Kenge Dasmash

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga moonlight, 1 Jul 2003.

 1. moonlight

  moonlight Primus registratum

  Kenge Dasmash

  Naploni per mua mban numrin nje /pf/images/graemlins/laugh.gif
  ...e ra Faja prej fiku....
  kisha qejf kur e kercente ndonje burr pak i moshuar e bente si i cale e pasanej hudhej perpjet e femrat dridhnin supet.
  Edhe kur digjej shamia e beqarit, e forte ishte.

  Cilat kenge shqiptare (qofte popullore, qofte te lehta) degjohen me teper neper dasmat e sotme?
  Per ne qe jemi jashte e duam te krijojme ambient alla-shqiptar, cfare kengesh mund te sugjerohen qe te tingellojne bukur edhe per dike jo te lindur mes kultures shqiptare? /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 2. albanian_girl

  albanian_girl Primus registratum

  Re: Kenge Dasmash

  ato kenget e tepelens po jipen shum neper dasma ore
   
 3. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Kenge Dasmash

  Kenga dasme them une nqs doni te kerceni dhe tju duket vetja si valltar i shkelqyer jane dhe mbeten
  "zylet" ...
  eshte nji kenge nga Shqiperia mesme
  d.m.th TIRONSE /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 4. olololol

  olololol Primus registratum

  Re: Kenge Dasmash

  Shqiperia mesme e vecanerisht Tirona mahet per kenge dasme
  menoje vet mo vetem Myslym Lela ka bo 50 albume me konge
  te dh.... Michael Jackson /pf/images/graemlins/smile.gif

  Mu ke Vorri Bomit te pres lala tyeeeeeeeeeeeee
  aty rri perhere qaj me lot ner syeeeeeeee


  Prej dashnis o qeka vesh mindili
  vajton o emrin tend bilbili ssssssssssssssssssssssss  Nje kenge po ju kendoj per ju shoqeni
  e kam more un gocen o me dashuri ssssssssssssssssss

  Hajdeeeeeeeeeeeeeeeeee sssssssssssssssssssss cuno sssssssssssss goce


  arabaci Kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
  I qofte per hajer te zotit te shpise /pf/images/graemlins/rockband.gif

  hajt ta lidhim besen ooooooooooo
  me nje fije kashteeeeeeee
  a do ta dush non goc
  sic e ke pas dasht opaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  kush do naj konge se kom i magazine me kshu me harem te me coje nje Pm
   
 5. cufi_bardhit

  cufi_bardhit Primus registratum

  Re: Kenge Dasmash

  Ec aty lymeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
  jashaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  Hajde moj Malenakeeeeeeeeeeeeeeeeeeee dujeeeeeeeeeee Cufiiiiiiin eeeeeeeeeeeeeeeeeeee obobobobob Hajde moj gushbardhakeeeeeeeeeeeeeeeee duje cufiiiiin eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  Une per vete babin e kam nga permeti nenen nga shkodra vet kam lind ne Tiron e keshtu qe e degjoj shume muziken popullore sepse te 3 keto qytete mbahen per kenge po pullore.
  Ahh harrova edhe dicka shpin e kam ne selite afer lagjes se gabeleve /pf/images/graemlins/laugh.gif
  hahahahah
   
 6. Princesha

  Princesha Primus registratum

  Re: Kenge Dasmash

  Ke premisa te bahesh star n'kang gabelsh /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Kenge Dasmash

  /pf/images/graemlins/lol.gif
  s'dua te behem kopjac Rozi por me te vertet ai ka shume premisa qe disa gabelve te tjere i mungojne /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. bledarxhepa

  bledarxhepa Guest

   
 9. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

Shpërndajeni këtë faqe