Hebrenjte dhe Adolf Htiler.

Diskutime tek 'Teologjia' filluar nga Iliro Dardan, 21 Apr 2012.

 1. Sportisti Shqiptar

  Sportisti Shqiptar Forumium praecox

  Po cme duhen mua hebrenjte.
  Per mua ata jane nja ca te huaj dhe sme plas fare per ata hebrenj sepse ne vitin 2007 Shteti i Izraelit ishte kunder pavarsise se Kosoves.
  Behu pak nacjonalist o shoku.
   
  Iliro Dardan likes this.
 2. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Ndryshimi midis patriotizmit dhe nacionalizmit eshte qe patrioti do te miren e popullit te tij, nacionalisti do te keqen e te tere popujve qe s'jane i tij.
   
 3. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  ore une morra nje shembull cfare lidhje ka ketu? Une e permenda per te treguar qe smund te besh gjithmone sa te duash ti?U shpjegova?
   
 4. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Hej ja fute kot.
  Pse flet kot moj?
   
 5. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  ku
  e sheh ti te futmen kot ktu se smerresh vesh fare ti?
   
  Iliro Dardan likes this.
 6. Sofia_vs_Anne

  Sofia_vs_Anne Primus registratum

  jam dakord me ty :)
   
 7. Sofia_vs_Anne

  Sofia_vs_Anne Primus registratum

  eh budalla jo sepse kishte nje oratori magjepsese por persaj i perket psikopatit jam plotesisht dakord
   
 8. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Po moj po.
  Hitleri ishte nje psikopat qe pushtoi tere boten dhe ti na thua se ishte psikopat.
  Hebrenjte eshte populli qe urrej bashke me sllavet dhe helenet sepse mos harroni se Shteti i Izraelit votoi kunder pavarsise se Kosoves ne janar te vitit 2007.
  Behuni nacjonalista dhe pas ekstremista.
   
 9. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  hej o sonia e urren Adolf Hitlerin dhe nazismin?
   
 10. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  sistemet si nazizmi,fashizmi dhe komunismi ne leter ishin shume te bukur por ishin nuk mund te ishin nje realitet i prekshem nga ne. Une nuk urrej Hitlerin sepse nuk e kam njohur,por veprimet e tij kane qene vertet mizore dhe kete e dime te dy dhe nje bote e tere. Askush nuk ka te drejte te te heq te drejten per te jetuar apo te te torturoje. Plus qe nazizmi nuk ishte nje sistem qe i mbijetoi kohes,pra ne shoqeri nuk ishte i pershtshem
   
 11. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Duhet te kuptosh dicka,kushdo qofte kjo Sofia,ajo ka mendimin e saj dhe mendon se Hitleri ishte psikopat. Une mendoj se Hitleri ishte nje person me nje zgjuarsi ,oratori dhe aftesi politike qe asnje person nuk i ka dhe sbesoj t'i kete. Ai i urrente hebrenjte,shume mire,por nuk kishte te drejte t'i dhunonte. Une mund ta adhuroj karrieren e Hitlerit se si nga nje piktor i thjeshte u kthye ne liderin nazist boteror por qellimi i tij nuk mund te justifikoj mjetin qe perdori ai.
   
 12. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  hej une kam blere librin e Adolf Hitlerit Lufta ime dhe jam duke e lexuar.
  Te them te drejten Hitleri ishte nje diktator dhe ai bente cte donte dhe ne ate kohe nuk ekzistonin te drejtat.
  Hitleri eshte idhulli im se ka bere nje pushtim shume te madhe por per vrasjen dhe zhdukjen e hebrenjte nuk ja pelqej kete gje.
  Hitleri i vrau sepse hebrenjte ishin ata qe kryqezuan krishtin apo jo?
   
 13. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Po more po.
  Nje psikopat qe pushtoi pothuajse tere boten.
  Nga njera historianet thojne se hitleri beri mire qe i vrau hebrenjte kur nga ana tjeter te tjere historiane thojne qe beri gabim
  Hajd e merr vesh historianet.
  Po a e di ti pse hitleri i urrente hebrenjte???:balanc:
   
 14. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  por me fal sipas kesaj ne duhet te vrasim femijet e vrasesve sepse babai apo gjyshi ka qene vrases? Po kjo ska kuptim.
  Hitleri i urrente hebrenjte sepse u rrit ne nje jete ku ambjenti ia detyronte. Thuhet(nese e studjon figuren e Hitlerit) se ADN e Hitlerit gjendet vetem ne vendet e Afrikes Medhetare,Libi dhe Algjeri ose ne Siri dhe Palestine. Pra thuhet se ka mundesi te kete pasur origjine hebro-austriake. Nuk e di se sa e vertete eshte por ne ineternet e kam lexuar
   
 15. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Boll moj genjehstare se ti nuk se cfare thua.
  Je shume budallaqe dhe debile.
  Hitleri ishte malok ne alpet austriake dhe tani na doli qe na qenka hebre.
  Po ta degjoje ndonjeri kete qe thua,ka per tu tallur me ty por po e pashe edhe njehere qe ti thua qe hitleri ishte hebre,me mua do kesh shume probleme.
   
 16. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Holocaust/hitlerjew.html
  http://voices.yahoo.com/was-adolf-hitler-jewish-552946.html?cat=37
  http://www.telegraph.co.uk/history/...-Jewish-and-African-roots-DNA-tests-show.html
  E para une e shpjegoj dhe me lart qe e kam lexuar ne internet dhe jane thjesht fjale qe qarkullojne
  E dyta qe Hitleri ka pasur origjine austrike se ve njeri ne dyshim
  E treta aftesia jote per te share nje person qe seshte dakord me ty eshte thjesht magjepsese.Nxehesh shpejt dhe kjo te ben te dobet. Duhet te jesh me i edukuar me nje femer sepse edukata e nje mashkulli tregohet me xhentilesen qe perdor te ai me nje femer. Nuk eshte e nevojshme te me ofendosh thjesht mund te thoje se nuk je dakord me mua. Te shqeteson ndonje gje?
   
  GENIU$ likes this.
 17. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Ne ate kohe ekzistonin te drejtat thjesht Hitleri nuk i shikonte sepse i ishte verbuar nga deshira per pushtet. Dhe Hitleri nuk i vrau per Krishtin por Hitleri i vodhi gjithe pasurine hebernjeve.
   
  GENIU$ likes this.
 18. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Ok.
  Nuk jam ne qef tani.
   
 19. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  I am sure!
   
 20. Sofia_vs_Anne

  Sofia_vs_Anne Primus registratum

  Keshtu mendon ti por nuk mendoj une.Mos i impono te tjereve mendimin tend! ;)
   

Shpërndajeni këtë faqe