Kenget qe ju prekin me shume

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga mbretereshe, 2 Aug 2003.

 1. arbi

  arbi Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  i still cry - Ilse de lange
  fati yne shprese e marrezi - Aurela Gace :shrug:
   
 2. champaign girl

  champaign girl Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  Wherever you will go - The Calling

  Hurt - NIN

  Radios in Heaven - Plain White T's

  One Lonely Visitor - Chevelle


  p.s. i dont wanna admit it but "My heart will go on" makes me cry too....SHHHHHHHHHH

  p.s.s. unicorn u little sick fu.ker....stop advertising for kazaa....KAZAA MUST DIE!!! :mad:
   
 3. bebivogel

  bebivogel Forumium maestatis

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  kjo e fundit me rrenqeth mishin edhe mua :shrug:
   
 4. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  Don't wanna miss a thing - Aerosmith
   
 5. bengu

  bengu Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  Johny Lee Hooker feat. Santana - Chill out!
  Wycleaf Jean feat. Mary J. Blige - 911

  Pastaj ca kenge te Nirvanes, Bob Marley etc.
   
 6. Guest

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  nirvana- si psh smells liek teen spirit bengu :thumbsup:
   
 7. dolce_vita

  dolce_vita Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  Aero Smith, c`do kenge e tija :wub:
   
 8. mistrec-sarande

  mistrec-sarande Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  o dolce te pershnde me I dont wana miss a thing.
  Po ce do qe kam humbur na ca gjera. :cry:
   
 9. dolce_vita

  dolce_vita Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  mos qaj mistreco dhe faleminderit qe me pershendete se ate kengen e kam fiksim :wub:
   
 10. edda

  edda Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  Hasta Siempre Comandante - dedikuar Che Guevares
  Autore: C. Puebla
  Cuba ,1965

  Aprendimos a quererte/ desde la historica altura/ donde el sol de tu bravura/ le puso cerco a la muerte.

  Aqui se queda la clara,/ la entranãble trasparencia/ de tu querida prensencia,/ comandante Che Guevara.

  Tu mano gloriosa y fuerte/ sopra la historia dispara,/ cuando todo Santa Clara/ se despierta para verte.

  Aqui se queda la clara,/ la entranãble trasparencia/ de tu querida prensencia,/ comandante Che Guevara.

  Vienes quemando la brisa/ con soles de primavera/ para plantar la bandera/ con la luz de tu sonrisa.

  Aqui se queda la clara,/ la entranãble trasparencia/ de tu querida prensencia,/ comandante Che Guevara.

  Tu amor revolucionario/ te conduce a nueva empresa,/ donde esperan la firmeza/ de tu brazo libertario.

  Aqui se queda la clara,/ la entranãble trasparencia/ de tu querida prensencia,/ comandante Che Guevara.

  Seguiremos adelante/ como jiunto a ti seguimos/ y con Fidel te decimos:/ "Hasta siempre comandante!".

  Aqui se queda la clara,/ la entranãble trasparencia/ de tu querida prensencia,/ comandante Che Guevara
   
 11. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  Listen to your heart - Roxette
   
 12. beshbossi

  beshbossi Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  blue:u make me wanna!!!!!!
   
 13. champaign girl

  champaign girl Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  Mary nga Gemelli Diversi...kam krijuar nje film ne koken time sipas fjaleve te kenges edhe sa her e ngjoj shof filmin ne koken time and it makes me cry :cry: and at the end smile /pf/images/graemlins/smile.gif !!!
   
 14. bebi

  bebi Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  nji nga ata: :cry:

  Bonnie Tyler

  Total Eclipse of The Heart.

  Can I touch You There
  Michael Bolton

  and many more... /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 15. dolce_vita

  dolce_vita Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  eric clapton

  --------------------
  and then she asks me
  do i look allright?
  and i said yes you look
  wonderful tonight....
   
 16. Re: Kenget qe ju prekin me shume

  Someday----)nichelback
   
 17. Nei

  Nei Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  Se fundi edhe mua : Someday -->Nickelback.
   
 18. Re: Kenget qe ju prekin me shume

  Uau edhe ty te pelqen!!
  eshte kenge shume prekse!
   
 19. aspahiual

  aspahiual Primus registratum

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  Chris Isaac-Wicked game dhe
  Aerosmith-Don't wanna miss a thing
   
 20. Guest

  Re: Kenget qe ju prekin me shume

  jetes sone 3 do bij dhe jetes sone 2 se shpejti se me pelqen me shum ka fjale rrenqethese ...

