Intervista!

Diskutime tek 'Chit Chat me Chatistet e Tjere' filluar nga Sweety el, 2 Jun 2011.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Interviste e re per: Sonia/mirdita/Iliro/Megg/Sweety el/
  1) sa eshte ora?
  2) emri?
  3) datelindja (pa vitin po te doni)?
  4) shenja e oroskopit?
  5) je i/e dashuruar?
  6) te pelqen vetja ne brendesi?(ne shpirt)
  7) ke dashuruar ne ate pike sa ke qare?
  8) ke bere ndonjehere aksident me makine?
  9) ke patur ndonjehere frakture?
  10) pepsi apo coca?
  11) ke besim te miqte e tu?
  12) ngjyre e preferuar per te brendshmet?
  13) numri i kembes?
  14) numri i preferuar?
  15) nga se ke frike?
  16) gjeja e pare qe mendon kur zgjohesh?
  17) filmi i preferuar?
  18) cfare ka te varur ne murin tend te dhomes?
  19) cfare ka poshte shtratit tend?
  20) nje vend ku do te pelqente te shkoje?
  21) det apo mal?
  22) ke frike nga vdekja?
  23) ne c'ore shkon ne shtrat?
   
 2. Megg

  Megg Carpe Diem

  1) sa eshte ora? shife vet :D
  2) emri? Megi
  3) datelindja (pa vitin po te doni)? 15.01
  4) shenja e oroskopit? Bricjapi
  5) je i/e dashuruar? Po :D
  6) te pelqen vetja ne brendesi?(ne shpirt) Po
  7) ke dashuruar ne ate pike sa ke qare? Po :/
  8) ke bere ndonjehere aksident me makine? Vetem ne enderr :p
  9) ke patur ndonjehere frakture? Smaj nmend gje
  10) pepsi apo coca? Pepsi
  11) ke besim te miqte e tu? Jo verberisht , por kamm
  12) ngjyre e preferuar per te brendshmet? AHhahahah Blue
  13) numri i kembes? 37
  14) numri i preferuar? numri i kesaj pytjes..:D,,Ka qene mosha me ebukur per mua "14"
  15) nga se ke frike? Nga Zoti
  16) gjeja e pare qe mendon kur zgjohesh? Te shkoj ne banjo :p
  17) filmi i preferuar? Sweet November, A Walk to remember :)
  18) cfare ka te varur ne murin tend te dhomes?Korrniza me foto ,
  19) cfare ka poshte shtratit tend? Ndonje rrobe :p Tapet..:p
  20) nje vend ku do te pelqente te shkoje? Argjentine
  21) det apo mal? Dettt
  22) ke frike nga vdekja? Po :(
  23) ne c'ore shkon ne shtrat? 11+
   
  joetisti_ likes this.
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Megg flm per pergjigjet dhe per humorin :) pergjigje te papara te te gjitha intervistat. Bravaaaaaaaaa :)
   
  Megg likes this.
 4. mirdita

  mirdita Papirus rex

  1)Ora tani esht 22:22.
  2)Mirdita.
  3)13.05.
  4)Demi.
  5)Po.
  6)Po si jo..
  7)Po dhe ende dashuroj.
  8)Jo kurr,dhe ishalla nuk me ndodh kurr ne jet.
  9)Po
  10)Coca-Cola.
  11)Mendoj se po.
  12)Blu and White.
  13)37.
  14)Kam numrin time te preferuar numrin 13 sepse kam lindur ne kete numer,
  15)Nga Zoti.
  16)Si te vishem.
  17)Nuk kam ndonje film te preferuar,filmat te mi te preferuar jan ata romantik.
  18)Nje korniz me nje familje te lumtur.
  19)Asgje qilim.
  20)Paj ne Paris pasi qe esht vendi i te dashuruarve.
  21)Det pasi qe me pelqen shum noti.
  22)Jo ajo na vije nje her ne jet,nuk kam frik aspak,nje her do vdesim dhe kaq.
  23)Ne oren 23:00 e rrall ne oren 24:00.
  Faleminderit per intervisten Joetisti_
   
  joetisti_ likes this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Shume shume pergjigje te bukura mirdita. Flm per pergjigjet.
   
  mirdita likes this.
 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  :) asgje. Une te falenderoj shume ty dhe te gjithe per pergjigjet. Shkurt me thirr "Jo"(me 'J' te madhe). Nuk besoj se ngaterrohet me jo(mohuese ndonese ate kuptim ka) sepse do te kuptohet nga konteksti. Ne te kundert, do te te pyes ;)
   
