Intervista!

Diskutime tek 'Chit Chat me Chatistet e Tjere' filluar nga Sweety el, 2 Jun 2011.

 1. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  1)dush apo vaske?dush
  2)cfare pelqen?gjithcka ne jete
  3)cili nga miqte e tu jeton me larg?kam shume miq
  4)nese do te zgjidhje dike, kush do te ishte?familja ime
  5)ke dicka per t'i thene dikujt?te dua shume
  6)parfum i preferuar?dg
  7)proverb i preferuar?asnje
  8)nje deshire?shkolla
  9)ka dashuri ne jeten tende?po
  10)e djathta apo e majta?te dyja pse jo
  11) ke vjedhur ndonjehere?jo
  12)sharja qe perdor me shpesh?asnje
  13)me thuaj nje gje qe s'e ke thene?dua dike
  14)dhurata me e bukur?nje arush ku lexonte I love you

  15)te emblen apo te kripuren?te dyja
  16)hobi apo sport qe praktikon?hobi football dhe e praktikoj
  17)akullore me krem apo me fruta?me fruta

  18) kush po ti ben pyetjet?joetisti
  19)cfare dite eshte sot?dite e shtune dite me diell
  20)vere apo birre?vere
  21) cfare te pelqen te besh me shume?te kaloj diten me vellain tim
  22)gjeja me e bukur qe te ka ndodhur?shume gjera
  23)cfare merr gjithmone me vete?celes leke dhe telefon
  24)lojtar i preferuar?ronaldo
  25)aktor i preferuar?brad pit
  26)cila eshte origjina e gjithe luftrave?populli dhe pushteti

  27)nga cfare do hiqje dore per dashurine?nga asgje
  28)vlera me e rendesishme per ty?familja
  29)recito fjalet e nje kenge qe te perfaqeson?kam shume kenge
  30)vjeshte apo pranvere?te dyja
  31)cfare i mungon jetes tende?shkolla e larte qe shume shpejt po vjen
  32)preforon te vishesh elegant/e apo sportiv/e?sportive
  33)per ditelindjen tende preforon te marresh dhurate nje tufe me lule apo nje loje?nje tufe me lule

  34)gjatesia?1.70
  35)ngjyra e syve?kafe
  36)syze?mbaj por jo gjithmone
  37)vendbanimi i tanishem?sarande
  38)cfare enderroje kur ishe femije qe te beheshe kur te rriteshe?doktorreshe
  39)cila eshte dhurata qe akoma pret nga babagjyshi i vitit te ri?shkollen per endrren qe kam
  40)ne c'moshe e ke ngare bicikleten?se kam ngare akoma

  41)Ketchup o Maionese?asnje
  42)mishngrenes/e apo vegjetarian/e?pak nga te gjitha
  43)te pelqen te gatuash?jo
  44)pjata qe gatuan me mire?asnje
  45)uje i gazuar apo natyror?te dyja
  46)nje film qe te ka bere te qash?shuem prej tyre
  47)dita e javes qe te pelqen?cdo dite e bukur eshte dhe ka bukurine e saj
  48)pelqen te japesh apo te marresh?te dyyja
  49)ke notuar nudo kur ke qene i/e vogel mbase?jo
  50)kafsha e preferuar?mace
  51)gjeja me e bukur qe ekziston?dashuria

  52)emer mashkulli dhe femre qe te pelqen me shume dhe pse?elvis helios pse jo cdo emer eshte i bukur
  53)me ke e kalon pjesen me te madhe te kohes tende?me familjen dhe shoqerine
  54)je i/e bezdisur apo te pelqejne pyetesoret e mi?nuk bezdisem aspak perkundrazi ndihem mire qe po ju pergjigjem pyetjeve....
   
  The decatur and joetisti_ like this.
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  me te vertete shume te bukura pergjigjet Sweety. Flm shume :)
  40- kur do ta mesosh bicikleten??? :)
  54- flm :)
   
  The decatur likes this.
 3. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  bicikleten do e mesoj kur te kem partnerin afer me te do e mesoj
   
  mirdita, The decatur and joetisti_ like this.
 4. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  2- te dy emra shume te bukur!!
  7- nuk ka, por s'mund te thuash se s'do te kete. Te uroj qe te mos te te shterojne lotet ;)
  19- por edhe pandoflat apo shapkat mund te thuhet se jane poshte krevatit.
  20- edhe mua shume.
   
  The decatur likes this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  2- te dy emra shume te bukur!!
  7- nuk ka, por s'mund te thuash se s'do te kete. Te uroj qe te mos te te shterojne lotet ;)
  19- por edhe pandoflat apo shapkat mund te thuhet se jane poshte krevatit.
  20- edhe mua shume.
   
  The decatur likes this.
 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  2- muzikor? me ke kengetar te pelqen te bashkepunoje?
  11- ahahahhaha
  14- po luaneshat e mira nuk i hane miqte :p
  15- hajde gusto hajde ;)
  18- keshtu s'do kishin mundesi t'i shihnin dhe t'i degjonin padrejtesite qe u behen :p
  24- zgjidhje perfekte :)
  26- e c'ta doje lumturine po te mos ishe largpamese...? :)
  Do t'u bej nga nje koment te gjitheve per pergjigjet e tyre prandaj nderhyra. Por te keto te tuat s'po resistoja dot fare pa nderhyre pak :p
   
  The decatur likes this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  20- Ah Parisi. Te pergezoj per shijen tende. Edhe mua me pelqen te shkoj atje...
  21- Edhe une e kam qejf por s'notoj mire. Do ma mesoje ti notin mirdita dhe sa lek do kerkoje per kursin ? :)
   
  The decatur and mirdita like this.
 8. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  4- sa zili te kam per qente Sonia...
  26- emra shume te bukur, por vajza...?
  30- ferrari ? ;)
  42- poliglote???!!! :ninxha:
   
  The decatur and Sonia007 like this.
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  8- si dole ne provim Sweeti?
  9- po armet per cfare? :)
   
  The decatur likes this.
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  4- sa keq!! c'kafshe ishte??
  9- po cfare mund te benim ne ishull ne Megg? ( pervec se te popullonim ishullin :p)
  21- sa here duhet te kaloje para teje ai i shkreti? :p
  24- ahahahhaah, shume e vertete :)
  30- :)
  32- ahahahahahha. Eh edhe mua ngaqe me pelqente kjo lende, veja ne shkolle :)
  41- e paske dhene vone me duket... :p
  42- si i thone: 'si e ke emrin' ne portugalisht?
  46- une e lexova me shume vemendje :)
   
  The decatur likes this.
 11. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  ne provim mire shume.armet duhen per mbrojtje ne rast rreziku
   
  The decatur and joetisti_ like this.
 12. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Nje interviste tjeter per miqte e mi te mire: Sonia, mirdita, Megg, Sweety el, Iliro. (mbase e fundit kjo)

  1) sa bejne 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1x0 ?
  2) nje vlere e jotja?
  3) nje difekt i yti?
  4) bej nje ulerime (me shkronja sigurisht :) )
  5) pro apo kunder denimit me vdekje?
  6) sa vjec/e do doje te ishe?
  7) gjen nje llambe te Aladinit dhe shpreh tri deshira, cilat?
  8) i beson horoskopit?
  9) mish apo peshk?
  10) e njeh himnin kombetar? shkruaj pak
  11) nje dhurate qe do te doje te merrje?
  12) filmi i fundit qe ke pare?
  13) pesha?
  14) sa kontakte ke ne fb?
  15) pro apo kunder martesave gay?
  16) nje keshille per pjesemarresit e intervistes?
  17) cfare te ben te skuqesh?
  18) si te quan mami me perkedheli?
  19) shkencetari juaj i preferuar?
  20) sa kile ke lindur?
  21) do provoje te pakten nje here nje cigare ashash?
  22) kendon kur ben dush?
  23) zgjidh nje nga te intervistuarit dhe beji nje kompliment
  24) cfare po mendon ne kete moment?
  25) pershkruaj dhomen tende te gjumit me tri fjale.
  26) nje fjali cfaredo ne dialektin tend.
  27) ofendo intervistuesin (per shaka, por beje te lutem).
  28) mbaroi intervista, te vjen keq?
   
  The decatur likes this.
 13. Megg

  Megg Carpe Diem

  42-Qual é o seu nome? :)
  46- Ke harru at pjesen Mwahh :p
  ;)
   
  joetisti_ likes this.
 14. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  42- meu nome e Jo'. eshte e sakte keshtu? ;)
  46- eeee harrova te te them se: Po sa te embla qe i paske puthjet Megg!!! Komplimente. Besoj se te gjithe ata qe do e lexojne intervisten, do i shijojne te dyja. :)
   
  Megg likes this.
 15. Megg

  Megg Carpe Diem

  1) sa bejne 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1x0 ? 0
  2) nje vlere e jotja? e dashtun' i thojm ne :D
  3) nje difekt i yti? Kapne vet nqs jeni t'zott :p
  4) bej nje ulerime (me shkronja sigurisht :) ) - AaaaAaaaaAaaa :p
  5) pro apo kunder denimit me vdekje? Pro
  6) sa vjec/e do doje te ishe? 1,,ka lezet me shiju kyt brez :D
  7) gjen nje llambe te Aladinit dhe shpreh tri deshira, cilat? 1- Me ik n'Amerik 2- Me taku Kiefer Sutherland 3- Te kem shendet dhe familjen time afer pergjithmone .
  8) i beson horoskopit? E degjoj nganjeher kur Kam naj pun ashtu :p
  9) mish apo peshk? Buk e djath :D
  10) e njeh himnin kombetar? shkruaj pak Po shkruj vec titullin
  "Himni i Flamurit" :p
  11) nje dhurate qe do te doje te merrje? Naj Arush gjigantt
  12) filmi i fundit qe ke pare? Hatcher
  13) pesha? 57
  14) sa kontakte ke ne fb? 150+
  15) pro apo kunder martesave gay? Pak si kunder :p po hajt se spo me bajn gja :p
  16) nje keshille per pjesemarresit e intervistes? Mas rreni eee :p
  17) cfare te ben te skuqesh? Kur m'lavderojn ne publik :/
  18) si te quan mami me perkedheli? Pegi :D
  19) shkencetari juaj i preferuar? Vetja..:D Kam shpik ca lojna kur kam ken e vogel :p
  20) sa kile ke lindur? Sjam peshu :p
  21) do provoje te pakten nje here nje cigare ashash? Jo
  22) kendon kur ben dush? Ma teper neper shpi
  23) zgjidh nje nga te intervistuarit dhe beji nje kompliment Per ate te treten ne rrradhe kam nji komplient te madh :p
  24) cfare po mendon ne kete moment? Spo mendoj hic
  25) pershkruaj dhomen tende te gjumit me tri fjale. Mesatare (ne madhesi ) , Blu , E lezetshme
  26) nje fjali cfaredo ne dialektin tend. Mlen rahat tamarsha tkeqen :D
  27) ofendo intervistuesin (per shaka, por beje te lutem). Na lodhe mar hajvan :p Ahahahahhaha
  28) mbaroi intervista, te vjen keq - Po me vjen Keq...:(
  P.s. Jo' Te kam Big , Tmill , Edhee mos len nam mas me shkru ma` intervista..:p
  Ishalla' Nuk ju bezdis Dialekti se mpelqen me shkru kshu
  ^^ E njejta intervis per ty Jo' :D
   
  joetisti_ likes this.
 16. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  1) sa bejne 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1x0 ?10
  2) nje vlere e jotja?kam shume
  3) nje difekt i yti?me mire ma thoni ju
  4) bej nje ulerime (me shkronja sigurisht :) )uuuuuuuuuuuuuu
  5) pro apo kunder denimit me vdekje?kunder
  6) sa vjec/e do doje te ishe?kaq sa jam tani
  7) gjen nje llambe te Aladinit dhe shpreh tri deshira, cilat?te kem sukses ne provime.shkollen qe une dua dhe te jem e lumtur me djalin qe une dua
  8) i beson horoskopit?jo
  9) mish apo peshk?te dyja pse jo
  10) e njeh himnin kombetar? shkruaj pak rreth flamurit te perbashkuar me nje qellim dhe nje deshire te gjithe atje duke u betuar te lidhim besen per shpetim etj
  11) nje dhurate qe do te doje te merrje?unaze
  12) filmi i fundit qe ke pare?shikoj nje akoma ska mbaruar
  13) pesha?54 kg
  14) sa kontakte ke ne fb?asnje sepse nuk kam fb
  15) pro apo kunder martesave gay?pse jo mos te kene edhe ata lidhjet e tyre dhe pse jo mos te jene te lumtur
  16) nje keshille per pjesemarresit e intervistes?tregohuni te sinqerte dhe jo arrogante
  17) cfare te ben te skuqesh?kur me flet ne rruge dikush
  18) si te quan mami me perkedheli?anula
  19) shkencetari juaj i preferuar?njutoni
  20) sa kile ke lindur?2 kg
  21) do provoje te pakten nje here nje cigare ashash?jo
  22) kendon kur ben dush?jo
  23) zgjidh nje nga te intervistuarit dhe beji nje kompliment.megg je me e mira te kam shume xhan
  24) cfare po mendon ne kete moment?si kam dale ne provim
  25) pershkruaj dhomen tende te gjumit me tri fjale.e kendshme .relaks dhe komode
  26) nje fjali cfaredo ne dialektin tend.une jam nga jugu keshtu qe dialekti i jugut eshte gjuhe shqipe
  27) ofendo intervistuesin (per shaka, por beje te lutem).jo nuk e ofendoj kam respekt per kete djalin qe me intervistoi
  28) mbaroi intervista, te vjen keq?po sepse prisja akoma edhe me shume pyetje gjithsesi flm flm
   
  joetisti_ likes this.
 17. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  1) sa bejne 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1x0 ?10
  2) nje vlere e jotja?Ambicia dhe Humori
  3) nje difekt i yti?Temperamenti i nxehte dhe xhelozia
  4) bej nje ulerime (me shkronja sigurisht :) )aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  5) pro apo kunder denimit me vdekje?Kunder
  6) sa vjec/e do doje te ishe?sa jam
  7) gjen nje llambe te Aladinit dhe shpreh tri deshira, cilat?1.Te m plotesoj te gjithe deshirat e parealizuara(me te futur)
  8) i beson horoskopit?pak
  9) mish apo peshk?peshk
  10) e njeh himnin kombetar? shkruaj pak Te gjithin:Rreth flamuit te perbashkuar me nje deshire e nje qellim te gjithe atje duke u betuar te lidhim besen per shpetim prej lufte vec ai largohet qe eshte lindur tradhetor etj etj
  11) nje dhurate qe do te doje te merrje?Nje liber mbi Anne Boleyn dhe nje Ipad 3(kur te dale)
  12) filmi i fundit qe ke pare?Shqiponja
  13) pesha?Nje femer nuk pyetet kurr per peshen (london etiquettes)
  14) sa kontakte ke ne fb? 112
  15) pro apo kunder martesave gay?As pro as kunder
  16) nje keshille per pjesemarresit e intervistes?Asnjeher mos mendoni se ajo qe kerkoni eshte pak
  17) cfare te ben te skuqesh?Nuk skuqem
  18) si te quan mami me perkedheli?Nanii
  19) shkencetari juaj i preferuar?Einstetin
  20) sa kile ke lindur?3 kg e 100 gr
  21) do provoje te pakten nje here nje cigare ashash?Jo,sme plq
  22) kendon kur ben dush?Po,skam ze te keq
  23) zgjidh nje nga te intervistuarit dhe beji nje kompliment.Megg zmr bravoo je goc qejfi :p
  24) cfare po mendon ne kete moment?Ca do marr ne fizike
  25) pershkruaj dhomen tende te gjumit me tri fjale.E madhe,e bukur me ngjyra klasike dhe moderne
  26) nje fjali cfaredo ne dialektin tend.na ardhsh onash :p
  27) ofendo intervistuesin (per shaka, por beje te lutem).Nuk ofendon kot
  28) mbaroi intervista, te vjen keq?[Jo se kam tjetren :p
   
  joetisti_ and Sweety el like this.
 18. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  1- do pres perfundimin e te gjitheve pastaj do them sakt ose jo per rezultatin.
  2- edhe vlera edhe dialekti me pelqen...
  3- je me shume se c'duhet e dashtun. Besoj se ky do jete e tjeter s'ke se si te kesh ti. E gjeta :D
  4- s'mu duk dhe aq si ulerime mua kjo... :p
  9- ahahahhahah
  16- :)
  19- edhe shkencetare...!!! Ia vleka qe te kam idhull ;)
  23- me pelqejne zgjedhjet e tua ;)
  26- dialekti qe pelqej me shume :lumtur:
  27- ahhahahahah me pelqeuuuuuuuuuu
  p.s(une e di qe eshte post scriptum kjo por sesi duket :p) flm per inkurajimin. Je e millll si pranvera.
   
