Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

Diskutime tek 'Kinemaja dhe Teatri' filluar nga Erolina, 10 Jan 2004.

 1. illyricus

  illyricus Primus registratum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  Une e kom ate CD. Prandaj edhe e shkrova aty. E di kush e ka bo atë muzikë. Normalisht, Chopini s'krahasohet me Hans Zimmerin, po ka nji dallim: Chopini s'ka kompozu për film.
   
 2. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  Filmi FRIEDA - mrekulli e vertete kolona zanore :wub:
   
 3. jack owar II

  jack owar II Primus registratum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  me siguri ke dashte mi thone t'anasjellten :)...
   
 4. jack owar II

  jack owar II Primus registratum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  gjeneral gramafoni rules!
   
 5. illyricus

  illyricus Primus registratum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  Po merret vesh de /pf/images/graemlins/laugh.gif ...se shpesh i përzij k'to fjalë.
   
 6. dolce_vita

  dolce_vita Primus registratum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  The kiss-nga filmi : I fundit i Mojkaneve
  Kolona zanore e filmit : The gost!
   
 7. jack owar II

  jack owar II Primus registratum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  momenti kur muzika asht perdore ma s'miri n'film asht muzika e wagner-it te apocalypse now...
   
 8. hot

  hot Hotgirl

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  only time nga enya tek "sweet november" :thumbsup:
   
 9. Hermesss

  Hermesss Primus registratum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  Nga ato qe po me bien ne mend per momentin:

  Lisa Gerrard tek "Gladiator"
  Enya tek "Sweet November"
  motivi (i mistershem) tek "Twin Peaks"
  kenga hapese dhe ajo mbyllese e "Natural born killers", te marra nga albumi "The future" i Leonard Cohen
   
 10. Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  Kolona zanore ke filmi i Fundmi i Mohikaneve!
  Fantastike fare!
   
 11. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  Nder filmat e huaj me ka pelqyer kolona zanore e filmit Notting Hill!


  Nder ato shqiptare vecoj ate te filmit "Duaje emrin tend" si dhe "Ne shtepine tone" qe ne mos gaboj eshte

  "I dua femijet...
  ..............."

  (s'me kujtohet me po me duket se e ka kenduar Vace Zela)
   
 12. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  La cavalcata delle Valkirya
   
 13. Erolina

  Erolina Primus registratum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  Ne fakt harrova te permend me te bukuren kolone zanore per mua, qe me ka bere te jem shume e dhene pas CD-ve me muzike filmash; Gladiatori!
  Rrengjedhese!...dhe e pakrahasueshme!
  Nepermjet asaj muzike jeta te prek me shume se c'e kupton!...
  Pastaj eshte padyshim "I fudnit i Mohikaneve"
  "Dy vjet pushime"
  "Pianisti"
  .....
  .....
  ...dheee....serish me pelqen "Love actually"
   
 14. fallen angel

  fallen angel Primus registratum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  top gun:take my breath away-Berlin!


  mittico!
   
 15. glamdring

  glamdring Forumium praecox

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  Hermes, degjoje Lisa Gerrard nga Dead Can Dance, sidomos albumi "Within the Realm of a Dying Sun", dhe do te te duket shume e zbehte tek Gladiator. Kenge si Persephone (the gathering of flowers), Xavier jane te paarritshme. Fundja, i gjithe ai album eshte nje nga albumet me te mira qe une kam degjuar...
  ------------------------------------------------------
  Kemi harruar te permend mjeshtrin e muzikes per filma, Ennio Morricone. Ne sa filma kemi rene ne dashuri me muziken e tij?!? E mbani mend tek filmi "Once Upon a Time in the West", drejtuar nga Sergio Leone, me Charles Brownson, Henry Fonda dhe Claudia Cardinale. Po tek For a Few Dollars More, Le Professionnel me Jean-Paul Belmondo, etj etj...
   
 16. jack owar II

  jack owar II Primus registratum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  per me u shite patriot, po edhe se m'ka pelqy, po e permeni inva mulen n'fifth element...
   
 17. zog

  zog Primus registratum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  per mu me te BUKURIT ne muzike filmi jane Enzo Morikone dhe Bregoviç.
   
 18. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  Nese kishe ndermend Enio Morikonen te jap te drejte, eshte super :thumbsup:
   
 19. Odoakri

  Odoakri Primus registratum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  ore po bete 2 faqe e mezi u kujtuat per Ennion e madh, te gjithe filmat e tij jane ne legjend:Trillogjia e dollarit, Misioni, Zhosin tone qe na hiqte mendjen etj.


  Sdq kolona me e mire eshte e Once upon a time Amrica. Leone i dha hapsiren e duhur gjithshkaje, edhe muzikes.Jo me kot filmi eshte nje cop kryeveper katerorshe
   
 20. jack owar II

  jack owar II Primus registratum

  Re: Kolonat zanore qe ju kane ngelur ne mendje!

  usta, sem pelqen edhe sem pelqen...vangjelisi asht ma i mire...
   

Shpërndajeni këtë faqe