kenge humoristike

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga anisa, 2 Feb 2003.

 1. anisa

  anisa Primus registratum

  kenge humoristike

  Votoni për ne
  Kalin e shaluam
  fushatën filluam
  o bo bo o le le
  do votoni ju për ne.

  Nga do që të vini
  në kurriz na kini
  o bo bo o le le
  do votoni ju për ne
  la la la la la la laaaaaaaaaaa

  Premtime do japim
  sa t'iu çajmë trapin
  o bo bo bo o le le le
  do votoni ju për ne.

  Hidhni fishekzjarrët
  do pjellin gomarët
  o bo bo o le le
  do votoni ju për ne

  Me lugë floriri
  do hajë fakiri
  o bo bo o le le
  do votoni ju për ne

  40 baballarë
  do t'iu lenë me barrë
  o bo bo o le le
  do votoni ju për ne.

  juve kemi votën
  neve japim rrotën
  o bo bo o le le
  do votoni ju për ne.

  Lumit kur të dalim
  do iu dhjesim kalin
  o bo bo o le le
  do votoni ju për ne.

  :rockband: /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif


  Babi im


  Babi im ësht demokrat,
  më i forti në pallat
  në mitinjgje ai shkon
  zgjedhjet te reja ai kerko

  Refreni(2 hërë)
  Veshim kombinoshe
  njgjyra kaltëroshe

  Socialist unë babin kame
  dhe punonë ne një dogan
  shokë e miq i ka të tër
  qeverisë me baz te gjerë
  është goxha burë se çan bythen kurë
  ne hamë akullore babi ka dashnore

  Kur te ritemi edhe ca
  do bejm vepra të mëdha
  socialist e demokrat
  koka poshtë e bytha lartë

  ne pushtet do hypim,rruspa do të shtypim
  pushtetin se japim,
  mos na çani trapin

  Edhe pse të vegjel jemi
  per mitinjgje zëmër kemi
  ne bot jemi në vënd të prë
  të dhjerë jemi por krenar

  Refreni (2 hërë)

  Ritemi të lumtur
  nëper baltë e plurë
  la la la la la la

  ëëëëëëë ëëëëëë ëëëëëëëë
   
 2. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: kenge humoristike

  Do te vine ato te Fajtorit, do te bojn nomin. Mos Vidh! Apo s'kane dhe ligjin e kopirajtit ato /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 3. anisa

  anisa Primus registratum

  Re: kenge humoristike

  po tè vin ça tè bèjm ne!!!do gjej edhe un pun :tipsy: /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. loaded

  loaded Primus registratum

  Re: kenge humoristike

  O Anisa...ate shprehjen ne fund e paske shume te bukur.Po ate ku e ke vjedhur? /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 5. anisa

  anisa Primus registratum

  Re: kenge humoristike

  o xingaro nuk e kam viellur lali /pf/images/graemlins/smile.gif ma kan thèn /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe