Intervista!

Diskutime tek 'Chit Chat me Chatistet e Tjere' filluar nga Sweety el, 2 Jun 2011.

 1. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  1) je gati per intervisten?e gatshem si gjithmone
  2) i/e hapur apo i/e mbyllur(karakter)?e hapur
  3) kengetari/ja me i/e mire i shqiperise etnike?ylli baka etj
  4) ke kafshe shtepiake?jo
  5) i/e sinqerte apo geshnjeshtar/e?e sinqerte e urrej genjeshtren
  6) ngjyra e preferuar?e zeza
  7) pro abortit?kunder
  8) do te kopjoje ne nje provim?kurre as qe e mendoj sepse neser e kam provimin e pare te matures dhe nuk e shkoj ne mendje te kopjoj
  9) me thuaj 6 gjera qe do te merrje me vete ne nje ishull te pabanuar?laptop.telefon.ushqime.arme.nje shoqerues.dhe cader
  19) do te vrisje nje person po te dije se s'do te te kapnin kurre?jo
  20) xheloz/e per partnerin?pak po sepse eshte larg
  21) beson ne dashuri me shikim te pare?po besoj

  22) film vizatimor i preferuar?nuk shikoj
  23) te tradhtosh apo te tradhtohesh?asnjera
  24) e cileson veten te zgjuar?deri diku po
  25) sa femije do te kesh?sa te doje dhe partneri
  26) nese i ke emrat qe do t'u vije femijeve?akoma jo
  27) do t'i rrihje ndonjehere femijet?jo sepse dhuna nuk te meson por te demton
  28) dimer apo vere?te dyja me pelqejne por me shume veren
  29) je egoist/e?jo
  30) makine apo motor?te dyja me pelqejne
  31) frut i preferuar?kivi dhe luleshtrydhe
  32) lende e preferuar ne shkolle?matematika
  33) vendi ku ndihesh me mire?dhoma ime
  34) nje person qe i beson verberisht?shoqja ime q ejeton larg meje
  35) ke dale ndonjehere ne tv?po
  36) je krenar/e?shume
  37) je hakmarres/e?deri diku po
  38) lenden qe urreje ne shkolle?fiskulturen
  39) ke menduar ndonjehere vetvrasjen?jo dhe as qe e mendoj
  40) zilja e celularit tend?I never told you love so much
  41) ne c'moshe e ke dhene puthjen e pare?18
  42) cilat gjuhe flet?angëisht.frengjisht.italisht

  43) aktore e preferuar?plot
  44) ke shkuar ndonjehere te psikologu?jo
  45) e ke shkelur ndonjehere ligjin?jo
  46) cfare do t'u thuash njerzeve qe do te lexojne kete interviste?kjo jam une.nje vajze e cilter qe me pelqen gjithcka ne jete,qe jam e hapur me te gjithe dhe nuk di te urrej dhe te gjykoj te tjeret nese nuk jam vete ne rregulll
   
  The decatur, joetisti_ and Sonia007 like this.
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  1-Emri i vertet Edi
  2-Emri qe do te deshiroje te kishe Edmond(s'ma vune dot se s'lejohej ne ate kohe dhe ma vune thjesht Edi)
  3-Perse vlen jeta jote? Vetem sespse shtyj dhe terheq ne 'folene e milingonave'
  4-Kush mund te jete misherimi yt? Po besoj se kur pelqen dike do te thote se ke shume te perbashketa me te. Pelqej "Gladiatorin"
  5-CFARE te ben ty te ndryshem nga te tjeret Mbase disa ide.
  6-Personi qe vleresoj me shume ne jete? Familja ime.
  7-Partneria ideale per ty.... E mire...
  8-Sa beson tek njerzit Shume
  9-3 cilesi qe zotron dhe 3 qe te mungojne Kembengules, i hapur, bujar/ndjenja e urgjences dhe s'po me vjen gje tjeter :)
  10-Personi qe adhuron Kam idhull Megg :D
  11-Cfare vlerson tek nje njeri Zgjuarsine, miresine, disponibilitetin.
  12-A e ben dot diferencen ne shoqeri Per mire, po.
  13-Cfare vleron tek femrat(ne pergjithsesi) Shkathtesine, elegancen, bukurine, aftesine per te te bere per vete.
  14-Dicka qe mund te te bej te lumtur Mirekuptimi
  15-Sa vlen per ty krenaria Ajo e shendoshe, shume...
  16-Qendrimi yt kur dy njerz zihen Bej sikur s'i shoh :)
  17-Mottoja jote ne jete Beso!
  18-Arsyeja jote e ekzistences? Dashuria.
  Nuk e di por uroj mos te le nam ;) Te veshtira, por te bukura. Flm shume :)
   
  The decatur and Sweety el like this.
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Flm shume Sweety el. Pergjigje shume te bukura...
   
  The decatur likes this.
 4. mirdita

  mirdita Papirus rex

  1)Po po sepse jan shum te mira intervistat e tua,
  2)E hapur,
  3)Elvana Gjata dhe Sinan Hoxha,
  4)Jo,kam pasur nje qen por ai nuk esht me ,
  5)Gjithmon e Sinqert,
  6)Zez,bardh dhe kalter,
  7)Mendoj kunder,
  8)Jo sepse te gjitha i mesoj vet,
  9)Rroba,ushqim dhe celular
   
  The decatur and joetisti_ like this.
 5. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Ej me iu be nje pyetje ku do ta gjeni karikuesin ne nje ishull te pabanuar....????
   
  The decatur and joetisti_ like this.
 6. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  me bateri laptopi edhe telefoni
   
  The decatur likes this.
 7. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Po pse sa mendon se do rezistoje?
   
  The decatur and Sweety el like this.
 8. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  nje jave
   
  The decatur likes this.
 9. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Po pastaj...Duhet te jesh largpamese :p
   
  The decatur likes this.
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po te tjerat mirdita?? Beje keshtu nese do mirdita: Kopjoje pjesen me 'copy', kliko 'ktheni pergjigje' dhe jepi 'paste' aty ku do shkruash. Pastaj pergjigju perbri pyetjeve. Eshte me e lehte dhe me mire besoj. Por nje mendim imi ky, sepse ti e ben si te duash :) Por te lutem pergjigjiu te gjitha pyetjeve!!! :)
   
  The decatur and mirdita like this.
 11. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po sa per te dhene alarmin sos se vija une me Iliron pastaj per t'ju dhene ndihme :p
   
  The decatur and Sweety el like this.
 12. Megg

  Megg Carpe Diem

  1) je gati per intervisten? jo :p
  2) i/e hapur apo i/e mbyllur(karakter)? Closed :(
  3) kengetari/ja me i/e mire i shqiperise etnike? Grup ne fakt 'Elita 5'
  4) ke kafshe shtepiake? E kam pas po ka cof' :(
  5) i/e sinqerte apo geshnjeshtar/e? Gershetim :p po edhe genjeshtrat i kam te bardha :D
  6) ngjyra e preferuar? Blu
  7) pro abortit? Kundeeeeeeeer
  8) do te kopjoje ne nje provim? Uffff :p
  9) me thuaj 6 gjera qe do te merrje me vete ne nje ishull te pabanuar? Brushe dhembesh , Kreher flokesh , kompjuter (me internet biles :p), Ushqime, Aparat fotografik,Noj DjaL simpatik ;) Jo-ne ndoshta ;)
  19) do te vrisje nje person po te dije se s'do te te kapnin kurre? Pa u mendu 2 here :p
  20) xheloz/e per partnerin?
  21) beson ne dashuri me shikim te pare? Jo
  22) film vizatimor i preferuar? Sponge Bob & Oborri i fermes .
  23) te tradhtosh apo te tradhtohesh? Te tradhtosh ma mir :p
  24) e cileson veten te zgjuar? Sjan gjana qe thohen ne AJER :p
  25) sa femije do te kesh? Sa ma shum :)
  26) nese i ke emrat qe do t'u vije femijeve? NOEMI :D
  27) do t'i rrihje ndonjehere femijet? Nqs bejn naj t'zeze :p
  28) dimer apo vere? Vere
  29) je egoist/e? Sjam
  30) makine apo motor? Biciklet tamarrsha :D
  31) frut i preferuar? Te tana , luleshtrydhes ja ha zemren :D
  32) lende e preferuar ne shkolle? Ora e pushimit :p
  33) vendi ku ndihesh me mire? SHpia, Plazhi :D
  34) nje person qe i beson verberisht? Prindrit :D
  35) ke dale ndonjehere ne tv? Po , per fest te abetares,e kam pa veten ne TV pasi vuna diskun :p ahahhahahahahahhahahahahhaha
  36) je krenar/e? Shum,,,Per gjithcka kam :D
  37) je hakmarres/e? Shum
  38) lenden qe urreje ne shkolle? Zakonisht urreja zyshat :p
  39) ke menduar ndonjehere vetvrasjen? Pritezot
  40) zilja e celularit tend? SIlence :p
  41) ne c'moshe e ke dhene puthjen e pare? .... Shif vedin , leni punt e mija
  42) cilat gjuhe flet? Shqip , Anglisht , Italisht, Spanjisht , Portugalisht.
  43) aktore e preferuar? Kiefer Sutherland :D Ja hangsha zemren
  44) ke shkuar ndonjehere te psikologu? Jo, e spo mduhet gja :D
  45) e ke shkelur ndonjehere ligjin? Kur kam imagjiu me vra nokend po..:D
  46) cfare do t'u thuash njerzeve qe do te lexojne kete interviste? Lexojeni mir :D
  Mwahh
   
  The decatur and joetisti_ like this.
 13. Megg

  Megg Carpe Diem

  Intervite per Joetistin se na i nxori te gjithaaa :D
  1. Sa vjec je
  2. A te duket vetja i bukur :p
  3. Kur e ke dhen puthjen e par
  4. A ke rene ne dashuri ndonjehere?
  5. Mendimi jot per mua..:D
  6. Llafazan apo i heshtur?
  7. I qete apo nevrik
  8. Ke don me shum mamin apo babin
  9. Cfare kishe vesh ne festen e abetares
  10. Firma e preferuar e rrobave
  11. Maximumi i parave qe ke harxhu per ti dhuruar dicka nje vajze
  12. Komplimenti ma i bukur qe tkan ba..
  13. I fejum/i martum/beqar
  14. Endrra jote?
  15. Pergjigju tash se boll ke :p
  16. si tu duk intervista :D
   
  The decatur and joetisti_ like this.
 14. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  ahhahahahhahaahahhhahaha. shume te bukura pergjigjet. Humorin e ke mjaft te holle dhe i nderthurur me sinqeritet jep rezultat te shkelqyer :) Flm.
   
  The decatur, Sweety el and Megg like this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  1. Sa vjec je /tliljet e tle(37)
  2. A te duket vetja i bukur :p /kur e shoh ne syte e nje vajze qe me pelqen, shume
  3. Kur e ke dhen puthjen e par /13
  4. A ke rene ne dashuri ndonjehere? /me koke shume here, kam provuar gezimin dhe vuajtjen nga a deti te zh
  5. Mendimi jot per mua..:D /je per t'u pire ne kupe ne te gjitha drejtimet. Lum ai qe do te te kete :)
  6. Llafazan apo i heshtur? /hesht me fjale
  7. I qete apo nevrik /jo nevrik
  8. Ke don me shum mamin apo babin/ mamin e babit
  9. Cfare kishe vesh ne festen e abetares / ishte kohe e varferise per te gjithe atehere dhe po mundohem te kujtoj ne kisha veshur ndonje gje apo jo
  10. Firma e preferuar e rrobave /s'jam kam idene ketyre gjerave por besoj se disa firmato i kam
  11. Maximumi i parave qe ke harxhu per ti dhuruar dicka nje vajze/ngaqe deshiroj t'i dhuroj me te bukuren, kam synuar gjithmone te thjeshten
  12. Komplimenti ma i bukur qe tkan ba../ puth me shume pasion
  13. I fejum/i martum/beqar / shif vendin, leri punet e mia :D
  14. Endrra jote?/ te kem ate qe me takon
  15. Pergjigju tash se boll ke :p/ u pergjigja. Me vure ne nje veshtiresi te kendshme :)
  16. si tu duk intervista :D/ mrekulli... Te falenderoj Megg.
   
