Kenga qe ju ngre moralin.....

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Petroninsja, 19 Nov 2002.

 1. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Kenga qe ju ngre moralin.....

  Nje dite te plogesht vjeshte jeni ulur ne dhomen tuaj ose thjeshte duke ecur neper rruget e shtruara nga gjethet e zverdhura ndiheni me Blue se kurre dhe doni te gjeni dicka qe tju ngre moralin tju kthej buzeqeshjen. Cila do te ishte ajo kenge qe si me magji do tju sillte nje buzeqeshje ose edhe nje levizje kembesh ne trajte kercimi, dhe me pas te pasonte i shumeprituri optimizem?

  Le te shikojme listen e kengeve Optimiste.....
  :rockband: :rockband: :rockband: :smash: :thumbsup:
   
 2. mi corazon

  mi corazon Forumium praecox

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  1) Internacionalja
   
 3. disku

  disku UNI

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  lista ime..........

  1)beat it ---- m.jackson
  2)all for one --- sting rod stuart brian adams
  3)the final countdown --- europe
  4)white america --- eminem

  and many many others......
   
 4. mi corazon

  mi corazon Forumium praecox

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  Bizet - Les Toreadors
  Carol King - You've got a friend
  Classical - Techno- Beethoven - Symphony no. 5
  Julio Iglesias - Bamboleo
  Lara Fabian - I am who I am
  Moxart - Turkish March
  Led Zeppelin - Black dog
  Phil Collins - You'll be in my heart
  Ricky Martin - Un, dos, tres...Maria
  Strauss
  Vaya con DIOS - Nah Neh Nah
  edhe e fundit............Tarkan KISS KISS /pf/images/graemlins/tongue.gif

  Vazhdoni ju...
   
 5. disku

  disku UNI

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  SJAM AL KAPONE---ELITA 5
  SEX BOMB---ADELINA ISMAJLI
  PYES LOTIN---ELSA LILA
  JA KE FUT KOT PLAKO---2FARM
  FIESTA---THE DREAMS
  PRANVERA---BUJAR QAMILI
   
 6. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  Ndersa lista ime do te ishte...

  I got my mind set on you - George Harrison

  Like a prayer - Maddona

  Rosso Relativo- Tiziano Ferro

  Napoloni- Moli /pf/images/graemlins/laugh.gif

  :rockband: :rockband: :rockband: :smash: :tipsy: :thumbsup:
   
 7. ^SHIU^

  ^SHIU^ Primus registratum

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  cdo kenge e elita5 dhe kenget e 2 farm te ngrene moralin gjithashtu
   
 8. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  Ka shume kenge teksti/muzika e te cilave i pershtaten ngritjes morale. Varet nga lloji i te qenurit "down". gjithsesi ato qe me vijne ne mend jane:
  I will survive (Gloria ......)
  Love her madly(The doors)
  Sex Bomb (Tom JOnes) I love the remix version
  Runaway Train (Doobie Brothers)
  My lover's prayer (Ottis Reding)
  THe kiss (Eliza)
  Fell in love with an alien(Kelly family)
  etj etj........
   
 9. mostro

  mostro Putraku

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  Nje ze flet vajza eshte si bananja
  te shijon kur e prek,e zhvesh ti vet
  por kujdes por kujdes nga banania
  mos e hidh e mos e shkel sepse rreshket.....

  ENE MURULI SHKO FILL E KE 100-çI :rockband: /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 10. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  U se harrova,

  Kengen me te preferuaren time qe vertet me ben te kercej nga qejfi edhe te jem ne diten me te keqe te jetes sime..

  Ain't it Funny - J-Lo
  :rockband: :rockband: :rockband:
   
 11. genci

  genci Primus registratum

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  pyyyyy sa pytje e veshtire /pf/images/graemlins/laugh.gif

  ajo dithet e ka titullin Te dua ose ne anglisht I love U /pf/images/graemlins/tongue.gif

  tani autorin nuk e mbaj mend po besoj se t'gjithe e dini /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 12. edda

  edda Primus registratum

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  Gianluca Grignani me shoqeron si ne momentet e trishtueshme si ne ato te gezuarat
  1) speciale, 3) diversi dhe 2) l'aiuola jane kenget e mia me te preferuara
   
 13. Gjergj_Kastrioti

  Gjergj_Kastrioti Primus registratum

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  Papa Roach - Last Resort
   
 14. TEDI

  TEDI Valoris scriptorum

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  Kenge te mira dhe te bukura ka shume .

  Per MUa me e mira


  Nothing Else Matters "Metallica" :thumbsup:
   
 15. Cruel_Intentions

  Cruel_Intentions Primus registratum

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  Qe thoni ju nuk dua te flliqem dmth...
  Po mua moralin ma ngrene shume "backstree-tat" me shkrijne fare!!!
  shijet e muzikes pastaj i kam ndryshe per ndryshe..!!!
   
 16. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  Cruel ska turp sot mi lal,
  asnje pergjigje eshte e gabuar /pf/images/graemlins/smile.gif
  Backsat dikur i kam pelqyer per vete kane kenge ritmike /pf/images/graemlins/smile.gif

  /pf/images/graemlins/laugh.gif Dont worry be happy /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 17. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  Hey e dini kush eshte shume funny???? se m'u kujtua nga "don't worry be happy". Ai personi qe e shkroi dhe kendoi kengen (ja harrova emrin tani) beri goxha buje dhe i'a ngriti moralin shume njerezve me ate melodi dhe tekst.
  Ironically after a cpl of months u hodh nga ballkoni dhe vrau veten. /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif :confused:
  Jete e poshter!!!!!!!!!!!!!!!! por edhe e bukur!!!!!!!!!!!!!!!
   
 18. receli

  receli Primus registratum

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  dontuorri bi hëpi, pol sajmën.

  Keng optimiste eshte, natyrisht mbas internacionales dhe:

  Me gezim po shkoj ne pune.
  Shitsja e re e lagjes time.

  Kenga shoferit

  ty tyyyyyyyy bieee buriiiiiiia
  me ngadal se bagetia
  e ka mbushur rrugen plot
  mos u trembni dhent e miiiiija
  skoda ime ju don fort.

  Kenga labe "nuk jam Alua bir jam nena"

  dhe një dit o nena ime
  kur sherbeja ne patrulle
  bashkë me nje shokun time
  dy armiq te gjall i zume.

  Kenga lushnjare "o ne fshatin tone"

  o ne fshatin tone dhe moj
  erdh eskllavatoriiiiiiiiii
  koven sec e futi dhe moj
  o koven sec e nxorriiiiiiii

  etj.
   
 19. kaprollja

  kaprollja Primus registratum

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  Mua ma ngre moralin ajo kenga" O mu ke guri qe ben xixa"..
   
 20. karamel

  karamel Primus registratum

  Re: Kenga qe ju ngre moralin.....

  kenga qe me ngre morali 'square dance' te eminemit, se di pse, but it's good
   

Shpërndajeni këtë faqe