interneti avantazhet dhe disavantezhet etij

Diskutime tek 'Koktej Diskutimesh' filluar nga ano, 3 Jan 2008.

 1. ano

  ano Primus registratum

  interneti avantazhet dhe disavantezhet etij

  Ne kete teme mund te shkruani gjithe avantazhet dhe disavantazhet qe ka interneti. Si psh. ne nje dokumtetar kam degjuar qe interneti i bente njerzit e ngathet, ndryshe nga librat qe venin trurin dhe trupin e njeriut dy here me shume ne pune.
   
 2. merc

  merc Forumium praecox

  Re: interneti avantazhet dhe disavantezhet etij

  Duhet ta kesh degjuar gabim ne ate dokumentar sepse une kam lexuar qe eshte absolutisht e kunderta. Interneti vinte ne levizje trurin e njeriut me shume se librat... Sa per trupin nuk di gje po per kete preferoj palestren sesa librat
   
 3. Cleopatra

  Cleopatra Forumium praecox

  Re: interneti avantazhet dhe disavantezhet etij

  hmm dihet qe cdo gje ka avantazhet dhe disavantzhet e veta...
  Ne kete rast?Disavantazhi!
  Eshte si puna e asaj shprehjes:Shih me sy e plas me zemer.
  Avantazhi!
  Me mire kjo se sa asgje...
   
 4. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Re: interneti avantazhet dhe disavantezhet etij

  30% e studenteve te viteve te para, nuk marrin dot 'nje provim te thjeshte te gjuhes anglisht'. Ky perfundim eshte arritur ne Universitetin e Waterloo. Vjet po kjo statistike ka qene 25%. Detyrat e kursit apo ne pergjithesi te tera punimet akademike jane plot me terma si 'cuz'(because), 'b4'(before), 'str8'(straight), 'wanna'(want to) si dhe me figura *emotikonash*!! Nje nga profesoret u shpreh madje se per nje pjese te madhe te studenteve "presjet jane nje garniture estetike per fjalet qe shperndahen sa per lezet sic ndodh me djathin Parmigiano Regiano". Kurse ne Universitetin "Simon Fraser" ka 10% te studenteve qe nuk jane as ne nivelin e mjaftueshem te kualifikimit per tu futur ne provimet me shkrim. Dhe keto provime jane nga ato provime qe universiteti i ka klasifikuar si Themeltare Baze.
  Ne te dyja keto raste, shpjegimi i ketij fenomeni ka qene i njejti: Ndikimi i internetit.

  <div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Quote:</div><div class="ubbcode-body">
  The Internet norm of ignoring punctuation and capitalization as well as using emoticons may be acceptable in an email to friends and family, but it can have a deadly effect on one's career if used at work.

  &quot;It would say to me ... 'well, this person doesn't think very clearly, and they're not very good at analyzing complex subjects, and they're not very good at expressing themselves, or at worse, they can't spell, they can't punctuate,' &quot; [an expert] says. </div></div>
   

Shpërndajeni këtë faqe