Hebrenjte dhe Adolf Htiler.

Diskutime tek 'Teologjia' filluar nga Iliro Dardan, 21 Apr 2012.

 1. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  A duhet ti urrejme hebrenjte vetem se keta kryqezuan jezu krishtin?
  A duhet te jemi racista qe ti shajme dhe ti vrasim?
  A duhet te jemi nazista si Adolf Hitler qe ti mbyllim hebrenjte ne dhoma gazi?
  Jo.
  Une mendoj se hebrenjte jane njerez si gjithe te tjeret dhe nuk duhet ti vrasim apo ti zhdukim.
   
 2. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Mor ti djale keto tema jane hapur nje her...Bej nje teme te re tenden ti ;) Ka apo ska te drejta autori ketu...
   
  GENIU$ and Megg like this.
 3. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Kam te drejtat e mia te shkruaj cfare te dua.
   
  Sportisti Shqiptar likes this.
 4. Megg

  Megg Carpe Diem

  Dakort me Sonia007
  Temat po dyfishohen ! :(
   
  Sonia007 likes this.
 5. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  ke te drejte m <3
   
  Megg likes this.
 6. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  ore ti mund te duash te edhe te vrasesh por kjo seshte e drejte apo jo? Prandaj quhen te drejtat e autorit :)
   
 7. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  ketu jam dakord me ty :) skane faj njerzit e tjere per mizorite e nje personi te vetem
   
  Iliro Dardan likes this.
 8. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Une nuk e permenda te drejten te vrasesh.
  Po ti pse e permende?
   
  Sportisti Shqiptar likes this.
 9. Sportisti Shqiptar

  Sportisti Shqiptar Forumium praecox

  Cfare jane keto tema me hebrenjte dhe hitlera.
  Ku ka tema sporti ketu?
   
  Iliro Dardan, Sonia007 and Megg like this.
 10. hareid

  hareid Papirus rex

  -E para gje qe nuk e kuptoj eshte, perse kjo teme futet te rubrika e teologjise...?!?!:confused:
  -Sot nuk vret kush hebrej dhe nuk i mbyll kush hebrejt ne dhoma gazi...
  -Diktatore psiqikisht te semure ka patur gjate gjithe historise njerezore, perse nje pyetje, per mendimin tim totalisht absurde, e llojit: "A duhet te jemi nazista si Adolf Hitler qe ti mbyllim hebrenjte ne dhoma gazi?"
   
  Almaa'95 likes this.
 11. Sportisti Shqiptar

  Sportisti Shqiptar Forumium praecox

  Je nazist ti shoku?
   
  Iliro Dardan likes this.
 12. hareid

  hareid Papirus rex

  Me duket se nuk e ke kuptuar fare shkrimin tim, perndryshe nuk do te beje nje pyetje te tille te pakuptimte
   
 13. Sportisti Shqiptar

  Sportisti Shqiptar Forumium praecox

  Shpjegohu me vllai.
   
  Iliro Dardan likes this.
 14. hareid

  hareid Papirus rex

  Eshte dallim kur nuk e kupton nje shkrim sic duhet dhe i thua tjetrit "Shpjegohu" dhe tjeter kur pa e kuptuar e pyet: "Je nazist ti shoku? "
  Une fare mire u shpjegova duke i quajtur diktatoret si njerez "psiqikisht te semure" .
   
 15. Sportisti Shqiptar

  Sportisti Shqiptar Forumium praecox

  Adolf Hitler nuk ishte budalla o ti vllai sepse Hitleri ishte ai njeri qe nga fshatar i nje mali ne Austrine Verilindore u be perandor i Gjermanise duke krijuar nje pushtim te madh territoresh.
  Prandaj thirri mendjes.
   
  Iliro Dardan likes this.
 16. hareid

  hareid Papirus rex

  Ai nuk ishte budalla por ishte nje psikopat i semure.
   
 17. Sportisti Shqiptar

  Sportisti Shqiptar Forumium praecox

  Prandaj pushtoi tere boten ai sepse ishte psikopat ai.
  Hahahahahahaha.:giggle:
   
  Iliro Dardan likes this.
 18. hareid

  hareid Papirus rex

  Gje te mire e quan ti kur nje psikopat e pushton tere boten dhe njekohesisht vret me miliona njerez?
   
 19. Sportisti Shqiptar

  Sportisti Shqiptar Forumium praecox

  Po me plasi mua ke vrau ai.
  O shoku Hitleri vraus hebrenjte por jo mua.:balanc:
   
  Iliro Dardan likes this.
 20. hareid

  hareid Papirus rex

  Po pse hebrejte per tye nuk jane qenie njerezore?
   

Shpërndajeni këtë faqe