Karta debiti.

Diskutime tek 'Ekonomia & Biznesi Shqiptar' filluar nga Paperina Paperopoli, 24 Jan 2012.

 1. Paperina Paperopoli

  Paperina Paperopoli Forumium maestatis

  Karte debiti tip Paypal
  Kush me ndihmon me disa adresa ku mund te hap nje karte debiti ne Shqiperi?
  Ku mund te drejtohem... kshu ka plot, por s'kam edhe aq besim.

  Flmnd ne se dikush mund te me ndihmoj me disa adresa.
   
 2. Enea Xhani

  Enea Xhani Forumium maestatis

  Si tip Paypal ? Dmth te paguash online ?
  Nese do per te paguar online ateher eshte dhe sherbimi EasyPay qe perfshin Shqiperine, po me e besuara ne bote eshte PayPal !
   
 3. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Karta e Debitit dhe PayPal jane 2 gjera te ndryshme.
  Nese do nje karte debiti me te cilen te hapesh nje llogari PayPal duhet te shkosh ne cdo Banke ne Tirane e te thuash dua nje karte krediti. Me ate karte do kesh mundesine te hapesh nje llogari PayPal e te besh pagesa.
   
  Enea Xhani likes this.
 4. Paperina Paperopoli

  Paperina Paperopoli Forumium maestatis

  Paypal e mora si shembull.... pasi s'ja kam idene cfare perdoren ne Shqiperi.
  Karte krediti dhe Karte debiti jane te ndryshme. Karte krediti , mund te paguash me vonese ka tarifa te tjera e blla- blla.. kjo s'me intereson.
  Karte debiti ( eshte e rikarikueshme) tip bankomati dhe diferenza qendron se ne paypal ... tek karta ..s'paraqitet emer dhe mbiemer. Ketu shpenzon aq sa ke dhe jo me shume. S'ke te drejte te marresh kredi. (Kjo me intereson)

  Pak a shume nje e tille, por s'di sa ti besoj:


  http://www.procreditbank.com.al/index.php?cid=1,356
   
 5. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Cdo banke ne Shqiperi ta mundeson...
   
 6. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Bankat ne shqiperi ta mundesojne ket karte debiti.
   

Shpërndajeni këtë faqe