Inis Gjoni, Droge dhe Nudo ne Bluetooth

Diskutime tek 'Tema e ditës (vendet shqipfolëse)' filluar nga Oltion Rrumbullaku, 3 May 2006.

 1. ados

  ados Primus registratum

  Re: rrofsh inis!

  a ka dale ndonje video tjeter, thjesht qe ta fillojme diten per se mbare /pf/images/graemlins/tonguee.gif ..
   
 2. FIXHI USA

  FIXHI USA Primus registratum

  Re: rrofsh inis!

  ka dal si ska dal /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif shko ke zoneelire.com dhe shiko kavajsin me mushken tu bo sex /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
  shife po kujdes te jesh i pangrene se do nxjerresh zorret /pf/images/graemlins/winkwink.gif po shqiptareve ne fakt nuk i bo pershtypje kjo video /pf/images/graemlins/laugh.gif se kjo eshte me pak e rrezikshme qe ti prishi femijet dhe kulturen oxidentale /pf/images/graemlins/lol.gif
   
 3. S6T6N6

  S6T6N6 Forumium maestatis

  kush e perhapi???

  [​IMG]

  Videoja e Inisit s’doli nga hetuesit


  Aparati celular s’është hapur pas sekuestrimit  --------------------------------------------------------------------------------

  Gazmend Janku
  g.janku@gazetashqiptare.com

  TIRANE

  Prokurorët kanë zbehur dyshimet që imazhet filmike të artistes së njohur të skenës shqiptare Inis Gjoni, të jenë shpërndarë nga hetuesit apo gjyqtarët e Krimeve të Rënda. Ekspertët që kanë marrë përsipër ekspertimin teknik të celularit ku ishin regjistruar imazhet erotike, kanë dhënë konkluzionet paraprake sipas të cilave, aparati në fjalë nuk rezulton të jetë hapur që nga momenti i sekuestrimit të tij si provë materiale. Në këtë mënyrë duket se janë hedhur poshtë pretendimet se pamjet filmike ishin shpërndarë nëpërmjet celularit të sekuestruar nga hetuesit e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, të cilët e sekuestruan këtë aparat pas arrestimit të Armando Andonit (Arjan Selimi) për llogari të dosjes së trafikut të narkotikëve “Kompas”. Burime pranë organit të akuzës janë shprehur për Gazetën, se hetuesit e çështjes janë në pritje të konkluzioneve përfundimtare të ekspertëve. Sipas tyre, në bazë të të dhënave paraprake të ekspertimit, pamjet filmike mund të jenë shpërndarë përpara se celulari të sekuestrohej në cilësinë e provës materiale nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Gjithsesi, vendimi i grupit të hetimit pritet të merret pasi të kenë administruar në dosjen penale konkluzionet përfundimtare të ekspertëve.
  Verifikimi
  Ekspertimi teknik i aparatit celular me të cilin ishin filmuar imazhet e artistes Inis Gjoni, është kryer në bashkëpunim edhe me dy kompanitë e telefonisë celulare në vend. Burime të gazetës janë shprehur se përveç këqyrjes së bërë nga ekspertët e fushës, është kërkuar edhe një konfirmim nga kompanitë celulare, nëse aparati në fjalë është përdorur pas datës së sekuestrimit të tij nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Kështu pas verifikimit të kryer, të dyja kompanitë, AMC dhe Vodafone kanë konfirmuar se aparati celular nuk ishte hapur me asnjë nga dy kartat që ofrojnë aktualisht shërbimin e telefonisë celulare në vend. Në këto kushte përjashtohet mundësia që imazhet filmike të jenë shpërndarë gjatë periudhës që celulari i Armando Andonit është mbajtur si provë materiale nga Prokuroria dhe më pas, edhe nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Ndërkohë, burime pranë organit të akuzës janë shprehur se ende nuk janë të bindur nëse ekspertët mund të përcaktojnë, nëse imazhet filmike të artistes mund të jenë shpërndarë me “blue tooth” nga ky aparat celular dhe kohën kur mund të ketë ndodhur transferimi i fundit me këtë opsion.
  Hetimi
  Procedimi penal për të zbardhur autorësinë e shpërndarjes së imazheve filmike të artistes, nisi me iniciativën e vet organit të akuzës, pasi imazhet në fjalë po qarkullonin dendur sa nga një celular te tjetri. Nisja me urgjencë e këtij hetimi erdhi nga fakti se celulari që mbante pamjet filmime, prej kohësh ishte sekuestruar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, në cilësinë e provës materiale. Hetimit të nisur iu bashkëngjit edhe një kallëzim i bërë nga qelia e paraburgimit të Armando Andonit, (Arjan Selimi), i cili akuzoi prokurorët dhe gjykatësit e Krimeve të Rënda si autorët e shpërndarjes së imazheve filmime, me qëllim denigrimin e figurës së tij dhe partneres që shfaqej në atë filmim.
   
 4. cacol

  cacol Forumium maestatis

  Re: kush e perhapi???

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Burime pranë organit të akuzës

  [/ QUOTE ]


  Ca doni me teper ? /pf/images/graemlins/lol.gif
   
 5. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: kush e perhapi???

  Ky quhet lajm i orientuar /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Ne nje kohe qe "ekspertet" e fushes, nuk kane mbaruar akoma ekspertizen e plote, dhe nuk kan bere raportin perfundimtar, ne shtyp kemi tashme nje lajm qe del nga organi i akuzes.
  Ne rastin konkret, organi i akuzes, eshte i akuzuari per nxjerrjen e imazheve /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Me bukura eshte se kompanite celulare ne vend thone se telefoni i kapur, nuk eshte hapur me kartat e tyre, e kjo perdoret si prove, e ne baze te saj "ekpseret" thone se telefoni nuk eshte hapur, por imazhet "mund te jene shperndare perpara se te kapej telefoni"

  Po faktin qe telefoni mund te jete hapur me nje karte tjeter SIM te nje prej 450 kompanive celulare qe egzistojne ne bote pse nuk permendet /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Nuk duhet shume mend per te kuptuar "panshmerine" e eksperteve te zgjedhur nga organi akuzes /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 6. Scorpion

  Scorpion Guest

  Ndiqet penalisht Inis Gjoni, fallsifikoi....

  Inis Gjoni do të ndiqet penalisht për falsifikim dokumentash. Sipas policisë së Tiranës, më datë 30 shtator 2006 Specialistët e Seksionit të Luftës Kundër Pastrimit të Parave dhe Krimit Ekonomiko-Financiar i dërguan materialet Prokurorisë

  Për konsumimin e veprës penale të «Fallsifikimit të dokumentave» dhe «Fallsifikimit të akteve të gjëndjes civile» në ngarkim të shtetasve; Inis Anton Gjoni, 30 vjeç, banuese në Tiranë, Tatjana Elham Male, e vitl.1958, banuese në Tiranë, me detyrë punonjëse e Njësisë Bashkiake Nr.7. Materialet në ngarkim të shtetasve të lartë përmendura i kaluan Prokurorisë së Tiranës, sepse Komisariati i Policisë Nr.2 kanë bllokuar praktikën e aplikimit për pasaportë të shtetases Inis Gjoni, pasi në çertifikatën e saj personale kishte ndryshim në muajin e lindjes së saj duke e zvogëluar atë me dy muaj.


  Kjo çertifikatë ishte plotësuar nga zyra e Njësisë Bashkiake Nr. 7. Po ashtu dhe në formularin e praktikës së plotësuar nga vetë shtetasja ishte i njëjti ndryshim si më lartë. Pas hetime të kryera rezultoi se ky ndryshim është bërë për t’ë përfituar dy pasaporta.
   
 7. ceni

  ceni Guest

   
 8. genti15

  genti15 Guest

   
 9. rambo hey

  rambo hey Guest

   
 10. Flamurrrrri

  Flamurrrrri Primus registratum

  ore e fshin videon a di gje njeri??? ca esht ber a ka ndonjeri ndonje link qe mund tna e jap se sgjendet me videoja
   
 11. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Kjo gjoni ka pasur shume jebacer,por jeta personale e saj....m.q-se adolishentet skiptare e marrin si shembull.
  Ti rroje Paridi
   
 12. topepicgames

  topepicgames Primus registratum

Shpërndajeni këtë faqe