ISTQB Training (pa pagese)

Diskutime tek 'Programet dhe Programuesit' filluar nga Universal, 25 Aug 2015.

 1. Universal

  Universal AnonymouS

  Ky lloj trajnimi mundeson qe individet qe marrin pjese te mesojn se si behen testimet e aplikacioneve duke perfshire: Automatizimin, Sigurine, Menagjimin, disponueshmerine etj.. Pastaj per mbajtjen e provimit duhet ta paguaj secili personalisht qe kushton rreth 250$ (por kjo eshte opcionale). Dhe nese e mbani edhe provimin ateher e keni edhe nje perparesi sepse ajo certifikate njihet nderkombetarisht dhe gjithashtu do te keni mundesine ta shtoni ne CV-ne tuaj.

  Ata qe mund te marrin pjese ketu jane Studentat e vitit te fundit ne drejtimin shkenca kompjuterike ose ata qe vec kane diplomuar dhe ende nuk kan gjetur pune.

  Informata rreth ceritifkates mund te gjeni ketu: http://www.istqb.org/

  Ndersa ketu jane informatat se si duhet te aplikoni:[​IMG]
  Shpresoj qe do ta shfrytezoni kete mundesi, sepse me te vertet ja vlene.

  Suksese.
   
  Al-Punk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe