Koha e lejon te quaj Bethovenin Shqiptar profesor Deden

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga FENDER, 28 Aug 2003.

 1. FENDER

  FENDER Primus registratum

  Koha e lejon te quaj Bethovenin Shqiptar profesor Deden

  Si shune njerez dhe dhe une kam kujtime per Ferdinat Deden nje nga koloset e muzikes Shqiptare ,Dirigjentin Kompozitorin Profesor Deden ndoshta nuk arrij te pershkruaj te gjith qenien e tij te vecante (si c'do artist) me vjen keq qe arti shqiptar ka levizur drastikisht kohet e fundit dhe humbja e njerezve si prof Deda
  eshte plage per muziken e bukur dhe origjinale Shqiptare .
   
 2. AnilaM

  AnilaM Primus registratum

  Re: Koha e lejon te quaj Bethovenin Shqiptar profesor Deden

  Ashtu sic kemi lindur do te vdesim nje dite. Per mjeshtrin e muzikes te dirigjimit F. Dede. te them te drejten me erdhi keq pasi nuk mendoj se ishte dhe shum i madh ne moshe,mendoj se nje nga arsyet ishe alkoli.
  Shpresoj se i biri Eltoni do vazhdoje ne gjurmet e te atit pavarsisht ne stil tjeter muzikor.
   
 3. Mironis

  Mironis Primus registratum

  Re: Koha e lejon te quaj Bethovenin Shqiptar profesor Deden

  Profesor Ferdi ishte nje artist me shpirt te madh.Fjalet per te ne keto momente jane pa vlere.Shqiperia humbi nje legjende te muzikes,nje dirigjent qe ndoshta do duhen shekuj per ta zevendesuar.Nderime Profesor Dedes....!
   

Shpërndajeni këtë faqe