Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga PrInCiPiEl, 8 Nov 2002.

 1. PrInCiPiEl

  PrInCiPiEl Primus registratum

  Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Fields of GOLD

  STING

  Personalisht kjo kenge eshte nje prej kengeve me te bukura te te gjitha koherave !

  :thumbsup:

  PrInCiPiEl
  /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 2. mostro

  mostro Putraku

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Feel her body rise
  when you kiss the mouth!!!!

  E bukur e bukur,por ka ene me bukur!!!
  per mua losing my relegion,eshte me e bukura qe mund te jete shkruar dhe orkestruar ndonjeher,edhe pse eshte e degjuar dhe e sterdegjuar..
   
 3. PrInCiPiEl

  PrInCiPiEl Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Mad about You

  STING

  :thumbsup:
   
 4. Ema

  Ema Goddes

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Fragile
  Sting

  Killing me softly
  Fugees

  Island in the sun
  Weezer

  Yesterday
  beattles

  Milk
  Garbage

  Hedonism
  Skunk Anansie

  Wonderful tonight
  Eric Clapton
   
 5. manga

  manga Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  like a virgin - madonna

  shpjegimin ma t'mirin per ket kange e jep tarantino n'filmin reservoir dogs...
   
 6. IgLi

  IgLi Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Orion - Metallica
  November Rain - Guns N' Roses
  Imagine - John Lennon
  Nothing Else Matters - Metallica
  One - Metallica
  Dreamer - Ozzy

  More to come...
   
 7. mi corazon

  mi corazon Forumium praecox

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Sailing - Rod Stewart
   
 8. butterfly

  butterfly Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  November Rain - Guns N' Roses

  AGREE AGREE AGREE
   
 9. Cruel_Intentions

  Cruel_Intentions Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Hello--Lionel Richie
  ( i luvvvv it)
   
 10. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Imagine - John Lennon

  Yesterday - Beatles

  Stan- Eminem (ft Dido)

  I got my mind set on you - George Harrison

  Just called to say I love you - .......
   
 11. SkinArt

  SkinArt Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Nuk ja di shume titujt e kengeve te Elvis Presley
  por disa qe kam pare ne film dhe qe jan te njohura per publikun mendoj se jan shume kenge te bukura

  Elvis Presley mendoj se ka ber histori ne muzike dhe Michael Jackson natyrisht kuptohet rreth viteve 80 90 dhe pak me siper tani eshte down sic e kemi pare
   
 12. ????????????

  ???????????? Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  you now you right-nirvana
  plateau-nirvana
  november rain -guns'n roses
   
 13. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Fillimisht postuar nga Vogelushja
  Just called to say I love you - .......

  I just called to say "I love you"- Steve Wonder
  Ketu jam dakord me ty.Pastaj do shtoja
  Woman in love-Barbara Streisand
  Have you ever really loved an woman
  -Brian Adams
  Another brick in the wall-Pink Floyd
  Yesterday-Beattles
  Imagine-John Lenon
  Streets of Philadelphia-Bruce Sprigsteen
  I'll be missing you-Sting
  Sorry seems to be the hardest world-Elton John

  ...................etj etj
   
 14. illyricus

  illyricus Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Përgjigjja ësht' relative.

  One - U2.
   
 15. crazy

  crazy Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Englishman in New York-Sting
  Let it be-Beatles
  One more try-Timy T
  Woman's heart-Chris de Bourgh
   
 16. jim_albanian_morrison

  jim_albanian_morrison Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  1.alabama song the doors
  2.nohting else matter metallica
  3.the man who sold the world nirvana
  4.november rain guns'n roses
  5.big gun ac/dc
  6.bloud brathers iron maiden
  7.gayana manowar
  8.let it be beatles
  9.soldier of fortune deep purple
  10.gone with the sen him
   
 17. Ivan

  Ivan Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  ANGIE --------------------ROLLING STONES
  CREEP --------------------RADIOHEAD
  STAIRWAY TO HEAVEN -------LED ZEPPELIN
  KNOCKING ON HEAVEN DOOR --BOB DYLAN
  AROUND THE WORLD ---------RED HOT CHILLI PEPPERS
  ONE-----------------------METALLICA
  SMELLS LIKE TEEN SPIRIT --NIRVANA
  CIVIL WAR ----------------GUNS 'N ROSES
   
 18. tyta

  tyta Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Supergirl-Reammon
   
 19. Simpatikja.

  Simpatikja. Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Kenget me te bukura sipas meje jane dhe mbeten sigurisht kenget e viteve 80-90 ! :thumbsup:
   
 20. ervin

  ervin Primus registratum

  Re: Këngët më të bukura të të gjitha kohërave !

  Kurse per mua ato te viteve 70-80 /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe