Kerkoj nje liber...

Diskutime tek 'Rrjeti i Studenteve Shqiptare ne Bote' filluar nga Sirena, 2 Feb 2007.

 1. Sirena

  Sirena Primus registratum

  Kerkoj nje liber...

  Titulli eshte: "Kushtetuta e re shqiptare.Sfida e se ardhmes auroatlantike te Shqiperise".
  Me aq sa di, nuk eshte botuar nga ndonje shtepi botuese shqiptare (private jo njehere).Duhet te jete botuar ne saje te bashkepunimit me BE-ne ose me ndonje fondacion tjeter evropian.
  Nqs do me ndihmonte ndokush do ti isha shume mirenjohese.
   
 2. Mono

  Mono Primus registratum

  Re: Kerkoj nje liber...

  Me shume probabilitet duhet te jete publikuar ne bashkepunim me Ministrine e Integrimit.
   
 3. Mono

  Mono Primus registratum

 4. Sirena

  Sirena Primus registratum

  Re: Kerkoj nje liber...

  E pashe por aty ka vetem botime qe kane te bejne me organe e norma te KE-se.Libri qe dua une eshte me teper interpretim, vleresim i kushtetutes shqiptare.
  Shume faleminderit gjithsesi /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 5. eniad

  eniad Forumium maestatis

  Re: Kerkoj nje liber...

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Titulli eshte: "Kushtetuta e re shqiptare.Sfida e se ardhmes auroatlantike te Shqiperise".
  Me aq sa di, nuk eshte botuar nga ndonje shtepi botuese shqiptare (private jo njehere).Duhet te jete botuar ne saje te bashkepunimit me BE-ne ose me ndonje fondacion tjeter evropian.
  Nqs do me ndihmonte ndokush do ti isha shume mirenjohese.

  [/ QUOTE ]

  Kam pershtypjen se e di per cfare behet fjale. Megjithate, mesa di une, eshte botuar ne hard-copy dhe nuk e gjen ne internet. Eshte nje analize e kushtetutes shqiptare dhe me duket se perbehet prej dy vellimesh, ne mos gabofsha.
   
 6. Sirena

  Sirena Primus registratum

  Re: Kerkoj nje liber...

  Nuk e kerkoja ne internet ne fakt.Doja te dija ku mund ta gjeja ne Shqiperi ne menyre qe ta blija.
  Mesa di une perbehet vetem prej nje vellimi dhe eshte liber i vogel, maksimumi 200-250 faqe mund te jete.
  Ia kam pare nje profesoreshe te juridikut ne Tirane, por ne moment nuk me vajti mendja te interesohesha mire per vendndodhjen /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 7. eniad

  eniad Forumium maestatis

  Re: Kerkoj nje liber...

  <font color="black">Boh, ndoshta flasim per dy gjera te ndryshme. Megjithate, nese kam me shume info, do te them. </font>
   
 8. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Kerkoj nje liber...

  Kam pershtypjen Satin se i duhet debati kushtetues, ai qe eshte ne dy vellime dhe qe eshte botuar nga nje organizate nderkombetare.

  Mbaj mend se me kishe premtuar dicka /pf/images/graemlins/rolleyes.gif

  Sirena, per ate behet fjale?
   
 9. llapaqeni

  llapaqeni Primus registratum

  Re: Kerkoj nje liber...

  sirena ku konsiston mirnjohja jote po ta gjej si liber?
   
 10. Sirena

  Sirena Primus registratum

  Re: Kerkoj nje liber...

  Nuk e di nqs behet fjale per te njejtin liber, pasi vetem titullin i di me siguri.Kam pershtypjen se eshte vetem 1 vellim.
  Gjithsesi, nqs edhe keto 2 vellimet per te cilet po flisni kane te bejne me kushtetuten (aq me mire per nje debat ne lidhje me te) do isha e interesuar per ti gjetur edhe keto.
   
 11. Ali_DemsI

  Ali_DemsI Primus registratum

  Re: Kerkoj nje liber...

  Puc Puc ne privat, jashte teme
   
 12. Sirena

  Sirena Primus registratum

  Re: Kerkoj nje liber...

  Llape...mirenjohja eshte dicka jo materiale /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Ciao ali_demso /pf/images/graemlins/smile.gif

  PS.Mos me prishni temen se ju griva /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 13. llapaqeni

  llapaqeni Primus registratum

  Re: Kerkoj nje liber...

  sirena nuk kerkova asigje materiale..
  p.s: te shof neser nese e gjej se njof dike qe eshte pedagog te juridiku
   
 14. Ali_DemsI

  Ali_DemsI Primus registratum

  Re: Kerkoj nje liber...

  Ne Prishim Temen???

  Jooooooooooo Ska Mundesi /pf/images/graemlins/tonguee.gif /pf/images/graemlins/tonguee.gif

  /me Fl000000000D /pf/images/graemlins/tonguee.gif Kissssssssss Sirena /pf/images/graemlins/smile.gif

  Ej Per Ca Libri Behej Fjale Ketu??
   
 15. Ali_DemsI

  Ali_DemsI Primus registratum

 16. colorado

  colorado Forumium praecox

 17. colorado

  colorado Forumium praecox

 18. Sirena

  Sirena Primus registratum

  Re: Kerkoj nje liber...

  I sigurte je?
  Do te te jem shume mirenjohese /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 19. VoGeLuShI

  VoGeLuShI Primus registratum

  Re: Kerkoj nje liber...

  per tezen te duhet??? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 20. colorado

  colorado Forumium praecox

Shpërndajeni këtë faqe