Itali, shqiptari vret gruan në sy të fëmijëve

Diskutime tek 'Legjislacioni Shqiptar' filluar nga Aquarius, 20 Jun 2013.

 1. Aquarius

  Aquarius Valoris scriptorum

  Një zënkë në familje përfundoi në tragjedi në 'San Giovanni al Natisone' ne afërsi të Udines ku Irma Hadaj, 33 vjeç u vra nga baskeshorti Lulzim Hadaj.

  Alarmi u dha nga vajzat e çiftit shqiptar 8 dhe 10 vjeç të cilat qene të pranishme në ngjarje dhe kërkuan ndihmen e fqinjeve. Gruaja u gjet pa jete ne kuzhinen e baneses, e goditur me thike disa here ne pjesen e siperme te trupit. Pranë saj bashkeshorti, i cili me sa dihet vazhdonte te perseriste “se nuk ia kishte friken burgut, po veç ta vriste”.

  Lulzim Hadaj është marrë gjatë në pyetje. Avokati mbrojtës ka thënë se klienti i tij është shumë i shqetësuar nëse vajzat do ia falin atë që ka bërë. Aktualisht fëmijet janë marrë nga gjyshja e cila jeton pranë banesës ku ndodhi vrasja.Fqinjet tregojne se familja shqiptare konsiderohej si normale, pa probleme te veçanta.

  Por hetuesit bejne të ditur se vitin e kaluar vrasësi qe paditur për keqtrajtime pikërisht nga e bashkëshortja. Ai qe dënuar me nëntë muaj, por hetuesi që po merret me rastin ka bërë të ditur se me pas gruaja e kishte tërhequr padinë. Pa ditur se kështu po linte të lirë njeriun që do t’i merrte jetën. / Top Channel
   
 2. Trea

  Trea Valoris scriptorum

 3. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Edhe tradheti te kishte mes ciftit, dhuna apo fataliteti que paska ndolur ne ket familje nuk falet..... njeri i dobet!
   
  Aquarius likes this.
 4. Aquarius

  Aquarius Valoris scriptorum

  po po normal.
   
 5. kathipearl

  kathipearl Primus registratum

  Lirine duhet ta meritojne e jo ta presin nga interesa partishe sic po ndoll aktualisht ne shqiperi......ne ket rast edhe ato qe arrijn t premtojn lirine ketyre idividve,duhen bashkuar ne cellule me to....se nje rang dalin!
   
 6. Djali Adoloshent

  Djali Adoloshent Forumium maestatis

  Fatkeqsi,edhe pse kane kaluar 2 vite,prape eshte shume e dhimbshme ku babai te vrase gruan ne sy te femijve.
  Horror! :(
   

Shpërndajeni këtë faqe