  Ti vetëm dëgjo...
  Në një cep të rrugës
  Një cigare të zezë e ndez
  Për të harruar çdo gjë që më rrethon
  Dhe pres…
  O zot të lutem më ndihmo
  Më shiko, po vdes
  Në këtë jetë të brishtë
  Gjithçka po më shkon për ters

  Çdo fytyrë që afër më kalon
  Më frikëson
  Çdo njeri që vret më tmerron
  Po gabon
  Të më thuash në qoftë se veshët po të çaj
  S'llogjikon të më thuash
  Se dhimbjen me ty po ndaj
  Unë të bezdis se një të drejtë e kam
  Po Bam Bam po t'ja bëjmë atyre
  Që në këtë mizerje na lanë

  Ku janë shokët e mi të di unë dua
  Ti shikoj unë dua
  Ti dëgjoj unë dua
  Se jam i mallkuar në këtë fat i dënuar
  Në këtë errësire i harruar
  Në këtë jetë i dërrmuar
  Në këtë jetë i dërrmuar je dhe ti

  Ti kujton se unë se di
  Ti kujton se je zotëri
  Shiko lotë në sytë e mi
  Kur më thua mi kalo
  Kur më thua më irrito
  Se më bën të jem i keq
  …për dreq
  Po harrojmë ku po jetojmë
  Po harrojmë se po gabojmë
  Dhe kuptimin e të jetuarit
  Si njerinë ne po ngatërrojmë

  Të zezën e dua fort
  Që mëndjen të ma marrë
  Ku po shkoj...
  Ç'po ndjej...
  Të nesërmen çdo gjej...
  Hej hej
  E di gjithmonë ndonjë endacak
  Këndo dhe ti me ne 2PAC

  (Pjesë anglisht e 2PAC)

  Dhe dikush të më thotë
  Sepse unë nuk e di
  Me duar lidhur kryq
  Ky popull pse po rri
  E shikon dhe pranon
  Për më tepër ky vazhdon

  Rreth fatit përpëlitet i shqetësuar
  Dhe askush nuk e ndihmon
  Po dëgjon, pse s'kërkon
  Një shans për jetën tënde
  Por tashmë është shumë vonë
  Se është rrugë pa kthim
  Me mundim, këtë e dimë po rrimë
  Me shpresën që për ne
  Një ditë e re po lind
  Pa hidhërim, mbushur plot gëzim
  Por në të vërtetë është iluzion
  Është një zhgënjim
  Që të ndjek hap pas hapi ty ngado
  Që të bëhesh vëri vesh
  Mësimet kur vërtet ti do gjesh
  Se do kesh turmën dakort
  Që bërtasin hej hooo

  Dhe të lutem zoti im
  Popullin tim ti ndihmo
  Gjej një zgjidhje për ata
  Që ty të kanë nevojë
  Falu atyre jetën e bukur
  Që kaq shumë po ëndërroj
  Dedikoj këngën time për ata
  Unë sot këndoj

  Këndoj për gjithë ata
  Që larg sot po rrojnë
  Këndoj për shokët e mi të parë
  Që kurrë nuk i harroj
  Se dëgjoj ditë e natë
  Zërat e tyre kërkojnë hak
  Dhe flakë digjet zemra ime
  Dhe nga ata unë ndihem larg
  Dhe akoma, dhe akoma më larg
  Të këndoj unë këngën time
  Bashkë me ty o 2PAC

  (Pjesë anglisht e 2PAC)

  O zot më fal
  Në qoftë se rrugë të keqe marr
  Dikush të lutet për mua
  Së unë më këtë jetë se dua
  Se nuk mendoja që një ditë
  Do isha në rrugë i vetëm
  Shokët e mi si kam pranë
  Kaluar dhe ata janë vetëm

  Lufta na përçau, na vrau
  Ne të gjithëve na ndau
  Kjo jetë po na shkallon
  Unë ndjek, ti ëndërron
  ...lëndon
  Por është e kotë
  Në këtë botë njeri s'të dëgjon
  Por unë armën në xhep e mbaj
  Mendjen ndaj, s'pyes aspak
  Do të marr hak
  Se kam gjak për të marrë
  Ke për të parë që në çdo vend
  Nuk do lënë të tallen me ne

  Ata pushtetin kanë
  Ata hanë në kurrizin tonë
  Ata rrojnë po nuk e dinë që gabojnë
  Sepse të fortë e kujtojnë
  Kudo mbjellin frikë, panik
  Shiko kudo
  Dhe mos kujto se është e lehtë për mua

  Ditën nëpër tokë
  Errësirë e natës më frikëson
  Ajo mbulon
  Tek njëjti kult pa fron
  Ti mendon është rradha ime
  Në mendime je gjithmonë
  S'harron, kjo natë të mbulon
  Me dëgjon, është jeta jonë
  Jetë e pistë, në këtë listë s'të fus
  S'do fus njeri të më ndihmojë
  Nga mizerja nuk harroj
  Që dikush do të paguajë
  Por unë armën në xhep e mbaj
  Mendjen ndaj, s'pyes aspak
  Do të marr hak
  Se kam gjak për të marrë
  Ke për të parë që në çdo vend
  Nuk do lënë të tallet me ne asnjeri
  … asnjeri, asnjeri, asnjeri

  (Pjesë anglisht e 2PAC)
   

Shpërndajeni këtë faqe