
 16. Eddi

  Eddi Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  Loro ku e ke pas shpin ti mo ne elbason apo tka punu babi te metalurgjiku se le nom le shiko mos hap nai tem me interesonte se na bone mos me e hap mo kompjutrin. :smash: :smash: :smash:
   
 17. SkinArt

  SkinArt Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  Ike futi i dore gjumi me ket rast /sleep
  ------------
  Metal 4 Life
  ------------
   
 18. sauron

  sauron Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  pershendetje.

  ditet e fundit zbrita ca kenge te sentenced, dead moon rising, blood & tears, suicider dhe neverlasting, bo lashe mendte. Ky paska qene grup fantastik ore, si me paska kaluar deri tani. Qe neser do filloj te blej albumet nje nga nje, ua sugjeroj edhe juve.
   
 19. SkinArt

  SkinArt Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  Metal ppl sikur po flejn gjume ? ku jeni
   
 20. claude

  claude Primus registratum

  Re: Re: heavy metal

  :rockband:
  Metal,muzike qe jep force !!!
  pervec grupeve te cituara deghoni dhe pak Manowar dhe do te njihni the power:
  We belongs to the word,we belongs to the wind we are the spirit of competition end.
  Turning ours into days,burning muscles fill the pain ,the hart and soul are disipline my frend.
  we are sending you a challenge ,is very clear,we came to win that is way we are here!!!
  Demanding to be tested,tested by the fast, not to by forgaten like all the rest...CARRY ON!!! :thumbsup:
   

Shpërndajeni këtë faqe