  Megg likes this.
 7. Megg

  Megg Carpe Diem

  :D ocky Jo :)
   
  joetisti_ likes this.
 8. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  1) sa eshte ora?10:30
  2) emri?Ana
  3) datelindja (pa vitin po te doni)?13 janar
  4) shenja e oroskopit?bricjapi
  5) je i/e dashuruar?po
  6) te pelqen vetja ne brendesi?(ne shpirt)po
  7) ke dashuruar ne ate pike sa ke qare?po
  8) ke bere ndonjehere aksident me makine?jo
  9) ke patur ndonjehere frakture?jo
  10) pepsi apo coca?te dyja
  11) ke besim te miqte e tu?deri diku jo shume
  12) ngjyre e preferuar per te brendshmet?te zeza ose lejla
  13) numri i kembes?38
  14) numri i preferuar?10
  15) nga se ke frike?nga asgje dhe askush
  16) gjeja e pare qe mendon kur zgjohesh?ti them te dua
  17) filmi i preferuar?plot
  18) cfare ka te varur ne murin tend te dhomes?oren
  19) cfare ka poshte shtratit tend?tapet

  20) nje vend ku do te pelqente te shkoje?paris
  21) det apo mal?det
  22) ke frike nga vdekja?jo e pres kurdo qe te vije
  23) ne c'ore shkon ne shtrat?ne oren 22:30 por edhe me vone
   
  joetisti_ likes this.
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Flm per pergjigjet Sweety el :)
   
 10. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  1)Oren e ke 3:30
  2)Sonia(ne certifikate) Anastasia...Anna shkkurt(ato qe besojne ne fe)(Pagezim)
  3)5 dhjetor
  4)Shigjetari shenja e zjarrit
  5)Jo ende
  6)Po po nuk plq veten kush do me plq?
  7)Jo,asnje nuk ka aq vlere sa te meritoje lotet e mia(dhe te asnje vajze ne toke)
  8)Jo
  9)Jo
  10)Pepsi
  11)Jo shume 40% max,60% shoqja ime e ngushte
  12)E kuqe
  13)38
  14)nr i preferuar 5
  15)Nga asgje
  16)Shkollaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  17)Arrivare al cielo(sabrina ferilli)
  18)Foto dhe Postera
  19)Asgje ceshte kjo pyetje
  20)Ne Aleksandri
  21)DETTTTTTTTTT
  22)Jo,kur te vi mire se te vi!
  23)Zakonisht kur jam ne shkolle ne oren 3:00 te nates se kam per te mesuar
  Flm per intervisten ishte sh sh e bkr :)
   
  joetisti_ likes this.
 11. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  1)Ne shtepi
  2)30%
  3)Sonia e vertet eshte ajo ne jeten reale kurse keto ketu jane thjesht mendimet e mia
  4)Paraja sigursht qe eshte shume e rendesishme,jam mesi i arte nuk abuzoj por as konservoj
  5)Nje person qe me kupton dhe nuk me gjykon.
  6)Po
  7)E KUQJA :)
  8)E mprehte,Inteligjente,Krenare,E guxmishme,me temperament te nxehte(gjaknxehte),kokeforte,amicioze dhe me kane thene shume here arrogante,e dashur dhe e qeshur
  9)Endrrat, familja dhe njerzit q sme duan
  10)R&B,Hip Hop
  11)POOOOO shumeeee.Ne Paris,ne Greqi(Athine,Janine,Selanik) dhe ne Rome dhe Bari
  12)Dicka e thjeshte me shume ndenje
  13)Jo :)
  14)Shkojj po jo shume
  15)I flas te dyjave dhe mbaj nje qendrim
  16)Trendafili i kuq
  17)Kot ky tashi :p
  18)Asnjera Londer :) PaAris dhe me pas New york
  19)E papare <3
   
  Sweety el likes this.
 12. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  10Q per pergjigjet Sonia. Edhe ato ishin shume te bukura. Pergjigjet jepini duke e marre me copy materianlin sic e bejne disa se lexohet me lehte. Por edhe keshtu shume mire eshte :) Po shkruaj edhe nje tjeter. Po per mua se mos beni ndonje ju :p
   
 13. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Waaa po une sbej per gazetare :p
   
  joetisti_ likes this.
 14. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Interviste e re per: Sonia/mirdita/Megg/Sweety el/Iliro.
  1) je gati per intervisten?
  2) i/e hapur apo i/e mbyllur(karakter)?
  3) kengetari/ja me i/e mire i shqiperise etnike?
  4) ke kafshe shtepiake?
  5) i/e sinqerte apo geshnjeshtar/e?
  6) ngjyra e preferuar?
  7) pro abortit?
  8) do te kopjoje ne nje provim?
  9) me thuaj 6 gjera qe do te merrje me vete ne nje ishull te pabanuar?
  19) do te vrisje nje person po te dije se s'do te te kapnin kurre?
  20) xheloz/e per partnerin?
  21) beson ne dashuri me shikim te pare?
  22) film vizatimor i preferuar?
  23) te tradhtosh apo te tradhtohesh?
  24) e cileson veten te zgjuar?
  25) sa femije do te kesh?
  26) nese i ke emrat qe do t'u vije femijeve?
  27) do t'i rrihje ndonjehere femijet?
  28) dimer apo vere?
  29) je egoist/e?
  30) makine apo motor?
  31) frut i preferuar?
  32) lende e preferuar ne shkolle?
  33) vendi ku ndihesh me mire?
  34) nje person qe i beson verberisht?
  35) ke dale ndonjehere ne tv?
  36) je krenar/e?
  37) je hakmarres/e?
  38) lenden qe urreje ne shkolle?
  39) ke menduar ndonjehere vetvrasjen?
  40) zilja e celularit tend?
  41) ne c'moshe e ke dhene puthjen e pare?
  42) cilat gjuhe flet?
  43) aktore e preferuar?
  44) ke shkuar ndonjehere te psikologu?
  45) e ke shkelur ndonjehere ligjin?
  46) cfare do t'u thuash njerzeve qe do te lexojne kete interviste?
   
  The decatur likes this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Nuk ka rendesi shume sesi jane pyetjet, por bukur eshte qe ta bejne shoket dhe shoqet intervisten :) se une ngela fare pa te :p
   
 16. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  S'besoj se eshte ashtu, megjithate edhe avokatet bejne pyetje te bukura dhe interesante :)
   
 17. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  1)Une jam gjithmone gati!
  2)I hapu(shume tip social)
  3)Alban Skenderaj
  4)Po nje qen(Porki) kam edhe dy te tjere(qen:Xheku dhe Koki)
  5)Varet
  6)E kuqja :)
  7)Vetem ne rastet kur eshte spontan dhe komplikime(kunder ato qe jane me deshire)
  8)Skam nevoje
  9) 6 libra :)
  19)Po :p
  20)POOOOO,jam shume xheloze si tip ne pergjithesi
  21)Noshta,por jo plotesisht e bindur
  22)Simpson
  23)Te tradhetoj
  24)Ma kane thene edhe te tjer :p
  25)2 cuna :)
  26)Rene dhe Viktor
  27)Jo(ndonje dacke edhe mundet :p)
  28)Dimer
  29)Po por me shume ambicioze do te thoje
  30)Makine te kuqeeee
  31)Molla
  32)Historia
  33)Krevati imee
  34)Asnjeriu
  35)Po
  36)POOOOOOOOOOOOOO
  37)POOOOOOOOOOOOOO
  38)Nuk urrej asgje,por m plq me pak fizika
  39)Jo
  40)La Bambola
  41)--------
  42)Anglisht,Italisht,Frengjisht,Shqip,Spanjisht dhe pak Greqisht dhe Turqisht :p
  43)Natalie Dormer
  44)Jo
  45)Jo ne kuptimin e pare te fjales
  46)Fjala e pamundur eshte nje fjale qe gjendet ne fjalorin e frikacakeve!
   
  joetisti_ likes this.
 18. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Intervista ishte shume e bkr!!!Bravoooooo :)
   
  joetisti_ likes this.
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Flm per pergjigjet e bukura dhe gatishmerine :)
   
  Sonia007 likes this.
 20. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  1-Emri i vertet
  2-Emri qe do te deshiroje te kishe
  3-Perse vlen jeta jote?
  4-Kush mund te jete misherimi yt?
  5-CFARE te ben ty te ndryshem nga te tjeret
  6-Personi qe vleresoj me shume ne jete?
  7-Partneria ideale per ty....
  8-Sa beson tek njerzit
  9-3 cilesi qe zotron dhe 3 qe te mungojne
  10-Personi qe adhuron
  11-Cfare vlerson tek nje njeri
  12-A e ben dot diferencen ne shoqeri
  13-Cfare vleron tek femrat(ne pergjithsesi)
  14-Dicka qe mund te te bej te lumtur
  15-Sa vlen per ty krenaria
  16-Qendrimi yt kur dy njerz zihen
  17-Mottoja jote ne jete
  18-Arsyeja jote e ekzistences?
  Nuk e di por uroj mos te le nam ;)
   
  joetisti_ likes this.

Shpërndajeni këtë faqe