Kontrollet polici- OSHEE, 8 të arrestuar gjatë javës

Diskutime tek 'Tema e ditës (vendet shqipfolëse)' filluar nga Universal, 8 Nov 2015.

 1. Universal

  Universal AnonymouS

  [​IMG]

  Policia e Shtetit ka bërë të ditur rezultatet e javës të operacioneve të përbashkëta me OSHEE për vjedhjen e energjisë elektrike. Gjatë kësaj jave kanë operuar në terren 90 grupe të përbashkëta pune, polici- OSHEE.

  Këto grupe pune kanë kryer kontrolle në 3965 raste, dhe si rezultat i këtyre kontrolleve janë evidentuar 19 raste të vjedhjes së energjisë. Të arrestuar në flagrancë janë 8 persona, janë shpallur në kërkim pesë, dhe ndiqen penalisht në gjendje të lirë 6 të tjerë.

  Gjatë kësaj periudhe, 1-8 nëntor, janë ndërprerë 769 lidhje të abonentëve debitorë dhe 19 lidhje të paligjshme. Gjithashtu janë kontrolluar 78 kabina elektrike dhe abonentët që furnizohen nga këto kabina.

  / Top Channel
   
  Dreamer likes this.

Shpërndajeni këtë faqe