Jeta

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga kupidi, 11 Apr 2006.

 1. kupidi

  kupidi Primus registratum

  Jeta

  Jeta eshte nje film tragjikomedik.Shume i bukur per te pare,por shume e hidhur per te jetuar.
   
 2. ridian

  ridian Primus registratum

  Re: Jeta

  jeta eshte dhurate qe ç'do kush e pranon
   
 3. pinkparadise

  pinkparadise Forumium maestatis

  Re: Jeta

  te thuash qe jeta eshte dhurate eshte pak si shum me duket....

  jeta eshte diçka qe asnjeri prej nesh nuk e ka kerkuar, nuk e ka deshiruar (sepse qe ta deshirojme duhet ta dime ça eshte, per ça behet fjale etc etc etc...dhe para ardhjes ne jete asnjeri nuk e di)

  na sjellin ne jete...dhe e vetmja gje qe na ngelet te bejme eshte te jetojme....

  jeten nuk e kemi zgjedhur ne, por na e kan impozuar (prinderit) keshtu qe....bejme çmundemi, me çka na kan dhene....
   
 4. milanisti2

  milanisti2 Primus registratum

  Re: Jeta

  jeta eshte dhurate- ajo na dhurohet dhe ne na ngelet ta hapim e ta shijojme ate, pak e nga pak
   
 5. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Jeta eshte nje fat=Kape!
  Jeta eshte bukuri=Admiroje!
  Jeta eshte lumturi e plote=Shijoje!
  Jeta eshte nje enderr=Beje realitet!
  Jeta eshte nje sfide=Bej balle asaj!
  Jeta eshte nje detyre=Kryeje!
  Jeta eshte nje loje=Luaje1
  Jeta eshte e cmueshme=Kujdesu!
  Jeta eshte dashuri=Gezoje!
  Jeta eshte mister=Zbuloje!
  Jeta eshte premtim=Permbushe!
  Jeta eshte trishtim=Kaperceje!
  Jeta eshte hymn=Kendoje!
  Jeta eshte lufte=Pranoje!
  Jeta eshte tragjedi=Perballoje!
  Jeta eshte lumturi=Meritoje!
  Jeta eshte jete=Mbaje Jete!
  Jeta eshte enderr(per te mencurit),loje(per budallenjte),komedi(per te pasurit),tragjedi(per te varferit)genjeshter(per dashurin),mjalte(per tradhetine),ndersa per mu je ti i dashur(N).
   

Shpërndajeni këtë faqe