  Sweety el likes this.
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  1- kur te mbarojne te gjithe do them dicka per rezultatin.
  7- :)
  13- c'behet keshtu me ju femrat xhanem? S'ju pyet dot per asgje :p
  22- te pergezoj
  24- note sa me te mire!!
  26- i kam dobesi dialektet. Por c'do te thote??
  27- nje nder qe te kerkova... :p
  28- :)
   
 20. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  1)dush apo vaske?Vaske
  2)cfare pelqen?Suksesin,librin,pianon,notin,jeten,humorin,besnikerine
  3)cili nga miqte e tu jeton me larg?Mellissa ne amerike prej 10 vitesh
  4)nese do te zgjidhje dike, kush do te ishte?Babi imee
  5)ke dicka per t'i thene dikujt?Jo!Une ia them te tjereve ne sy skam nevoje
  6)parfum i preferuar?Coco Madmoiselle
  7)proverb i preferuar?E verteta,vajza e kohes
  8)nje deshire?Te plotesoj te gjitha deshirat e mia
  9)ka dashuri ne jeten tende?Po shumeeeeeeeeeee( ne te gjitha drejtimet)
  10)e djathta apo e majta?E djathta
  11) ke vjedhur ndonjehere?Jo
  12)sharja qe perdor me shpesh?Gomar fare
  13)me thuaj nje gje qe s'e ke thene?Perderisa se kam thene dmth ska ardhur koha
  14)dhurata me e bukur?Nje varese me perla dhe libri Une,Kleopatra
  15)te emblen apo te kripuren?Te embeln pa dyshim
  16)hobi apo sport qe praktikon?Hobby:Leximi dhe Muzika Sport:Not dhe Volley
  17)akullore me krem apo me fruta?Me cokallate dhe luleshtrydhe
  18) kush po ti ben pyetjet?Ti
  19)cfare dite eshte sot?E diele
  20)vere apo birre?Vere e kuqe
  21) cfare te pelqen te besh me shume?Te lexoj dhe t'i bie pianos
  22)gjeja me e bukur qe te ka ndodhur?Te jetoj
  23)cfare merr gjithmone me vete?Trurin :p dhe cel-in
  24)lojtar i preferuar?Ronaldo(7 RM) DHE Uesli Shnajder
  25)aktor i preferuar?Jonathan reys Mayers dhe Channing Tatum
  26)cila eshte origjina e gjithe luftrave?Etja per pushtet
  27)nga cfare do hiqje dore per dashurine?Asgje(deri tani)
  28)vlera me e rendesishme per ty?Krenari dhe Zgjuarsi
  29)recito fjalet e nje kenge qe te perfaqeson?You shoot me down but i won't fall i am TITANIUM
  30)vjeshte apo pranvere?Pranver (gjithe ngjyra)
  31)cfare i mungon jetes tende?Heret per t'u thene
  32)preforon te vishesh elegant/e apo sportiv/e?Elgenate(mes klasikes dhe modernes)
  33)per ditelindjen tende preforon te marresh dhurate nje tufe me lule apo nje loje?Nje tufe me trendafila te kuq ose nje orikde)
  34)gjatesia?1"86 cm
  35)ngjyra e syve?E zeze(shume e erret)
  36)syze?Jo smbaj
  37)vendbanimi i tanishem?Tirana(i vetmi)
  38)cfare enderroje kur ishe femije qe te beheshe kur te rriteshe?Poltikane
  39)cila eshte dhurata qe akoma pret nga babagjyshi i vitit te ri?Nuk dua te mi beje babagjyshi realitet endrrat i bej vet
  40)ne c'moshe e ke ngare bicikleten?6 vjec me duket
  41)Ketchup o Maionese?KETCHUPPPPPPPPPP
  42)mishngrenes/e apo vegjetarian/e?Mishengerense
  43)te pelqen te gatuash?Po dhe jam e mire
  44)pjata qe gatuan me mire?Makarona
  45)uje i gazuar apo natyror?Natyror
  46)nje film qe te ka bere te qash?Asnje
  47)dita e javes qe te pelqen?E hena(dite e re,jave e re)
  48)pelqen te japesh apo te marresh?Para se te shes,blej
  49)ke notuar nudo kur ke qene i/e vogel mbase?Smbaj mend por se besoj
  50)kafsha e preferuar?SKIFTERI(per kuptimin e tij) dhe Dhelpra
  51)gjeja me e bukur qe ekziston?Jeta
  52)emer mashkulli dhe femre qe te pelqen me shume dhe pse?Victor(Fitore) dhe Anja(hijeshi,madheshit) Sofia(Zgjuarsi mprehtesi)
  53)me ke e kalon pjesen me te madhe te kohes tende?Me miqte
  54)je i/e bezdisur apo te pelqejne pyetesoret e mi?Jo i kam qejf
   

Shpërndajeni këtë faqe