  The decatur and Sweety el like this.
 16. Megg

  Megg Carpe Diem


  AHahahahaha tkam tmiir Jo'
  5-^_^
  13- Mos kopjo :p
   
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Cfare shoqe dhe ti! As ne nje pyetje s'me le te kopjoj pak :p
   
  The decatur and Sweety el like this.
 18. mirdita

  mirdita Papirus rex

  19)Joo.
  20)Shum jam xheloze.
  21)Paj besoj.
  22)Papaj,
  23)Asnjeren,nuk jam tradhetare.
  24)Normal,sepse nese nuk kam zgjuarsi nuk kam asgje.
  25)2 femij apo 3.
  26)Ajdan dhe Angelina.
  27)Kurr nuk do ti rrihja.
  28)Vere.
  29)Joo.
  30)Dhe makin po dhe Motor te dyjat.
  31)Luleshtrydhe.
  32)Matematik dhe Anglisht.
  33)Shtepia.
  34)Perinderve.
  35)Po kur kam qen ne kuiz,
  36)Po shum.
  37)Jo nuk jam.
  38)Jooo nuk lendoj.
  39)Joo.
  40)Pa zile e kam,vetem dridh.
  41)Ende nuk kam dhen puthjen e pare.
  42)Shqip,Anglisht dhe pak Turqisht.
  43)Sara Maladon sepse te gjith me thon se ngjaj shum ne te.
  44)Jo nuk ka shkuar kurr.
  45)Joo.
  46)Lexojeni sepse esht shum e bukur,ia vlen ta lexosh.:)
   
  The decatur and joetisti_ like this.
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Interviste e re per miqte e mi: mirdita/Sonia/Megg/Sweety el/Iliro

  1)dush apo vaske?
  2)cfare pelqen?
  3)cili nga miqte e tu jeton me larg?
  4)nese do te zgjidhje dike, kush do te ishte?
  5)ke dicka per t'i thene dikujt?
  6)parfum i preferuar?
  7)proverb i preferuar?
  8)nje deshire?
  9)ka dashuri ne jeten tende?
  10)e djathta apo e majta?
  11) ke vjedhur ndonjehere?
  12)sharja qe perdor me shpesh?
  13)me thuaj nje gje qe s'e ke thene?
  14)dhurata me e bukur?
  15)te emblen apo te kripuren?
  16)hobi apo sport qe praktikon?
  17)akullore me krem apo me fruta?
  18) kush po ti ben pyetjet?
  19)cfare dite eshte sot?
  20)vere apo birre?
  21) cfare te pelqen te besh me shume?
  22)gjeja me e bukur qe te ka ndodhur?
  23)cfare merr gjithmone me vete?
  24)lojtar i preferuar?
  25)aktor i preferuar?
  26)cila eshte origjina e gjithe luftrave?
  27)nga cfare do hiqje dore per dashurine?
  28)vlera me e rendesishme per ty?
  29)recito fjalet e nje kenge qe te perfaqeson?
  30)vjeshte apo pranvere?
  31)cfare i mungon jetes tende?
  32)preforon te vishesh elegant/e apo sportiv/e?
  33)per ditelindjen tende preforon te marresh dhurate nje tufe me lule apo nje loje?
  34)gjatesia?
  35)ngjyra e syve?
  36)syze?
  37)vendbanimi i tanishem?
  38)cfare enderroje kur ishe femije qe te beheshe kur te rriteshe?
  39)cila eshte dhurata qe akoma pret nga babagjyshi i vitit te ri?
  40)ne c'moshe e ke ngare bicikleten?
  41)Ketchup o Maionese?
  42)mishngrenes/e apo vegjetarian/e?
  43)te pelqen te gatuash?
  44)pjata qe gatuan me mire?
  45)uje i gazuar apo natyror?
  46)nje film qe te ka bere te qash?
  47)dita e javes qe te pelqen?
  48)pelqen te japesh apo te marresh?
  49)ke notuar nudo kur ke qene i/e vogel mbase?
  50)kafsha e preferuar?
  51)gjeja me e bukur qe ekziston?
  52)emer mashkulli dhe femre qe te pelqen me shume dhe pse?
  53)me ke e kalon pjesen me te madhe te kohes tende?
  54)je i/e bezdisur apo te pelqejne pyetesoret e mi?
   
  The decatur likes this.
 20. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po, une i lexova pergjigjet dhe vertet ia vlen t'i lexosh :) Flm shume per pergjigjet mirdita. Je nje shoqe shume e mire.
   
  mirdita and The decatur like this.

Shpërndajeni këtë faqe