Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

Diskutime tek 'Tema e ditës (vendet shqipfolëse)' filluar nga Juir, 11 Jan 2003.

 1. albana

  albana Lara Croft

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  Sa do doja te isha ne shtepi sot,aty prane stofes se madhe me dru ku zjarri kercet dhe shpesh pjek geshtenjat e kuqe qe gjyshja i do patjeter te jene nga Pogradeci.
  What the fuck am I doing here? /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 2. esvathi

  esvathi Primus registratum

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  For real my friend /pf/images/graemlins/frown.gif
  What the fuck we doin here. :mad: :smash:
   
 3. albana

  albana Lara Croft

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  Ku eshte ajo fotografia Pilgrim?
  Si do te te gjej une ty nuse nga korca pa restme mor dreq? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  He mos u qani tani se po te shkoni n'Korce ne krye te muajit do thoni 'Ku je o Bostan se na mori malli'

  Po meqe ra llafi dua te them se edhe mua me pelqen Korca si qytet. /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 5. ADRIA

  ADRIA Primus registratum

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  I Hear You Albana...

  Na ka marre malli moj çupe! Une po vdes per Korçen, mos ma kujtoni se pastaj vetem /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif . Bote e Ndyre, s'te shpie andej nga te do zemra.

  ADRIA :cool:
   
 6. albana

  albana Lara Croft

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  Sot u zgjova ne 5 te mengjesit.Bera kafen dhe dola jashte qe te pija dhe cigere,qe nuk e pi kurre brenda.Kishte rene bore.Ajri i paster dhe i ftohte me solli kujtime te embla.Nisa te mendoja se pse qendroja ketu dhe arsyet nuk mjaftonin po nga ana tjeter c'te shkoj e te bej ne Korce?As atje nuk ia vlen te rish me shume se dy muaj.
  Per prinderit me merr malli shume,per babin qe pelciste derisa me zgjonte ne pike te sabaut te pija kafen me te,per mamin qe inatosej se e dinte qe une kisha nevoje per gjume,per qente dhe macet e mija qe sapo zbrisja ne kuzhine me uleshin rrotull si Tarzanit kafshet ne xhungel...
  Tani e pi kafen e nxehte vete, po nuk me ngroh.
   
 7. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 8. Juir

  Juir Forumium maestatis

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  ALBANA TE KEQ SE KEMI GOXHA QE NUK E KEMI PARE FAMILJEN.ESHTE E DREJTE QE NUK JA VLEN TE RRISH ME SHUME SE 2 MUAJ,JO PER GJE POR U MERZITEM /pf/images/graemlins/smile.gif ,POR ESHTE QYTETI QE MUND TE RRISH PER NJE PERIUDHE ME TE GJATE SE NE TE TJERET.CIAO NGA ROMA.
   
 9. ADRIA

  ADRIA Primus registratum

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  Albana, bukur zemer shume bukur. Po keshtu per te shkruajtur jemi te vetme ne Korçarkat. S'jemi kot vendi ku buruan vargjet e dashurise qe kendohen neper serenata hmmm?! /pf/images/graemlins/tongue.gif Megjithate me kete "cope realiteti" qe ke shkruar ti ketu me bere akoma me më shume mall per Korçen time. /pf/images/graemlins/frown.gif

  ADRIA :cool: ...E PERMALLUAR PER KORCEN TIME! PERSHENDETJE TE GJITHE PATRIOTAVE TE MI TANI! JU KAM XHAN! HAJDE U BASHKOFSHIM TE GJITHE SA ME PARE NE KORCEN TONE TE SHTRENJTE! LOL
   
 10. ADRIA

  ADRIA Primus registratum

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  HE PRA KU JANE PATRIOTET E TJERE TE QYETETIT TIM TE PAVDEKSHEM? NXIRRENI PAK KOKEN TUAJ! /pf/images/graemlins/tongue.gif HAJDE PERSHENDETJE E GJITHE TE MIRAT MIQ!

  ADRIA :cool:
   
 11. enton

  enton Primus registratum

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  Per ADRIA dhe gjithe te tjeret kudo qe ndodhen bashkeqytetaret e mi. Po ju sjell ja vetem nje kenge tek Ermira Koles por gjithe albumin e saj, ku perfshrihet dhe kenga qe ju pelqeni " Serenate per qytetin e Serenatave" Qyteti i Endrave
   
 12. ADRIA

  ADRIA Primus registratum

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  Rrofsh Enton!

  Me çmalle shume me kete kenge fantastike "Dua me Shume Shqiperine" se me kujton edhe me shume femijerine time sidomos tim gjysh qe e kam ne Korçe. E di pse pikerisht tim gjysh qe me rriti e per te cilin me ka marre shuuuuuuuume malli (mezi pres ta shoh ne vere), sepse vete im gjysh ka qene nje nga solistet e Grupit "LIRA". Cool hmm?! Tamam dedikim special ishte per mua Enton Patrioti. Prandaj kjo kenge per mua eshte nje "nice touch", pasi me troket ne pragun e deres se shtepise si te thuash. LOL THANKS A LOT MY KORCAR FRIEND! /pf/images/graemlins/smile.gif

  ADRIA :cool:
   
 13. butterfly

  butterfly Primus registratum

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  Fotografite bre ku i keni???

  Te fundit ore ce na ka marre malli :thumbsup: :thumbsup:
   
 14. Juir

  Juir Forumium maestatis

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  Shiko tek faqet: www.korcavizion.com dhe www.albworld.com
   
 15. butterfly

  butterfly Primus registratum

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  me ke bre, ce keto jane te konsumara...
  te reja thashe bre lalke... :thumbsup:
   
 16. Juir

  Juir Forumium maestatis

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  Me te reja se ato nuk kemi ca te gjejme.
   
 17. enton

  enton Primus registratum

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  Pres nje giude turistike per Korcen te shoqeruar me nje album fotografish. Plus se shpejti do fillojme te publikojme nje sasi te madhe materialesh historiko/kulturore reth 100 faqe te cilat do fillojme ti shtypim nga pak, per faktin se edhe kohen e kemi te kufizuar. E vecanta eshte se keto shkrime do shohin per here te pare driten e internetiti nga faqja jone.
  Ju pershendet te gjithe patrioteve, ndonjeri do veje ne vere ne korce pasi do jem nga fundi i korrikut atje?
   
 18. B.E.N

  B.E.N Primus registratum

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  Pershendetje te gjitheve.

  Ne 3 fjale:

  KORCA KICKS ASS. :smash: :smash:
   
 19. butterfly

  butterfly Primus registratum

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  was up goce? /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 20. nyctophilia

  nyctophilia Primus registratum

  Re: Korça Qyteti i Serenates Shqiptare.

  (Ish)Qyteti im!!!
  Te pagezuam me lengun e purpurt te konjakut, ... derdhnim cdo jave buzeve tona, teksa perbrenda nesh griseshin zerat e cjerre te kraharoreve tane tek lotonin serenata, apo vargje nga me magjiket pa fund, (pas katedrales ne ndertim e siper.)
  Dhe ... "klubi i fundjaves", ku uleshim c'do te shtune, ne oren 10.15, te gatshem per te zhgaravitur poetet e djegur me tymin e cigareve tona; xhamat imitonin refleksionet abstrakte te fytyrave, ... kalonin perbri nesh.
  ...Por ne ishim me te ftohte se akujt, ... varreshin mbi qurramillet e hirta nen petkun e bores, dhe... s'na behej vone fare!!!
  ... Ishim faraonet e rrugicave me kalldreme, ata kalamanet camarroke, tek zhgarravisnin, "Nirvana" apo "the DOORS",me copra tullash mbi murret e gerqeluar ne te bardhe, dhe ... mallkimet e grave te moshuara tek na ndiqnin nga pas porsi nje gjarper plak.
  Korce -
  ... Ke lindur krijesat me paemer;
  Ne ... Te Pabindurit Femije te Fluturimit!!!
   

Shpërndajeni këtë faqe