JOE SATRIANI...STEVE VAI...MALMSTEEN

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga lorena, 17 Jun 2003.

 1. lorena

  lorena Primus registratum

  JOE SATRIANI...STEVE VAI...MALMSTEEN

  cfare treshe eeee!!! si thoni juve??
  ata qe marrin vesh nga musika jane te ftuar te thone opinionin e tyre mbi kta kitarrist... dhe cilin nga te tre preferojn me shume dhe pse??
  Jam shume kuriose nqs shprehnidhe mendimin tuaj mbi JASON BECKER::
  tashi po e shpreh un mendimin e para.. una per vete preferoj SATRIANIN...
  shpejt shpejt ju dua te gjithve ne ket tem!!! :thumbsup:
   
 2. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: JOE SATRIANI...STEVE VAI...MALMSTEEN

  Satrianin e kam pare dy here ne koncert, nje here ne Boston dhe nje here ne Worcester MA. Mund t'ju siguroj se sallat mbushen akoma plot, te pakten ketu ne verilindje te SHBA.
  Malmsteen ka qene nje nder kuriozitetet e adoleshences sime. Nuk e kam pare asnjehere live por kam degjuar vazhdimisht kitarren "fluturuese".
  Sidoqofte, Satriani mbetet mbreti per mua, edhe i qethur tulle. Di qe do kete nja dy shfaqje edhe kete vere diku ketu ne New England (SHBA), prandaj ka mundesi ta shoh serish.

  Rock On!
   
 3. lorena

  lorena Primus registratum

  Re: JOE SATRIANI...STEVE VAI...MALMSTEEN

  mmmm blendi blendi..YOU ROCK!!
  qekemi ne te njejtin mendim pra.. satriani ngelet the best edhe per mua.. ishalla sna del nonjoni kondra.. :wave:
   
 4. FENDER

  FENDER Primus registratum

  Re: JOE SATRIANI...STEVE VAI...MALMSTEEN

  se shpejti do ta shikoj ne tour Satrianin ja vlen per ate qe ben kitarist me vlera bashkekohore dhe qe bashkepunon me shume te tjere
  Rock is the best
   

Shpërndajeni këtë faqe