Incidente para zgjedhjeve

Diskutime tek 'Legjislacioni Shqiptar' filluar nga Aquarius, 23 Jun 2013.

 1. Aquarius

  Aquarius Valoris scriptorum

  24 orë para fillimit zyrtar të procesit zgjedhor ka patur incidente në disa zona të vendit. Një komisioner i Partisë Socialiste në fshatin Nange të Komunës Bicaj të Kukësit, është sulmuar në oborrin e shtëpisë së tij ku katër persona e kanë goditur me qytë pistolete dhe e kanë kërcënuar të mos flasë.

  “Më kanë sulmuar me qyta pistolete në disa vend. Ti mos fol, mos e hap gojën se po fole do të të vrasim. Ky gjak nuk do të shkojë huptas! Ta dijë mirë Flamuri megjithë lagojt. Ngjarja ka ndodhur në orën 04:10 të mëngjesit të sotëm”, deklaroi zoti Hereni.

  Policia e Kukësit ende nuk ka dalë me një version zyrtar të ngjarjes.

  Një tjetër incident është regjistruar edhe


  në Peshkopi ku një grup militantësh të Partisë Demokratike rreth orës 21:30 të së premtes kanë qëlluar me armë në drejtim të shtabit elektoral të Partisë Socialiste.

  Kjo konfirmohet nga Kryetari i Partise Socialiste në këtë rreth, Ulsi Manja i cili është dhe kandidat për deputet në Qarkun e Dibrës.

  “Janë dëgjuar krisma. Kemi lënë menjëherë mbledhjen dhe të gjithë drejtuesit e shtabit elektoral kemi ardhur me urgjencë tek shtabi. Këtu kemi parë militantët e Partisë Demokratike që ishin afruar në brendësi të shtabit elektoral të PS. Kemi parë njolla gjaku dhe vrima plumbi mbi dyert e shtabit. Nxitësi i incidentit ka qenë drejtori i CEZ Shpërndarje Dibër, anëtar i kryesisë së PD-së, Gafurr Gazidede dhe Drejtori i Tatimeve, Artan Selishta”, tha Manja.

  Sipas zotit Manja ky sulm vjen si pasojë e tensionit të humbjes që ndjejnë drejtuesit e Partisë Demokratike në këtë zonë.

  Ndërkohë një ditë më parë, persona ende të paidentifikuar kanë vendosur një sasi eksplozivi në shtëpinë e kryetarit të Partise Demokratike në Shkodër, Astrit Bushati.

  Lënda plasëse ishte vendosur në katin e parë të ndërtesës duke shkaktuar dëme materiale. Policia ka shoqëruar disa persona, por pa përcaktuar ende autorin dhe motivet.
   

Shpërndajeni këtë faqe