Hebrenjte dhe Adolf Htiler.

Diskutime tek 'Teologjia' filluar nga Iliro Dardan, 21 Apr 2012.

 1. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

 2. P.N.SH

  P.N.SH Forumium maestatis

  Hebrenjte kane qene shume te zgjuar por Hitleri ishte nje njeri me probleme psikologjike dhe ai nuk dinte se cfare ishte perendia dhe thoshte se hebrenjte ishin misherimi i te keqes per ate por per mua hebrenjte ishin te zgjuar dhe perbenin shumice ne gjermanine naziste dhe rrezik per Hitlerin.
  Hitleri i hoqi qafe hebrenjte sepse hebrenjte i rrezikonin pushtetin.
   
  joetisti_, Sonia007 and Romantik like this.
 3. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Dhe per t'i marre pasurine :)
   
 4. P.N.SH

  P.N.SH Forumium maestatis

  Apo per ti marre gruan???
   
  Sonia007 likes this.
 5. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Informacionet e mia jane vetem mbi pasurine dhe pushtetin :)
   
 6. P.N.SH

  P.N.SH Forumium maestatis

  Di se hebrenjte preferojne librat dhe pushteti.
  hitleri kishte vetem pasurine e shtetit.
   
 7. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Hebrenjte zotronin pasuri te medha dhe ishin kercenim per pushtetin e Hitlerit,prandaj ai donte t'i zhdukte ok :)
   
 8. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Hitleri nuk zhduku vetem hebrenjte e Gjermanise, por te te gjithe botes. Apo te pakten kishte si qellim. Italia gjithashtu filloi t'u ndalonte hebrenjve te atjeshem te merrnin pjese ne poste drejtuese dhe me pas u kerkoi te largoheshin nga Italia. Pervec sa eshte thene nga ju me siper, per hebrenjte thuhet se jane popull i mallkuar sepse vrane birin e Perendise. Dhe nese nje perendi nuk ekziston, ata qe e bene moren rolin e nje Perendie hakmarrese dhe kjo besoj eshte nje arsye shtese.
   
  Almaa'95 and The decatur like this.
 9. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Ajo nuk ishte arsye por justifikim!Hitlerit aq i behej per krishtin,biblen apo shtepine e zotit! Arsyeja e vertete ishte zotesia dhe pasuria e hebrenjve!Hebrenjte ishin bere nje kercenim serioz per pushtetin e tij kurse pasuria e tyre i duhej per te pasur para per lufte!
   
 10. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  Une di qe Hitleri besonte shume shume ne zot dhe ai para se te ndermerrte nje plan ose nje veprim ne qeveri ja thoshte zotit ne kishen e tij dhe kete gje e ka pare nje prift qe thote se hitleri fliste shume me zotin dhe e trajtonte si ''baba'' pasi ate baba qe kishte hitletri ishte nje njeri i ashper dhe jo aq i dashur per hitlerin...Ky prift ja ka digjuar te gjitha bisedat me zotin por nje dite ne muajt e fundit ku gjermania po kapitullonte,,Hitleri i kerkoi ndihme qe te fitonte kundrejt ruseve dhe anglo-amerikaneve por javen e ardhshme ngaqe zoti nuk e ndihmoi,hitleri e shau zotin dhe prifti i degjoi keto sharje dhe ka dale aty perpara hitlerit dhe e mallkoi ne emer te zotit per gjithe gjerat e keqija qe ka bere dhe hitleri nxorri revolen dhe e ka vrare priftin ne kishe dhe ka ikur...
  Domethene ca thojne se hitlerin e kane ndihmuar zoti dhe ka qene vet zoti qe e mallkoi qe shkoi ne humbjen e tij...
   
  joetisti_ likes this.
 11. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Ç'histori e mrekullueshme. Prifti ka treguar këto bëma pas vdekjes ....

  Gjeni gabimin tek pjesa e shkëputur më poshtë: :D

  ... kete gje e ka pare nje prift qe thote se hitleri fliste shume me zotin ... prifti i degjoi keto sharje dhe ka dale aty perpara hitlerit dhe e mallkoi ne emer te zotit per gjithe gjerat e keqija qe ka bere dhe hitleri nxorri revolen dhe e ka vrare priftin ...
   
  gurax and Sonia007 like this.
 12. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  jo prifti qe vdiq por prifti tjeter qe ishte me kete por qe nuk doli kur hitleri e vrau kolegun e tij.
   
 13. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Qe Hitleri ka besuar ne fuqi te mbinatyrshme kjo eshte e sigurt nga sa tregon historia. Thuhet se besonte qe ekzistonte Sant Gral, qe mendohej atehere te ishte kupa ku krishti piu ne rastin e pashkes se fundit dhe qe kishte fuqi mbi normalen per ndihme per ate qe e gjente e keshtu thuhet se dergoi eksperte ushtare per ta gjetur. Por me shume ishte i ndikuar nga nje besim tjeter te cilin ia futi ne gjak nje drejtues i atehershem i nje sekti i cili mendohet ta kete ndihmuar edhe ne ngritjen e tij ne pushtet. Thuhet akoma qe Hitleri ishte coprofil, nje orientim seksual parafil apo pervers. Ndonese nga ana tjeter, te tjeret konsideronin ate vete si Perendi pandaj thonin edhe hail Hitler qe do te thote: "shpetimi vjen nga Hitleri"
   
 14. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  hail hitler do te thote rroft hitleri dhe jo shpetimi vjen nga hitleri.
  por dua tju them se hitleri nuk ka qene parafil ose pervers sepse ai i urrente pederastat,pedofilat dhe lezbiket prandaj ai i vriste keta...
   
  joetisti_ likes this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Hitleri mund te kishte qene edhe gay dhe te urrente homoseksualet dhe t'i vriste ashtu sic ka ndodhur me TE SEMURE te tjere. Por 'koprofilia' nuk ka te beje me kete. Eshte nje orientim parafil(pervers) seksual qe mund ta kene edhe heteroseksualet(normalet seksualisht).
  Perkthimi dhe kuptimi i sakte i shprehjes ne fjale eshte ai qe thashe "shpetimi vjen nga Hitleri"
   
 16. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  domethene me pak fjale hitleri ishte gay dhe qe ta fshinte kete gje qe nuk ishte gay,vriste homoseksualet per te vertetuar qe nuk ishte gay apo jo?
   
  joetisti_ likes this.
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Jo jo, thashe se edhe po te kishte qene, prape do te vepronte ashtu sic veproi. Nuk ishte gay nga sa thuhet, por kishte crregullime ne orientimin e tij seksual. Ai vete ishe fryt i nje incesti. Babai i tij ishte martuar me mbesen e tij dhe lindi Hitleri. Edhe vete Hitleri dashuronte mbesen e tij por ajo me pas vrau veten. Pastaj ai u martua me Eva Braun pak caste para se te vetevriteshin te dy.
   
 18. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  ata nuk u vetvrane mer por iken ne argjentine.
   
  joetisti_ likes this.
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Shume veshtire atehere te kete ndodhur kjo sepse e kerkonte gjithe bota per ta kapur. Kam pare nje dokumentar ku nga analizat qe iu bene kufomes qe u tha se ishte e Hitlerit, u vertetua se ishte e tij sidomos nga dhembet. Por edhe kjo qe thua mund te jete e mundur. Nuk e di... :)
   
 20. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  Me sa pashe ketu ne albforum qe kishin postuar se hitleri u arratis per ne argjentine dhe lexova se ai kishte dhene teknologjine ushtarake te tij CIAs qe CIA ta conte ne ARGJENTINE.
   

Shpërndajeni këtë faqe