Instrumenti me i Pelqyer

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Pladomen, 10 Nov 2002.

 1. Vegim

  Vegim Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Alberto Tomba mendon?? /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Paj mua me pelqen gitarja elektrike me se shumti (per ndryshe s'do te kisha luajtur me te) dhe po ashtu edhe ciftelia mbasi eshte instrumenti yne dhe me duket se me ngjan ciftelia me plis... /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. Guest

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  kitarja, te cilen uroj zotin ta mesoj nje dite.

  [​IMG]
   
 3. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  lako m'duket se osht Curlja dyjare...ke harru nja dy germa po hec mo

  mu m'pelqe bateria dhe fagoti.
   
 4. godfather

  godfather Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  asigjo nuk me hyn ne sy para kitares...

  [​IMG]

  noshta nje dy tre vende me poshte do vija ney-in, pianon, violinen, harpen e noj gjo tjeter....
   
 5. drops^of^enigma

  drops^of^enigma Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  ta mbeshtes mendimin 'kolege'...si violina s'ka /pf/images/graemlins/smile.gif

  p.s. kur do e bejme ate duetin ne? /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 6. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Me vjen keq por se keni vene re tingullin e llahtarshem te nje qamoneje. Do i bija pa rreshtur nate e dite vetem per faktin e thjeshte sepse sido qe ti biesh serish del nje tingull muzikor. Vegel muzikore shume e thjeshte dhe te shtyn per te krijuar rryma te reja "qamonore".

  Na rrofte Qamonja /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 7. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Kurse une instrumentin muzikor me te pelqyer kam rajdjon.
   
 8. tutu

  tutu Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  quhet raidhjo /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 9. Ian

  Ian amos

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  kitara flamencho
   
 10. Erison700

  Erison700 Forumium maestatis

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Nganjehere muzika shoqeron gjendjen shpirterore duke krijuar ne fantazine e njerezve imagjinime, por nje instrument i vetem arrine te preki nervin thelle ne shpirt duke cliruar dufe dhe frike, duke u ndjere i vetem ne nje bote te madhe, duke cuar ne djall cdo gje qe na rrethon.
  Te pakten kjo eshte ajo qe une ndjej kur degjoj pianon, kur degjoj pianon e Michael Nyman-s ne Theme from "The Piano", kur degjoj pianon e Yanni-s ne "Reflections Of Passion".
  Per mua eshte pianoja.
   
 11. illyricus

  illyricus Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Ma n'fund dikush e tha. Kurkush tjetër s'e përmendi pianon e për mu' valla s'ka ma t'mirë. Piano deri n'fund!!!



  Po edhe turntable-i m'pëlqen. Kush ndigjon hiphop e din çka ësht' ajo.
   
 12. CaSaBlAnCa

  CaSaBlAnCa Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  piano - violina - kitaria
   
 13. Erison700

  Erison700 Forumium maestatis

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Te njejtat gjerat qe pelqej dhe une, por me nje ndryshim te vogel: Pianoja eshte ne nje planete me vete, dmth e pakapshme. Pastaj vijne Vilolina, Kitara dhe Saksofoni.
  Te kesh mundesin p.sh. me piano ti kendosh vetes tende, vetem vetes tende, me kitare te kendosh serenata ose poezi te dashures tende, violines ti biesh duke qene ne nje kopsht kalaje qe eshte i rrethuar vetem me lule qe te ben te ndihesh ne parajse nga aroma tyre, kurse saksofonit ti bie kur te jem ne ato momente qe cdo gje nuk shkon si ne e duam.
   
 14. KATALLANI

  KATALLANI Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  qypin e gabeleve tek bregu i lumit.
  also french horn
   
 15. Mimoza N

  Mimoza N Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Kitara-İnstrumenti qe te lejon te luash melodine po dhe e shoqeron ate.

  shume prej instrumenteve kane nevoje per tu shoqeruar me akord prej kitares...

  Si do tju dukej violina sa do nje melodi te bukur te ishit duke luajtur pa u shoqeruar nga tingujt e embel te akordeve te nje kitare...
  A do te kendonit dot i shoqeruar nga nje violine,flaut.viole,trombe..?
  Shoqerimi qe do ti bente nje kitare zerit tuaj do te ishte i mahnitshem...
   
 16. Odea

  Odea Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Violina per mu o numri 1 dhe jom betu qe keto dy vjet do e mesoj se sben. Mgjth, instrumente te tjera muzikore qe me pelqejne shume jane kitara dhe violinceli si dhe pianoja qe o fantastike fare.....


  Odea
   
 17. mostro

  mostro Putraku

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  KITARA DHE BATERIA /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 18. Guest

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Eletronic guitar dudes!!!!!!!!
  /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 19. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  Your mom biatch! (nightmare)
   
 20. bobo

  bobo marksist-enverist

  Re: Instrumenti me i Pelqyer

  kuptohet çiftelia,
  nigjoni Ndue Shyrtin, masandej flisni... /pf/images/graemlins/laugh.gif ,
  ,vet i ndjeri Jimi Hendrix, do e kishte zili /pf/images/graemlins/wink.gif .
  ju pershendes me; potpuri instrumentale, çifteli solo Ndue Shyti shoqeruar nga grupi. /pf/images/graemlins/smile.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe