Instrumenti me i Pelqyer

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Pladomen, 10 Nov 2002.

 1. Pladomen

  Pladomen Primus registratum

  Instrumenti me i Pelqyer

  Per mu eshte Trompa ose anglisht Trumpet sepse e luaj vet edhe eshte mbreti Jazz'it
  Pastaj vjen Violina e cila luan me shum ne sharp notes si
  E#
  F#
  C#
  A#
   
 2. manga

  manga Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  gjethmone kam mendu qi asht zyclon-b!!! sa rrnon aq mson njeri...
   
 3. William Wallas

  William Wallas Forumium maestatis

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  La tromba ... mi piace tanto trombare
   
 4. bebi

  bebi Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  violina! pa diskutim!

  bashkohem me hapesin e temes. jam JAZZ lover /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 5. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Cula dyjare e çobanit.
   
 6. Guest

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  fylli /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. shine*

  shine* Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Nuk i bie ndonje instrumenti fatkeqesisht!
  Çdo instrument ka veçantine e vet po si violina ska...... nuk ka me te kendeshme...... ahhhhhh
   
 8. TranofiljA

  TranofiljA Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Me pelqejne tingujt e Çiftelise(kam bere be qe do ta mesoj) :smash:
  [​IMG]

  ...dhe kitarja :rockband:
   
 9. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  filloje i her ka ciftelia se e mso ma kollaj se dy tela ka e shkreta.
   
 10. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Me thuj po deshe ta lej timin borxh per ca kohe qe te msosh ti bish ma bukur.

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. Goca

  Goca Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Violina mor, ma zo t'ombel s'ka..... /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 12. jack

  jack Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  kitara
   
 13. tutu

  tutu Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  vajolina ... dhe daullet e gabeleve /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 14. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Defi! /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

  ---------------
  "When God created sunrise, He was trying to copy your smile."
   
 15. lorena

  lorena Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  KLARINETA E LAVER BARIUT... ska strument me te bukur
   
 16. mars

  mars Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Do vecoja Trombonin nga veglat e tunxhit,dhe violinen nga harqet,pa haruar pianon.
   
 17. merian

  merian Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Te gjithe instrumentat jane te bukur dhe une ne shkolle jam marre 8 vjet me fizarmoniken( nuk jam penduar per kete)por ne vend te pare do te vija kitaren,eshte shume romantike.
  /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 18. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  [​IMG]

  Pjano me pelqen shume.
   
 19. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Flauti , ne me nyre te padiskutueshme dhe pastaj Harpa , te dyja jane vegla magjike.
  Me duket sikur me tingellojne tani.......
   
 20. Vegim

  Vegim Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Alberto Tomba mendon?? /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Paj mua me pelqen gitarja elektrike me se shumti (per ndryshe s'do te kisha luajtur me te) dhe po ashtu edhe ciftelia mbasi eshte instrumenti yne dhe me duket se me ngjan ciftelia me plis... /pf/images/graemlins/laugh.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe