Krjime poezish

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga MeLoDy, 22 Jan 2008.

 1. MeLoDy

  MeLoDy Primus registratum

  Krjime poezish

  Ndonje poezi qe keni krijuar vete???
   
 2. MeLoDy

  MeLoDy Primus registratum

  Re: Krjime poezish

  Endrra e prere

  Mengjesi i ftohte e i akullt
  prape ne rruge ate e gjeti...
  Oh..e gjora vajze...
  Endrra pse iu pre?...
  dhe ne shpirt pezull i mbeti..
   
 3. eniad

  eniad Forumium maestatis

  Re: Krjime poezish

  Po te shikosh me kujdes temat, do te gjesh nje qe ka te beje me krijimet e reja. E mira do ishte qe te mos hapeshin tema mbi tema.
   
 4. tola77

  tola77 Primus registratum

  Re: Krjime poezish

  moderatori perkates mund te bashkoje temat
   
 5. eniad

  eniad Forumium maestatis

  Re: Krjime poezish

  Natyrisht, moderatori mund ta beje kete, kur vlen, jo kur nje anetar perton te shohe c'eshte shkruar perpara.
   
 6. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Zemra nje nate renkonte
  ajo dicka kerkonte
  Kjo zemer e gjore qe vuan
  kjo kurre me ndjenjat nuk luan
  Ah moj zemer qe po loton
  ah moj zemer qe s'po pushon
  Ah mor cun qe me ke lene ne faj
  nje faj qe une se kam kryer
  dhe me le me zemer te thyer.
   

Shpërndajeni këtë faqe