Jeta: realitet apo enderr?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga ledioni, 30 May 2005.

 1. abs

  abs nuk e di...

  Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

  Jeta asht dhurata ma e cmuar qe mund t'i dhurohet njeriut /pf/images/graemlins/smile.gif © gjyshja jeme
   
  Sonia007 likes this.
 2. darthvader

  darthvader Primus registratum

  Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

  Nese jeta eshte enderr, po endrrat cfare jane?!!!!
   
 3. zog

  zog Primus registratum

  Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

  enderat jane realitet.
   
 4. maty

  maty Primus registratum

  Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

  Jeta eshte imazhi i nje filmi ne parajse.
   
 5. Erind

  Erind Forumium maestatis

  Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Jeta eshte imazhi i nje filmi ne parajse.

  [/ QUOTE ]

  faqen /pf/images/graemlins/kiss.gif
   
 6. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Jeta eshte si llogaria,vdekja eshte kamata.Eshte nje enderr e shkurter e mbushur me emocione,nje moshe plot me iluzione,nje jete plot me shpresa per te ardhmen dhe ne fund shumezohen me0.
  Jeta(materniteti-adoleshenca-vdekja).
   
  dr love and mirdita like this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Jeten mund ta shkosh si te te vije per mbare dhe ashtu eshte ne te vertete. Pra mjafton ta shikosh si dicka te bukur... dhe ashtu eshte.
  Mendimi qe nje dite s'do te jemi me kurre, i jep te drejte supozimit se mos eshte nje enderr. Por jeta e ka nje kuptim? Edhe sikur ta kete edhe te mos e kete ne jemi ketu per ta jetuar. Le ta jetojme!!!
   
  dr love and mirdita like this.
 8. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  jeta eshte nje enderr sepse nje here te vjen mundesia qe te jetosh.
   
  mirdita likes this.
 9. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Jeta eshte mundesia e realizimit te endrres tende ;)
   
 10. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  po qe ne bark te nenes enderron bebja?
   
 11. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Jeta esht gjeja me e bukur e gjdo njeriu,ne kete bot kemi vetem nje jet dhe duhet ta jetojm ne maksimum.
  Un e jetoj jeten me thenien mos lejo qe nje dit te te shkoj dem,mendoje se esht dita e fundit e jetes sate dhe jetoje sa me mir.Kurr mos mendoni nje gje ta beni per neser sepse jeta esht e till qe neser ndoshta nuk do te jesh ne kete jet,kurr mos i le gjerat per neser sepse e nesermja edhe shum larg, jeto kurr mos u pikello.
   
  Sonia007 and The decatur like this.
 12. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  E veshtire per t'u percaktuar,por kam lexuar qe femija deri ne 1 vjec di sekretin e universit :/ Nuk e di por e kam lexuar:INTERESTANTE!
   
  joetisti_ and mirdita like this.
 13. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  brockulla.
   
 14. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Me te vertet interesant,por mendoj se nuk eshte e vertet :)
   
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Nuk duket shume e pamundur. Vetem une nuk di se si merr fryme femija kur eshte ne fakt i teri brenda ne uje??
   
 16. Megg

  Megg Carpe Diem

  Akoma se dime :)
   
 17. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  jeta eshte nje enderr qe srealizon asgje
   
  Sonia007 and mirdita like this.
 18. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Pa merak se gjithcka behet realitet,vetem ja vlen te luftosh per ate gje.
   
  Sweety el likes this.
 19. Swela_Swela

  Swela_Swela Primus registratum

 20. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Nuk eshte formula e H2O tamam ajo eshte nje lloj lende e caktuar!
   
  joetisti_ likes this.

Shpërndajeni këtë faqe