Kenga Shqiptare !

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga WORLD, 6 Sep 2016.

 1. WORLD

  WORLD Forumium praecox

  image.jpg Ju Pershendes Te Gjithve Me Kengen: Elvana Gjata - Kuq e zi je ti ft.Flori Ju Uroj Nje Degjim Sa me Te Kendshem Flm ! Per Ta Degjuar Muziken Klikoni Ne Linkun ->
   
  Eléonoré likes this.
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Te shKOQitur jeshem....

  A,be,meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
   
  Eléonoré likes this.
 3. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

 4. BzzzEnt

  BzzzEnt Primus registratum

  Pershendetje,

  Kenget e Argjentina Ramosaj mund ti degjoni ne keto platforma:


  [​IMG]
   
  Last edited by a moderator: 25 Apr 2017
 5. BzzzEnt

  BzzzEnt Primus registratum

  You can now buy or listen to Adrian Gaxha's songs on:  [​IMG]
   
  Last edited by a moderator: 25 Apr 2017
 6. BzzzEnt

  BzzzEnt Primus registratum

  Listen and Buy Genta on:


  [​IMG]
   
  Last edited by a moderator: 25 Apr 2017
 7. BzzzEnt

  BzzzEnt Primus registratum

  Nexhmije Pagarusha is available on these music platforms:

  Please Listen and Buy Her Songs

  [​IMG]
   
  Last edited by a moderator: 25 Apr 2017
 8. Passion- Al

  Passion- Al Forumium maestatis

 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Grup i MIRE.
   
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex


  grande.
   
 11. Airbourne

  Airbourne Papirus rex


  ec ushnja,ethteri dhe jevgjitet vallonas.
  greate.

  Me ftyren e nuses....bam VETES.
   
 12. Alivia

  Alivia Forumium maestatis

 13. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Die erste Generation verdient das Geld,
  die zweite verwaltet das Vermögen,
  die dritte studiert Kunstgeschichte
  und die vierte verkommt vollends.
  shuj bre...


  Konflikte auf dem Balkan oder der Türkei sind nicht die Knochen eines einzigen pommerschen Grenadiers wert(Otto von Bismarck)
  Ose nje tjeter thenie e TIJ: nje komb qe ndron fene,nuk i zihet bese.
  Tungi.
   
 14. Artin

  Artin Papirus rex

  Grurë dhe këngë

  Oj erdhi bilbili
  Oj erdhi në lëmë
  "Tak" ma bëri zemra
  Kur i ndieva zënë
  Dhe shoqet më panë
  Oj me bisht të syrit
  Ç'u përzie me grurin
  Kënga e bilbilit

  Oj erdhi bilbili
  Oj erdhi në lëmë
  Shoqet shinin grurë
  Unë mblidhja këngë
  Dhe nuk di ç'më gjeti
  Dhe nuk di ç'më zuri
  Oh sa shpejt u bëra
  Kuqur si purpuri

  Lëmi plot me grurë
  Grurë edhe këngë
  O bilbil pse erdhe
  O pse erdhe në lëmë
  Tani vajzat sytë
  Tek unë shpesh i kthejnë
  Oh sikur ta dinë
  Ku ti ke folenë

  Në zemër folenë
  E ke thurur vetë
  O bilbil i dashur
  O pse s'më le të qetë
  Apo ç'dasëm do t'bëjmë
  O ç'dasëm në lëmë
  Shoqet mbledhin grurë
  Grurë edhe këngë

   
 15. Artin

  Artin Papirus rex

  Këputa një gjethe dafine

  Degën e dafinës e lëkundi
  Krahu i një zogu në agim
  Me një gjeth në buzë unë fërshëlleja
  Këngët që i zgjonte vetë pranvera

  Nën qiellin tonë, prej gjakut tonë bleron ti
  Jo, nuk bleron, por lulëzon çdo stinë
  Ne deshëm vetëm të lulëzonte kudo jeta
  Të katër stinët t’i kish gjithmonë ajo të blerta

  Ne si dhuratë dafinë në jetën tonë s'kërkuam
  Nga gjaku i luftës, nga djersa e ballit ato lulëzuan
  Në ditë me diell, në kohë kur vetëtin
  Ti rritesh, rritesh, lulëzon ti

  Blerimi yt, blerim rinor që flet për historinë
  Dafinë e bukur, o kurorë e thurur për lirinë
  E veshur me blerime kjo tokë
  Agimet pret, agimet i zgjon

  Degën e dafinës e lëkundi
  Flladi i veriut dhe i jugut
  Ditët i përcjellin njëra-tjetrës
  Diellin e pranverave të jetës

   
 16. Artin

  Artin Papirus rex

  FESTIVALI I 30-TË I KËNGËS NË RTSH, 1991

  Ëndrrat që për ty i thura – Djemtë e detit

  Një kongjill paksa të shuar
  Ti e fryve veç një herë
  Tani nga dhimbjet mos u druaj
  Të zjarrit ndezur që kaq shumë të djeg

  Sa shumë që kam gabuar
  Si s’më shkoi aspak në mendje
  Se ëndrrat që për ty i thura
  Do t’më jepnin kaq shumë dhimbje

  Thellë në shpirtin tim
  Për ty thura shumë ëndrra
  Mendova se erdhi koha
  I lashë të lira të dilnin nga zemra

   
 17. Artin

  Artin Papirus rex

  Këngët që po hedh këtu, janë ato që më pëlqejnë dhe i dëgjoj shpesh.

  Rri me mua


  Në mëngjes kur vishesh edhe shkon
  Kur me puthje më thua - lamtumirë
  Më thotë zemra - ti mos ik, ti mos ik të lutem
  Lamtumira nuk më pëlqen

  Ti s'e di a ndoshta s'e kupton
  Se larg teje dashuria më trishton
  Rri pranë meje, edhe pak, edhe pak, të lutem
  Me një puthje mos më gënje

  Rri të lutem, mos shko
  Nuk do ndarje dashuria, mos shko
  Po kur të kthehesh një çast pranë meje
  Unë e di se do t'më kthehet dashuria
  Në zemrën time do t'jetë gëzimi
  Dhe ti atëherë do t'më kuptosh

  Dhe kur vjen i çiltër si fëmijë
  Jam e lumtur se s'do t'ikësh përsëri
  Ti më ndjen e embël më qorton
  Dashuria zemrës falje i kërkon

   
 18. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Real Estate! You sold!
   
 19. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

 20. Artin

  Artin Papirus rex

  FESTIVALI I 30-TË I KËNGËS, 1991

  Na kujtoni

  Teksti: Arben Duka
  Muzika: Vladimir Kotani
  Këndojnë: Mimoza Selimi, Adhurim Demiri, Dashnor Diko
  _______

  (Ku shkojnë vallë, ku shkojnë
  Po çfarë kërkojnë)

  Si ikët vallë nga shtëpia
  Si ikët vallë nga dashuria
  Si ikët vallë nga fëmija
  Nga Shqipëria

  Harruam ne këngët e djepit
  Filluam këngët e kurbetit
  Se iku drita dhe rinia
  Nga Shqipëria

  Me mendimin plot re
  Sytë e kthyer nga ne
  Ju ikët varg
  Për pak shpresë nëpër botë
  Mbushur dhimbje e lotë
  Ju ikët larg

  Është e bukur Europa
  Ku kërkoni lumturinë
  Por gjithmonë në zemra mbani
  Shqipërinë

  Sado larg që ju të shkoni
  Sado fatin ta kërkoni
  Shqipërinë gjithmonë kujtoni
  Mos harroni

   

Shpërndajeni këtë faqe